Професионални серии за коса - тема 77

  • 63 034
  • 753
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 179
Добро утро, глезокоски!  Hug

Реших днес да се поглезя с кафе в леглото и обстойно четене на форума, последните няколко месеца нямах никакво време. Confused
В последните няколко месеца използвах всички налични продукти и съм доволна, че приключих с много от тях. Все по-трудно се хвърлям на нови серии, не знам защо, нещо като апатия ме е обхванала.

Страхотна тема, ФРея!  bouquet

Въпреки всички грижи, моята коса също има няколко кичура склонни към накъсване  Crossing Arms Но аз и нося непрекъснато шалове и там много се търка косата, което знам, че не е хубаво, но толкова много обичам да нося.
 Днес имамм час за подстригване, крайно време беше. Може и да сложа някоя снимка след това.

Любимата ми комбинация напоследък е Редкен Екстрийм шампоан и балсам и завършвам с олиото на Мароканойл Heart Eyes Преди време бях взела един сет с продукти на мараката още докато ги пращаха до БГ. Мисля да се върна към тях, но още се чудя дали да ги поръчам от този нов сайт или с превозвач от ЛФ.


Много ми е хубаво като отварям темата понякога и чета( любимата ми тема от целия форум е все пак) и виждам, че се сещате за мен. Благодаря Ви! Blush  bouquet

PS. Препоръчвам с две ръце тези ампули на Милкшейк. http://zakosata.com/milkshake-hair-products/milkshake-repairing- … -treatment?page=2 

Последна редакция: сб, 28 мар 2015, 10:01 от Laurii

# 196
  • Мнения: 265
Бръм Бръм , Наши Кератин е приглаждаща серия  Peace. За мен е балансирана, в никакъв случай не е силен протеин.

За омазняване, ще се включи някой друг, но доколкото съм следила отзивите за Наши, такова нещо не съм срещала.

Трудно е да се съпоставят двете серии, Афоджий са възстановяващи, Наши К. е изглаждаща и поддържаща.

# 197
  • Смолян
  • Мнения: 164


Biskvitka много ти благодря!
Ще избера нещо от предложените Peace

Последна редакция: сб, 28 мар 2015, 10:45 от pretylady

# 198
  • София
  • Мнения: 3 271
Laurii
 Hug   Hug  Hug
Как да те измъкнем от апатията,  казвай   Mr. Green
А кафето в леглото напоследък  ми е обичайно и констатирам, че ми действа пристрастяващо. Laughing

Аз на Редкен Екстрим имам маска и шампоан. Пробвала съм го веднъж преди доста време и малко ми разхвърча косата. Оставила съм го за по-нататък, явно протеина ми е дошъл в повече. Сега съм на хидратиращи серии.


Като споменх това,  да споделя, че както се бях зарекла да се мия само с хидратиращите ми серии, така вчера измих с Напура кератин. Е има си разлика.
Бях си с маслена маска /както обичайно  Mr. Green/ сложих ампулата за стимулиране на фоликулите и измих с шампоана. Косата не беше оплетена, признавам, усещаше се плътност, но имах чувството, че не са се измили добре маслата и след второто шампониране.  Разбира се това е нормално за шампоан без сулфати,  но аз се заблудих, че не се е измило добре и направих трето шампониране.  Разбира се, беше се измило още от второто, ама кой да помисли.  С маската стоях около 5 мин. и на подсушена с кърпа коса сложих в корените ампула за разтеж на Напура, малко от крема за плътност на Алтерна с мака и термото на Напура. Леко духнах със сешоар и оставих да си доизсъхне сама.  Резултата беше коса с нормален обем, плътна, без да е много твърда, прибрани крайчета. Като цяло изглежда добре. Но ми се струва леко матирана и без много блясък.
Сега имам питане  Mr. Green  към тези, които ползват серията. Аз ли съм алчна на блясък / защото след сериите на Шу Уемура косата блести като слънце  Joy/ и този не ми се струва достатъчен, или крема за плътност на Алтерна е матирал косата, или нещо друго. Да спомена, че имам и спрея за блясък на Напура и го бях извадила за да пръсна и от него, но го забравих. Е, сега мога да го пръсна и да видя,  какво ще направи, но просто ми е странно. Сега се опитвам да си спомня последните пъти, когато съм се мила с тази серия на Напура,  но все си мисля, че си имаше блясък. Споделете при вас как е.

