Отговори
# 540
  • Мнения: 104
goldilocks  какво значи къса ностна костица. Ти при коя лекарка беше. Радвам се за резултатите ти.
Аз днес ходих тук на лекар, аз си ходя от време на време при нея. Гледа ме, но обикновен преглед каза че бебчо е супер, за пол не иска да коментира и каза, че ностната костица тя я измервала 1.9мм границата била 3мм. Та въпросът ми е аз доколкото разбрах колкото по къса, толкова по добре или нещо бъркам. Хайде някой да ми обясни, че  Thinking Thinking Thinking Thinking

# 541
  • Мнения: 3 595
Екатерина, ти говориш за нахулната транслуценция. Ностната костица е друго, тя е в носа, нахулната транслуценция е под врата отзад.

# 542
  • Мнения: 62
Василева, Верули, добре дошли!

За главоболие някои лекари съветват да се взима парацетамол, аз засега стискам зъби.

Шмокси, четох малко за случаи като твоя, добих представа, че е не толкова рядко срещано явление и почти винаги с благоприятен финал за оцелялото близначе. Игнорирай лошите мисли, почивай повече, от сърце ти желая щастлива развръзка!  Hug

Благодаря за отговора ! На 1-ви като посетя Аг ще питам за по-сигурно, но се търпи болката Simple Smile

# 543
  • Мнения: 804
Фенрис, блaгодaря ти, дa често срещaно е, но мaлко в по-рaнни седмици, сегa е по-рисково, a и aко се докaже, че е Синдром нa изчезвaщия близнaк, зaщото имaм още един мисед aборт и сегa се двоумят кое от двете е. Aко е мисед отново може дa имa повече риск зa второто бебе. Ще видим времето ще покaже.
Зози, блaгодaря зa включвaнето отново. Вдъхвaт ми много курaж тaкивa публикaции  Hug
Aз реших дa отидa още утре следобед нa преглед в Щерев. Тaкa ще ми е по-спокойно.

# 544
  • Italia
  • Мнения: 705
аз да попитам някоя от вас да получава "прихлопване" на сърцето .. при мен в някои дни /като днешния/ усещам едно като натиск в гърдите за 1-2 секунди, все едно ме удрят и после изчезва .. ужасно ми е дискомфортно това усещане, а при предния преглед нямах подобни дискомфорти и не попитах АГ какво да предприема ..
Аз съм с такъв " проблем" -като прескачане на сърцето.. моя гинеколог ме прати на кардиолог, той ми назначи ЕКГ и нямах проблем. Каза ми да не му се плаша на това прескачане. Нали не изпитваш болка в тези моменти? Да твое успокоение все пак можеш да коментираш с доктора си..

# 545
  • София
  • Мнения: 945
goldilocks  какво значи къса ностна костица. Ти при коя лекарка беше. Радвам се за резултатите ти.
Аз днес ходих тук на лекар, аз си ходя от време на време при нея. Гледа ме, но обикновен преглед каза че бебчо е супер, за пол не иска да коментира и каза, че ностната костица тя я измервала 1.9мм границата била 3мм. Та въпросът ми е аз доколкото разбрах колкото по къса, толкова по добре или нещо бъркам. Хайде някой да ми обясни, че  Thinking Thinking Thinking Thinking
При Искилиева в Щерев бях. Skeeter ти е отговорила - две различни неща са. В МД ме питаха само дали е налична, тя каза - налична е, но е къса...
Аз поне за сега се успокоих, като видях резултатите от Майчин дом, та каквото и да ми каже Искилиева другата седмица, ще имам едно наум (аз след на Софи разказа малко с подозрение подхождам към нея)

# 546
  • Мнения: 515
Добре дошли на новите момичета   bouquet

Поздравления и за момичетата с хубави резултати, дано сса само такива в темичката   bouquet

Аз днес се обадих да проверя резултатите от БХС и ми казаха, че всичко е ок  Grinning Grinning Peace Много се радвам. Другата седмица ще ги взема и на хартия и ще ви пиша точноте резултати, да ги анализираме  Wink

# 547
  • Мнения: 102
Момичета ,не мога да ви изчета.Боже страхотни новини и все прекрасни newsm51 smile3525 smile3501
поздравления за всички мами с чудесни новини
Шмокси ами нямам думи ,дано да завърш всичко нормално.сега и мен ме обзе една параноя  newsm45 newsm17
Василева, Верули, добре дошли!  bouquet
и сега се сетих  newsm78 като малка съм лежала от ревматизъм и съм имала шум на сърцето боже кви неща мисла ,но както каза мецани май хормоните тракат здраво
иначе не спа за тримата нищо ,че пролет пукна-мецана си нана .

