Доминиращите свекърви

  • 47 018
  • 1 034
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 46 516
Манипулацията е изкуство, което не всички хора владеят. Така, като я четете авторката, смятате ли, че има нужните умения да се справи с двама егоисти, които мислят само за гъ*а си и не се трогват от нищо. Мислите ли, че чупките и стойките, които я карате да прави, ще минат пред подобни хора. "Бременен мозък" и пр. оправдания ще са само повод да я натикват в на кучето знаете къде.

Мисля, че е длъжна да пробва.
А какво ще стане, това никой не може да каже.
Възможно е, ако успее да покаже, че е силна да спрат да я мачкат и да я приемат за човек, възможно е и да не стане нищо. Но без да пробва няма как да разбере.
Само се надявам да не се стигне до агресия.
И е добре да не чака, а да действа преди да се роди детето, за негово добро.

# 391
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Манипулацията е изкуство, което не всички хора владеят. Така, като я четете авторката, смятате ли, че има нужните умения да се справи с двама егоисти, които мислят само за гъ*а си и не се трогват от нищо. Мислите ли, че чупките и стойките, които я карате да прави, ще минат пред подобни хора. "Бременен мозък" и пр. оправдания ще са само повод да я натикват в на кучето знаете къде.
Мисля, че е длъжна да пробва.
А какво ще стане, това никой не може да каже.
Възможно е, ако успее да покаже, че е силна да спрат да я мачкат и да я приемат за човек, възможно е и да не стане нищо. Но без да пробва няма как да разбере.
Само се надявам да не се стигне до агресия.
И е добре да не чака, а да действа преди да се роди детето, за негово добро.

Ами да пробва. То и без това няма какво да губи, но лично на мен ми се струва, че няма нужния капацитет, за да върти и манипулира хората.

# 392
  • Мнения: X

Ами да пробва. То и без това няма какво да губи, но лично на мен ми се струва, че няма нужния капацитет, за да върти и манипулира хората.

Може да порастне и да увеличи капацитета. Аз като си спомня какво добро дете бях, пък в каква гърмяща змия еволюирах... ooooh! Да не отнемаме надеждата на авторката.

# 393
  • София
  • Мнения: 44 106
Ами все от някъде с нещо трябва да почне. Дете ще ражда и ще гледа, ще трябва освен своите и неговите интереси да отстоява и защитава и то не само в дома, а и извън него...
Наистина в момента е в ситуация, където няма много какво да губи и накъде да става по-зле... освен ако наистина не почнат и шамарите, за което тя сподели, че не изключва като вариант напълно.

# 394
  • Мнения: 46 516
Според мен не е нужно да ги манипулира, а да се изправи и да защити онова, което иска, да покаже, че решенията взима тя, че не е дете, а възрастен човек. Защото утре ще трябва да носи отговорност за още един човек. Не знам шега ли беше онова за солта, но ако не е, сериозно трябва да се подготви, за да опази детето си и да се знае още сега, че решенията не могат да се взимат без нейната дума.

Наистина й липсва опит, но ако се осъзнае сега, бързо ще го натрупа при тези обстоятелства, то направо си е като ускорен курс по отношения нейното  Simple Smile

# 395
  • София
  • Мнения: 44 106
Ами все нещо трябва да направи - да  говори, да се кара, да манипулира, да се изнесе... нещо...

# 396
  • София
  • Мнения: 1 894
Според мен не е нужно да ги манипулира, а да се изправи и да защити онова, което иска, да покаже, че решенията взима тя, че не е дете, а възрастен човек. Защото утре ще трябва да носи отговорност за още един човек. Не знам шега ли беше онова за солта, но ако не е, сериозно трябва да се подготви, за да опази детето си и да се знае още сега, че решенията не могат да се взимат без нейната дума.

