Искам да кажа ... (29)_23.03-29.03

  • 48 272
  • 1 300
  •   1
Отговори
# 750
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879
.

Последна редакция: пт, 27 мар 2015, 15:06 от Акаша

# 751
  • Мнения: 4 199
Тук всеки има право на различно мнение по въпроса Peace В случая говорим за изместване на фокуса на дадена тема или нейното  свръх-преекспониране.

# 752
  • София
  • Мнения: 5 605
Може ли много тихичко да изокам тук? Напоследък само ютията у нас не ми говори за кърмене. И то да ми дойде нанагорно на мен, една от най-откачените кърмачки-екстремистки..... Попресолиха манджата.

И на мен. Аман от преекспониране. Добре, че изказването на жабарите не предизвика чак такава бурна реакция и във Фейсбук, макар тук веднага да се пуснаха две теми. Чак на смях вече ме напушва.
Ужасно просто  Crazy
До сега ми се караха разни млади майки, че не съм родила на 18 години. И в този момент превключвам и виждам тази при Слави и просто...
Аз пък не мисля, че МОЛ-а е място за кърмене на дете.
Лил, в смешките. Ама дори не можах да разбера какво се опита да ми каже. А може и нещо да са й замели. Иначе няма логика поста й към мен.

# 753
  • Варна
  • Мнения: 6 315
Ох, тъкмо се похвалих и щракайки по каналите чувам при Слави да се обсъжда кърменето в мола.  ooooh!
Аз какво ти казвам, а?! Тихо сега, че да не почне и ютията!
Не ми е много весело в момента, но все пак ме караш да се усмихна. Благодаря!

# 754
  • Мнения: 4 199
Като сме тръгнали да си казваме, аз пък не харесвам целенасочени, да не кажа агресивни снимки на кърмещи майки. Особен естетически шок получих от една позната, избацала се на профилна снимка, с изкарана цяла цомба навън. Бе въобще, крайностите са лоша работа.

# 755
  • Мнения: 22 432
Нищо им няма на еднополовите, че да имат деца...но неминуемо възникват проблеми.  Имам и пример пред себе си. 

# 756
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
Някой знае ли дали МПС със стандарт EURO 2 ползва отстъпка при плащане на данъка?
Чета най-различни неща. От това, че тотално е отпаднала отстъпката от 50% за колите произведени до 2000 г, нищо че имат катализатор и са с мощност на двигателя до 74 kW. До това, че все още си има тази отстъпка.

Да вярвам ли на това? http://www.minfin.bg/bg/page/779
По специално в тази част:

"Предвидени са  данъчни облекчения за:

превозните средства с мощност на двигателя до 74 kW вкл., снабдени с действащи катализаторни устройства и несъответстващи на екологичните категории „Евро 3", „Евро 4", „Евро 5", „Евро 6" и „ЕЕV" - данъкът се заплаща с от 20 до 40 на сто намаление по решение на общинския съвет;"

Питам не за друго, а защото ми бяха казали сума на данъка, която е на 100%, без грам отстъпка.
А тук пише друго.
Или моята община е решила да си прави оглушки и да не пуска "гювеч" на такива като мен, с по-стари коли?  #Cussing out

# 757
  • Мнения: 7 690
Аз пък не мисля, че МОЛ-а е място за кърмене на дете.


Това го кажи на всички онези 500 майки, които са се запътили тези дни групово да кърмят във въпросния МОЛ, в знак на подкрепа към "дискриминираната" майка. Смахната работа.

# 758
  • Мнения: 4 199
Dona хубаво си го е казала, съгласна съм с всичко написано:
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=4677378

# 759
  • Мнения: X
Скрит текст:
Някой знае ли дали МПС със стандарт EURO 2 ползва отстъпка при плащане на данъка?
Чета най-различни неща. От това, че тотално е отпаднала отстъпката от 50% за колите произведени до 2000 г, нищо че имат катализатор и са с мощност на двигателя до 74 kW. До това, че все още си има тази отстъпка.

Да вярвам ли на това? http://www.minfin.bg/bg/page/779
По специално в тази част:

"Предвидени са  данъчни облекчения за:

превозните средства с мощност на двигателя до 74 kW вкл., снабдени с действащи катализаторни устройства и несъответстващи на екологичните категории „Евро 3", „Евро 4", „Евро 5", „Евро 6" и „ЕЕV" - данъкът се заплаща с от 20 до 40 на сто намаление по решение на общинския съвет;"

Питам не за друго, а защото ми бяха казали сума на данъка, която е на 100%, без грам отстъпка.
А тук пише друго.
Или моята община е решила да си прави оглушки и да не пуска "гювеч" на такива като мен, с по-стари коли?  #Cussing out

Разбира се, че можеш да вярваш на сайт на министерството на финансите, пише същото каквото и в закона. Виж чл. 59.
http://lex.bg/laws/ldoc/2134174720

Провери и съответната наредба на общината ви, но не би следвало тази година да има промени в това отношение, защото последните промени в цитираните текстове са в сила от 1 януари 2014


# 760
# 761
  • София
  • Мнения: 5 605
Dona хубаво си го е казала, съгласна съм с всичко написано:
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=4677378
Не я бях прочела Дона, обаче напълно покрива и моето мнение.
Мише, аз лично, ако ги видя бих отишла да им кажа. Ама не мога да ги видя.

# 762
  • Мнения: 14 654
Като ги споменавате тези аватари, все съм се чудела как ли ще се възприеме аватар, който изобразява друг израз на любов и грижа - пак едно нещо се пъха в устата, така че напълно да се скрие поради спецификата на заниманието. Не би трябвало да е проблем май.

# 763
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879
 Joy

# 764
  • Мнения: X
Янечек, престани!  tooth

Общи условия

Активация на акаунт