Мнения за яслите и яслените групи в ОДЗ-тата в Слатина

  • 9 856
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 91
В ръководството са изброени критериите за яслите най-отдолу - Допълнителни критерии за Самостоятелните детските ясли
Те важат за всички СДЯ т.е. всички ясли имат едни и същи ДК. ОДЗ-тата и ЦДГ-тата си избират чат от критериите.

Всяка година градините обявяват кои месеци ще почиват, като това се прави на база подадени декларации за летните месеци. Кофтито е, че обясняват на родителите как всички почиват и как трябва да пишат 'не' в молбата. И като има много декларации с 'не' - по-малко градини работят...
Ето графика за миналата година.

Мерси много за поясненията Simple Smile Ииии честит празник на всички! Simple Smile  newsm51

# 16
  • Мнения: 1
Здравейте мами   bouquet Честит празник ! Бъдете много щастливи и обичани!!!
Имам един въпрос.. Кога са класиранията за яслите, че нещо не мога да я изровя тази информация. Сега  мина едно класиране, но за бебоците през 2014 нищо..... newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 4 560
2014, 2013, 2012 - чакат голямото класиране на 8.05. Останалите набори са на текущи класирания.
Разгледай тази тема  за кандидатстването за тази учебна година.

# 18
  • Мнения: 1 808
И аз се интересувам от яслените групи в 65-о и 61-о ОДЗ: храна, отношение на персонала, база, хигиена. Моля, някой да се включи и за 65-о ОДЗ.

# 19
  • София
  • Мнения: 51
Запис Peace

# 20
  • Мнения: 1 148
Ние от утре тръгваме на ясла в 61одз, на родителската среща казаха, че ще сме при Василева, ама с тая нова група, няма да се учудя и да са ни разместили. Като походим известно време (или докато текнат сополите), ще споделя как е. Иначе досега от майките по площадките чувам само отрицателни неща и за 65одз и за 61одз. Отделно една колежка миналата седмица си е пуснала детето в СДЯ Приказка в Редута и също не е доволна. Почвам да си мисля, че навсякъде е еднакво (зле).

# 21
  • Мнения: 1 148
Колкото за частната ясла, дето я рекламират нагоре, като се разхождахме с малкия в двора на ВТУ, видях, че поне ги извеждат навън. Докато в 61ОДЗ заявиха най-официално, че малките не ги извеждат изобщо, защото не можели да ги обуят, облекат и свалят по стълбите. Само на терасата като е ТОПЛО.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 560
Колкото за частната ясла, дето я рекламират нагоре, като се разхождахме с малкия в двора на ВТУ, видях, че поне ги извеждат навън. Докато в 61ОДЗ заявиха най-официално, че малките не ги извеждат изобщо, защото не можели да ги обуят, облекат и свалят по стълбите. Само на терасата като е ТОПЛО.
А виждала ли си как крещят по децата?
Лятото там ходех с количката и с баткото да покара колело. Виждах ги и ги чувах.
Само някой да кривне встрани, крясъците стигат небето сигурно. Ясно е, че им е притеснено навън с малки деца, ама айде нЕма нужда от толкова викове...

Есенно време в 61-во извеждат само 'старите пушки' от яслата. Но пролетта, към март някъде, стига да няма супер силен вятър или да е мокро, всички са навън.
Като сега специално и първите градински групи рядко бяха навън.
И не само тук е така. В 'Приказката' в Редута също  не се скъсват от излизане според моя позната.

# 23
  • Мнения: 1 148
В 61-во викаха по моето вътре в коридора при положение, че знаеха, че съм пред вратата и ги чувам. Друг е въпроса, че той си е малко инат, ама все пак втори ден му беше на ясла, те какво очакват- хич да не реве и да не се дърпа? Дано и двамата свикнем по-бързо, че ми е много тегаво.

# 24
  • Мнения: 46
Аз съм доволна от 61 ОДЗ. Дъщеря ми беше там от яслата още...

# 25
  • Мнения: 1 148
Не знам дали въпросът ми е точно за тази тема, но все пак да питам има ли някой впечатления как са сборните групи в 61одз между празниците. Някои от сестрите са в отпуск и пак персоналът им е ограничен, но дали има чак толкова много посещаващи деца? Защото има две сестри, дето всячески ме карат да си задържа детето вкъщи (незнайно докога), щото не можели да насмогнат...

# 26
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Те всички другарки всячески карат родителите да си държат децата у дома когато са сборни групите.
Но като кажеш - ще посещава, дайте да го запиша в списъка, се кротват сестрите.
Така в яслата се опита едната сестра да ми обясни как детето ми все ревало, за какво са му сборни групи, ама не й мина номера. Пак същата сестра на едно друго дете директно му отказало, ама след обаждане до директорката нещата се оправили.
Няма право да ви отказват посещение и да не ви предоставят списъка за записване за сборните групи.

# 27
  • Мнения: 1 148
Тия разговори със сестрата все едно аз съм ги водила... А какви са тия списъци за сборни групи? То тая година в 61одз обикновени групи не съм чула да е имало. ММ се закани, че направо й връчва детето и хич не го интересува дали й харесва. Не знам, аз явно съм мекошава и при мен им минава номера. Дано той се оправи, че аз и без това другия месец трябва да се връщам на работа и това с "елате си го вземете, че много реве" още в 10:30ч. няма да е възможно.

# 28
  • София
  • Мнения: 477
Навсякъде е така с яслите. Разберат ли, че някой не работи и почват-" детето ви мн ревяло" и т.н. Казвайте, че работите вече

# 29
  • Мнения: 1 148
При нас има и друго - то детето ви наскоро е оперирано, като реве може да му се скъсат конците и раната да се отвори, ние такава отговорност не можем да носим, подръжте си го още вкъщи. Обяснявам аз, че конците му отдавна са свалени и вече 20 дни си го държа у дома, ама те все същата песен. Тия жени нали все пак имат медицинско образование, сериозно ли си вярват или аз им изглеждам толкова загубена, та се опитват да ме убеждават? Та така.
Оплаках ви се.

Общи условия

Активация на акаунт