__________________
Бръм Бръм
Добре дошла в темата   bouquet
Двеминутния реконструктур не е много силен протеин и може би затова не усещаш втвърдяване. А Наши кератин наистина е балансирана серия. Но не виждам хидратираща серия да ползваш, а тя е нужна за да е гъвкав и жилав косъма и да не се къса лесно.

___________________
Вивиан

Ботокса съм го ползвала винаги със запечатващата маска от серията. Хубав резултат имах като слагах след шампоана Денсифик втората стъпка от Лореал Сериоксил /дето се води балсам, но е гелообразен/ и без да го измивам слагах върху него ампулата и накрая запечатвах с маската. Стоях по половин до един час. Даже сега ме подсещаш, че не съм го правила отдавна, а косата се чувстваше добре. Комбинираха се добре защото и Сериоксил има Интра Силан,  както и ботокса.
От тази серия /Лореал Сериоксил / всъщност ползвам само балсама и пяната, като шампоана го дадох на мъжа ми, защото си го хареса. Той понеже обича да ми пробва шампоаните си го заплю  Joy и аз като добра съпруга му го преотстъпих.  hahaha

# 199
  • Мнения: X
Косата ти е прекрасна Ина-Мина.

При моят тест,косъма се нави на спирала и не възвърна форма.Аз пак да питам - това означава,че ми трябва протеин,нали така?  Thinking
Малко по-назад точно това коментирахме http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=834941.45;topicrefid=20 Жижи е задала същия въпрос.

# 200
  • София
  • Мнения: 10 858
Феерия, благодаря ти  Hug

Магнолия, и на теб благодаря!   bouquet

Моята коса напоследък се е напротеинчила доволно и усещам, че след протеинови серии се повтвърдява, матира и седи някак нежива. Затова смятам утре да и сложа един еластисайзър екстрийм, досега не съм го пробвала.
Ботокс процедурата е вид протеинова терапия, нали така? Не за друго, за да знам кога да я прилагам, защото в момента може да не ми подейства добре, с напротеинената ми коса  newsm78

# 201
  • Belgium
  • Мнения: 7 731

От тази серия /Лореал Сериоксил / всъщност ползвам само балсама и пяната, като шампоана го дадох на мъжа ми, защото си го хареса.

Магнолия, не ти ли пресушава косата тази серия?
Аз се чудя как по-бързо да я доизхабя, че бая ми изсуши косъма.
Мерси, че сподели за комбинацията с Ботокса, ще я пробвам  Laughing

# 202
  • София
  • Мнения: 3 271

От тази серия /Лореал Сериоксил / всъщност ползвам само балсама и пяната, като шампоана го дадох на мъжа ми, защото си го хареса.

Магнолия, не ти ли пресушава косата тази серия?
Аз се чудя как по-бързо да я доизхабя, че бая ми изсуши косъма.
Мерси, че сподели за комбинацията с Ботокса, ще я пробвам  Laughing

Да ти кажа аз не съм го използвала продължително. Обикновено до три поредни пъти, после сменям и не съм видяла изсушаване. Честно казано отдавна не съм го ползвала. Както казах ползвам втората стъпка обилно преди Ботокс ампулата, но я слагах и преди протеинова маска, измивах и после слагах маската или без да измия слагах маската отгоре. Не беше лош ефекта. Иначе е нормално при непрекъснато продължително ползване да изсуши заради Интра силана, който повтвърдява косата.


Момичета, пустам една снимка, която си намерих от преди да си направя омбре. Беше ми дълга косата и тук съм след фризьор,  който ми смачка обемчето с пресата.