Наистина й липсва опит, но ако се осъзнае сега, бързо ще го натрупа при тези обстоятелства, то направо си е като ускорен курс по отношения нейното  Simple Smile

Като, човек, занимаващ се от 10+ години с горното, ще си позволя да изразя несъгласие, че авторката на темата би се справила. Имам предвид, това "да се изправи и да защити". За да действаш по този начин, трябва да си силен. Силен емоционално, да си независим И материално, да си убеден, че дори и да не успееш да се защитиш пред/от някого, то имаш вариант за бягство. Да успяваш да казваш "не" и не на последно място- да знаеш какво искаш.
Нито едно от гореизложените, аз не виждам.
Съжалявам, че се е стигнало дотам, но определено смятам, че полезните и ходове са: опит за манипулация (може да има дарба, откъде ще знае) и скоропостижно изнасяне, с всички произтичащи от това неудобства и рискове

# 397
  • Мнения: 46 516
Тя не знае силна ли е, слаба ли е. Съвсем в началото е. Може пък да се окаже силна. Дано.

# 398
  • Мнения: 1 416
И доминираща, и недоминираща да е свекървата, начинът да си запазите нервите, спокойствието и отношенията е един - да живеете отделно. Във вашия случай обаче основния ти проблем е мъжът ти. Той просто не иска да си усложнява живота и да си разваля спокойствието като предприеме нужните и очакващи се от една глава на семейството действия. Така му е удобно и по това, което описваш, не виждам изгледи да се промени особено положението.

Говори, действай по въпроса с това жилище, което той има - щом като не иска да живеете там, дайте го под наем или го продайте. Имате вариант, все пак. С наема от там ще си плащате квартирата. Не се примирявай, дори да срещаш отказ и незаинтересованост, не оставяй нещата така.

Никой няма да се промени, още по-малко свекървата, наивно е че въобще си си го помислила. Единственият начин да си запазите отношенията е да се изнесете и да живеете самостоятелно. В противен случай, след няколко години въртене в този омагьосан кръг, наистина ще си с разбити нерви, преждевременно състарена физически и психически или още по-лошото - примирено зомби. Изобщо не чакай да родиш, че детето да порасне, че не знам какво... това е излишно протакане и задълбаване още повече в безнадеждната ситуация с общото живеене.

По принцип не е трябвало да почвате да си играете на семейство, след като не сте си опекли работата, но свършило вече, важното е оттук нататък как ще действаш. Да, как ТИ ще действаш, защото явно тъй нареченият "мъж" в картинката е такъв само по лична карта и по израстък, не и по действия.

# 399
  • Мнения: 68
Здравейте скъпи мами!! Аз също като много от дамите във форума имам проблем със свекито..Живеем заедно в един апартамент и всеки ден ми се налага да търпя коментари от нейна страна.. според нея аз съм неспособна и некъдърна да готвя и много често не съм допускана до кухнята, бременна съм вече във 6-тия месец и според нея аз съм напълно неспособна да се грижа за бъдещото ми детенце..като последни коментар дето чух беше "горката аз..ще трябва още едно дете да гледам" Непрекъснато разказва на близки и роднини колко тежко щяло да бъде отглеждането на бебето ми..тя щяла да го къпе и да го соли (след баня) #2gunfire винаги тя знае,всичко тя може..а мен изкарва пълна мърла дето не може дори за себе си да се грижи..когато повиша тон на съпруга ми идва в стаята и ми казва, че аз не съм достойна за него..не се държа като жена с него..преди няколко дни сключихме граждански брак, сега тя си е навила на пръста, че трябва да се венчаем (ние не искаме)..да не забравя да спомена, че няма да ме допусне на кръшенето на детето ми (поне така твърди)..казвам на мъжа ми да започнем да купуваме разни неща за бебо, но тя е категорична,че още е много рано и общо взето всичко ще купи ТЯ, когато аз съм в болницата..каквото и да направя винаги е грешно..искам да се изнесем,но не знам дали ще успеем до раждането Sad а вече не издържам и незнам как да общувам с нея..всеки ден става все по-зле (въпреки, че досега не съм се карала снея, защото винаги си мълча)..моля за съвети
Изчетох цялата тема и за пореден път се убеждавам-това свекървата е страшно животно. Мисля си, защо тези жени озлобяват, когато синът им създаде семейство.......вместо да му помагат и да се радват, че е намерил другар в живота си. За свекито идеална никога няма-явно е женска ревност, друго обяснение не виждам........ Отплеснах се с размисли, моля да ме извините, но ми е болна тема.
За щастие живеем доста далеч от свекървата, но и тя успя да създаде скандал между нас и да ОТРОВИ най-хубавите ни моменти, а дойде само за седмица, просто не мога да я гледам...... Та на въпроса, към авторката - БЯГАЙ с всичка сила, ако сега сведеш глава и останеш, ще си само майката на детето, а тя цял живот ще е великата орлица отгледала ви всички. Мъжа ти винаги ще стои в страни и може да застане и срещу теб, защото "му е майка", а ти винаги ще си чуждата. Не позволявай да страдаш така, а с теб и детето. То има нужда от щастлива и спокойна майка!