# 548
  • Мнения: 3 199
vassileva9999, теб всеки ден ли те боли главата и непоносима ли е болката?
Мен от началото на бременността ме боля глава 2 пъти, като първия път опитах какво ли не - банан ядох (това уж помагало понякога), спах наобяд, масаж на врата си правих, на очите, челото, не помага и не помага. Вечерта като взе болката да става пулсираща не издържах, изпих един Парацетамол и ме отпусна. Помислих си, че е по-вредно да ме боли, отколкото да изпия едно хапче. Все пак някой мами тук изкараха настинка с по няколко Парацетамола на ден...А вчера като ме боля главата, мина от само себе си.

# 549
  • Мнения: 152
Момичета, ако искам да се запиша за БХС и ФМ в Майчин Дом, каква е процедурата, и при кои лекари препоръчвате. Чудя се дали да не запиша час и там за да имам второ мнение.

# 550
  • Мнения: 103
Шмокси, моя позната беше като теб. Другият ембрион остана и си роди живо и здраво дете.
Докторите ще трябва да те следят повече.
Стискам палци. baby_neutral

# 551
  • Мнения: 434
Здравейтееее много хубави новини днес браво на всички дано така да сме занапред.

Василева, Верули добре дошли Simple Smile

Глава поне не ме е боляла засега , но то гаденето ми стига .....аз мисля че парацетамола си е силен по-добре питай АГ за нещо по леко. Иначе и гърдите са ми чувствителни и пораснали, а аз си имам по принцип  Laughing

Кога ще се оправи това време , че да излизаме на разходка........ Вкъщи се откача

Хайде лека от мен, че малкия чака да играем на черен Петър ......

# 552
  • Мнения: 599
Привет момичета Simple Smile
Шмокси Hug дано всичко е наред с другото бебенце, стискам палци  Praynig
Аз умирам от главоболие, ако не всеки ден, то през ден ме боли глава....и в момента пак. На всичкото отгоре съм ужасно сополива от вчера насам, спуквам се да кихам и ми тече носа....надявах се да ме подмине, но.... Tired
Иначе, връщам се от ФМ, утре ще ходя да давам кръв за БХС. На ФМ всичко изглежда нормално, има си носна костица, нухалната е добре, и на първо четене доки е сигурен, че ще си имаме сини гащи  Laughing Баткото ни ще е доволен, че той все казва, че искал братче Simple Smile Та така Simple Smile
Имаме май и нови мами, добре дошли и от мен   bouquet

# 553
  • Мнения: 3 199
То днес времето беше повече от прекрасно   Nature Sunny

# 554
  • Мнения: 62
vassileva9999, теб всеки ден ли те боли главата и непоносима ли е болката?
Мен от началото на бременността ме боля глава 2 пъти, като първия път опитах какво ли не - банан ядох (това уж помагало понякога), спах наобяд, масаж на врата си правих, на очите, челото, не помага и не помага. Вечерта като взе болката да става пулсираща не издържах, изпих един Парацетамол и ме отпусна. Помислих си, че е по-вредно да ме боли, отколкото да изпия едно хапче. Все пак някой мами тук изкараха настинка с по няколко Парацетамола на ден...А вчера като ме боля главата, мина от само себе си.

Здравей, според мен моето главоболие не се дължи на бремеността, аз попринцип си страдам от него и преди го борих с Беналгин, според мен все ще има някоя бiлка , която да помага .. На първи съм на преглед и ще питам гинеколога. А има ли бъдещи мами съгражданки от Добрич? newsm78

Последна редакция: чт, 26 мар 2015, 20:18 от vassileva9999

Общи условия

Активация на акаунт