Скрит текст:

# 203
  • Мнения: 72
Благодаря за чудесно оформената тема!   bouquet

На въпросите:
1. Коя е вашата "уау" комбинация? Шампоан и балсам Рипеър на Алтерна, плюс Бохо спрея. Много съм доволна - обем блясък и най-невероятното - къдрици на абсолютно правата ми коса. Heart Eyes

2. От кой продукт/продукти забелязвате видимо намаляване на цъфтежа на косата?  Косата ме не цъфти, но преди, когато цъфтеше, бях много доволна от капсулките на Кюн.

3. Кои продукти/серии използвате най-често? А спомняте ли си кой беше първият професионален продукт, който си купихте?   Най-често използвам Алтерна - бамбуковата серия за обем и серията Рипеър. Отвреме-навреме ползвам комбинацията Денсифик - Дисциплин, както и разбира се - Хронолоджист. Много отдавна съм купувала първият си професионален продукт и не си спомням кой е.

Магнолия, уау, прекрасна, красива коса!  Hug

# 204
  • София
  • Мнения: 10 858
Магнолия, много си елегантна  Heart Eyes А косата ти е прекрасна, точно такава коса искам, гладка и лъскава до връхчетата  Heart Eyes Най-вероятно няма да я имам в този живот, но ми доставя удоволствие да се опитвам да я имам  Laughing

# 205
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
Линда, пробва ли ДПШ на Медисютикълс? Аз също съм го набелязала, както и биоактивният спрей за стимулиране на фоликулите при жени.
Магнолия, разкошна коса!  Моята беше малко по - дълга преди да родя 1вото дете, сега пак гоня такава дължина, остават ми около 5 пръста.

# 206
  • Мнения: 2 576
Laurii би ли споделила как и колко често използваш ампулите на Милкшейк?
С какъв шампоан измиваш преди това,маска слагаш ли преди или след тях?
Ампулите не се измиват нали?
Извинявай,че те затрупах с въпроси  Embarassed.И аз съм ги поръчала и ги чакам та затова питам  Blush

# 207
  • Мнения: X
Линда, пробва ли ДПШ на Медисютикълс? Аз също съм го набелязала, както и биоактивният спрей за стимулиране на фоликулите при жени.

dreamer ползвах го един път да, измива хубаво, но не ми оплита като други ДПШ, но си се усеща почистването добре. А скалпа е спокоен и освежен. Много ми харесва и сигурно ще се наканя, като поизхабя налични някои неща, да купя и други продукти на Маедисютикалс.  Peace

# 208
  • Мнения: X
Магнолиа, страхотна коса! Блясък, дължина, еднаквост от корена до върха.

# 209
  • Мнения: 785
Лорче, добре дошла отново Hug По-честичко се появявай, недей така да изчезваш  bouquet
Я да те питам, докато не си избягала Laughing какъв е ефектът от ампулите на Милкшейк? Можеш ли да ги сравниш с нещо по-познато - тези на Наши или концентратите на Керастаз?

Магнолия, прекрасна!!! Heart Eyes И косата ти е страхотна! Чак ме хваща яд, че се е наложило да я подстрижеш заради омбрето. Как само си мечтая да докарам такава дължина... Heart Eyes
Относно матирането, мисля, че сега е моментът да провериш дали спрея на Напура за блясък ти действа добре. В началото като си го купих и го изпробвах, ми се стори, че няма никаква разлика с него и без него. Но косата ми беше изправена и блестяща. След едно измиване обаче /очевидно с неудачни продукти/ стана  матова, почти без никакъв блясък. Тогава пръснах от спрея и положението коренно се промени. Косата веднага възвърна блясъка си Peace Пробвай го така, дано и при теб даде резултат.
П.П. След Шу не чакай да видиш ефект, по-блестяща от това накъде? Joy


Според мен Наши Кератин си е протеинова, макар и не толкова силен протеин. Най-вече съдя от това, че много ми изправя косата, а така се получава само при протеиновите серии.

Общи условия

Активация на акаунт