# 400
  • Мнения: 68

Ами да пробва. То и без това няма какво да губи, но лично на мен ми се струва, че няма нужния капацитет, за да върти и манипулира хората.

Може да порастне и да увеличи капацитета. Аз като си спомня какво добро дете бях, пък в каква гърмяща змия еволюирах... ooooh! Да не отнемаме надеждата на авторката.

Дано успее да си извоюва самостоятелността, че като се роди бебето свекървата-изрод става още по-страшна, защото това е детето на синчето  Laughing и видиш ли ти, некадърната млада майка е неспособна да го гледа #Cussing out

# 401
  • Мнения: 1 196
Аз също съм на мнение - бягай от там - ти реално мъж нямаш.../още не е отбит от маааама.../.. Събирай си багажа и да те няма. Той ако те обича и държи на теб, ще намери начин и ще бъдете сами, най малкото апартамент има... Явно само желание няма... Ако сега останеш - по-зле ще станат нещата, тя ще го настрои против теб, ще настройва и детето... Бягай момиче - спаси себе си и бъдещото си детенце от тази проклетия... Всичко това което ти се случва е прекалено унизително - как търпиш!?!!!??!?!

# 402
  • Мнения: X
Аз също съм на мнение - бягай от там - ти реално мъж нямаш.../още не е отбит от маааама.../.. Събирай си багажа и да те няма. Той ако те обича и държи на теб, ще намери начин и ще бъдете сами, най малкото апартамент има... Явно само желание няма... Ако сега останеш - по-зле ще станат нещата, тя ще го настрои против теб, ще настройва и детето... Бягай момиче - спаси себе си и бъдещото си детенце от тази проклетия... Всичко това което ти се случва е прекалено унизително - как търпиш!?!!!??!?!

Това, което и се случва е отвратително, но за търпенето...ами, насадила се е на пачи яйца и няма много полезни ходове.

# 403
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
За мен тези гимнастики са излишни. Така като четете нима смятате, че най-големия им проблем, е жилището. Дори и да се изнесат, майката пак ще ходи и ще се меси, подкрепяна от сина си.  Може дори да се пренесе у тях за неограничено време уж да помага за бебето и пак да й е на главата.  Синковеца пак ще намери начин да е до мама, за да не го занимават да помага и гледа детето.  А дори свеки да не е у тях какво правим с агресията, егоизма, безотговорността и недостатъчните доходи на мъжа й. Все неща, които рано или късно ще ги разделят.

# 404
  • Мнения: 68
Със сигурност ще продължи да ги тормози, но все пак като са отделно ще е мноооого по-добре. Все пак домакинята няма да е свекървата в техния дом. А има и нещо друго много важно - ако мъжът се съгласи да се изнесат, тя ще започне да се съобрасява малко повече, защото ще види, че той държи на жена си. При мен например, тя си позволи да ме напада, когато види, че се сдърпаме, иначе мълчи.

Общи условия

Активация на акаунт