Българските градове - стереотипи

  • 23 875
  • 274
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Иска ми се да събера различни стереотипи за по-големите български градове в една карта, но не ми идват идеи. Може ли някой да сподели нещо, какво мисли, какво е чувал, какво знае... става въпрос за административните центрове: Бургас, Пловдив, Търново, Добрич, Благоевград и т.н. и т.н. Въобще всичко, за което се сещате казвайте. Също така и за съседките ни: Македония, Гърция, Сърбия, Румъния и Турция.
Надявам се да стане интересна темичка.  Laughing

ПП: Може и на определен географски район.

# 1
  • Мнения: 4 199
Веднага за Перник се сещам - винкели, бой, пиене и т.н.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 6 214
Аз имам разни мои мнения за някои градове, но са гадни. Има ли смисъл да ги пиша?

# 3
  • Мнения: 7
Пишете всичко, което мислите... дори и да е гадно  Laughing

# 4
  • Мнения: 2 265
Чувала съм, че в Габрово били стиснати. Не съм сигурна дали е вярно Thinking .

# 5
  • Мнения: 383
Аз съм от Добрич и за мен важи напълно приказката: "Добрич е града на мечтите- всеки мечтае да се махне от него".
Уча в Търново- е няма такива националисти. смятат,че са по-българи от всички останали.
За другите градове е по-скоро това,което съм чувала...

# 6
  • Мнения: 2 600
става въпрос за административните центрове: Бургас, Пловдив, Търново, Добрич, Благоевград и т.н. и т.н. 
 

Вече развивам комплекс за малоценност с това изброяване .... hahaha   Варна що я няма  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 7
Цитат
Вече развивам комплекс за малоценност с това изброяване .... hahaha   Варна що я няма  Mr. Green

Е, нали казах всички административни градове  Grinning Просто написах тези, за които се сетих първо

# 8
  • Мнения: 1 740
За стереотип в момента не се сещам, но можеш да включиш в картата като екстра няколко израза от Бургас:

"нацепена батка"
"Къде си 'е, лек?"
и великото "Въййййййййййййй"

 newsm62

За много хора само това е достатъчно да чуят и вече им е ясно за кой град става въпрос.

Да не го обърнем сега на колекциониране на градски жаргони  Grinning , просто това ми се появи в ума на момента. Като се сетя, ще пиша и за някои стереотипи относно моя любим град. Heart Eyes

Последна редакция: нд, 22 мар 2015, 18:59 от rain_bs

# 9
  • Мнения: 7
"нацепена батка"
"Къде си 'е ,лек?"
и великото "Въййййййййййййй"

 Joy Joy Joy Даааа! Забрави за "маняк"
Иначе наистина ми трябват само стереотипи :3

# 10
  • Мнения: 2 988
Сещам се, че доста хора в Пловдив се осмеляват да твърдят, че там се говори най-правилен и близък до книжовния български.

# 11
  • някъде по морето
  • Мнения: 811
За стереотип в момента не се сещам, но можеш да включиш в картата като екстра няколко израза от Бургас:

"нацепена батка"
"Къде си 'е, лек?"
и еликото "Въййййййййййййй"

 newsm62

За много хора само това е достатъчно да чуят и вече им е ясно за кой град става въпрос.

Да не го обърнем сега на колекциониране на градски жаргони  Grinning , просто това ми се появи в ума на момента. Като се сетя, ще пиша и за някои стереотипи относно моя любим град. Heart Eyes


Забрави за 'чуек"(човек), "дънкито" и "странджанка" -  Joy

# 12
  • Мнения: 25 664
Сещам се, че доста хора в Пловдив се осмеляват да твърдят, че там се говори най-правилен и близък до книжовния български.

Че колко да са доста? Сигурно колкото пръстите на едната ти ръка, майна.  Laughing

# 13
  • Мнения: 12 473
Варна, аверчетата..хюмнетата..))) Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 18 714
Аз се същам за долница и горница  Shocked ,но незнам къде се нарича така  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт