Офис етикет

  • 19 042
  • 335
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 8 881
Те ако искат само западни езици, пак добре, днес всеки завършва училище  с два. Работата е, че за секретарка искат и висше.

Те завършват с два, но често по документи  Peace Винаги съм се чудила, защо пишат в СВ, че владеят даден език, когато той е на ниво Здравей-Здрасти?!
Изключение правят ЕГ и то пак не всички от завършващите

# 331
  • Мнения: 419
Не е нужно да чакам децата да завършат г-я. Аз съм завършила 9 ФЕГ в София и с френски не мога да работя  . Пиша си го в резюмето , но като опре ножа до кокала, не бих могла да го използвам в работата си. Работя по въпроса да се подобря, но г-ята в никакъв случай не ме е подготвила адекватно

# 332
  • Мнения: 419
Like_Smoke го е казала

# 333
  • Другата България
  • Мнения: 37 295
Не е нужно да чакам децата да завършат г-я. Аз съм завършила 9 ФЕГ в София и с френски не мога да работя  . Пиша си го в резюмето , но като опре ножа до кокала, не бих могла да го използвам в работата си. Работя по въпроса да се подобря, но г-ята в никакъв случай не ме е подготвила адекватно
Зависи, Водена.
От много неща зависи.
Зависи от това на какво ниво си го учила в твоята гимназия - на първо място.
Нямам поглед върху подготовката на други места, мога да говоря само за моето дете. Гимназията е езикова, немски се учи във всички паралелки. Една е тази, която дава възможност на децата в нея да се явят на изпит и получат този сертификат, и то след интензивно учене на немски всекидневно, СИП, ЗИП, МИП Grinning и всевъзможни такива. Отделно ежеседмични тестове, контролни, изпитчета - натоварващо си беше. Отделно ходеха по месец на разменни начала в Германия, той и на бригада ходи там, имаше къде да се тренира и упражнява.
После практиката - също много важно. Ако няма къде да го практикуваш, се забравя. То и в моето СВ пише, че знам английски Laughing, имам документи за от 1 до 3 ниво, учила съм го, разбирам го като ми говориш, но като си отворя устата да говоря аз сама се смея на себе си, нито имам произношение, нито нищо. Но изобщо не съм го практикувала, само в едната ми работа преди години го ползвах, писмено, и нямах проблеми.
И не на последно място - да, и желание трябва да имаш. Peace

Но наистина специално за секретарски места се искат и висше образование, и езици. То май "технически сътрудник" се води вече длъжността.

# 334
  • Мнения: 15 960
Те ако искат само западни езици, пак добре, днес всеки завършва училище  с два. Работата е, че за секретарка искат и висше.

Те завършват с два, но често по документи  Peace Винаги съм се чудила, защо пишат в СВ, че владеят даден език, когато той е на ниво Здравей-Здрасти?!
Изключение правят ЕГ и то пак не всички от завършващите

Ако няма да им трябва в работата, и го има като изискване проформа, всеки си го пише. Общо взето, вече и за продавачки искат езици. Иначе за секретарска работа и кол-център, не е необходимо чак да се знае на ниво филология. Както пише и Merri_An, всеки от гимназията си е с различно ниво, и винаги може да се провери дали се знае на необходимото.

# 335
  • София
  • Мнения: 19 249
ЕГ дават добра основа. Най-малкото, че постоянно около теб се говори, ти слушаш
Сравнявам мен и дъщеря ми - ами аз съм се занимавала с години, говоря прилично, но не мога да се отпусна така. Веднъж намерих копиран някакъв чат с нейна приятелка и завидях... чета, разбирам го, но никога не бих се сетила да се изразя по този начин.
Вторият й език беше испански, но не съм убедена, че го знае достатъчно добре.
Като работеща в държавна институция мога да кажа - има няколко щатни секретарки, останалите изпълняват функциите, но са на експертски места, т.е. имат поне бакалавърска степен.

Общи условия

Активация на акаунт