МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 59-та ТЕМА

  • 82 672
  • 750
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 1 476
Здравейте, днес правих хляб с инстантна мая и за 1200 г сложих 7 грама от нея. Тестото опря в капака. Колко трябва да се слага? На пакетчето пише за 500-1000 г брашно цялото пакетче, което е 11 г. Аз ли прекалих с нея? Рецептата е за хляб с кисело мляко.

# 466
  • Мнения: 7 779
Здравейте, днес правих хляб с инстантна мая и за 1200 г сложих 7 грама от нея.
1. като си видяла ,че тестото ще опира в капака защо не прекъсна програмата и не пусна програма печене ?
2. 1200 гр какво е - общо количество или брашно ? маята се слага според брашното.
 

# 467
  • Мнения: 1 476
Додро утро, Бонго, късно видях хляба, че подпира капака, а и признавам си  Embarassed се сетих късно да прекъсна програмата. 1200 г е общото количество на брашното и останалите съставки.

# 468
  • Мнения: 9
Здравейте, имам проблем, да се надявам, че ще можете да ми помогнете...
Та купих си аз хлебопекарна, измих кошницата и перката... Изсъхнаха и след това я сглобих и започнах да слагам продуктите... Обаче след като ги сложих отидох за ръководството да видя как да го настроя да пече... И се оказа, че при първа употреба първо трябва да е 10 минути на режим BAKE/ПЕЧЕНЕ. И след това да се прави хляб... Аз обаче директно почнах да правя хляб... Проблем ли е? Трябва ли да го хвърля?

# 469
  • Мнения: 7 779
проблем ли е - НЕ Е
да се изхвърли ли - АБСУРД  #Cussing out  ядеш каквото си направил.  Laughing

препоръча се първоначално да се пусне на печене за да може да обгори омасляването по реотана (ако има такова).
като препоръка бих казал - прочети внимателно упътването , направи сухи тренировки и след това действай.

# 470
  • Мнения: 9
проблем ли е - НЕ Е
да се изхвърли ли - АБСУРД  #Cussing out  ядеш каквото си направил.  Laughing

препоръча се първоначално да се пусне на печене за да може да обгори омасляването по реотана (ако има такова).
като препоръка бих казал - прочети внимателно упътването , направи сухи тренировки и след това действай.


Хехех, просто съм бързак Grinning Или както е модерно сега да се казва - хиперактивен  Laughing Гледам да съм по-внимателен ама... виж, че се случва...

# 471
  • София
  • Мнения: 2 922
проблем ли е - НЕ Е
да се изхвърли ли - АБСУРД  #Cussing out  ядеш каквото си направил.  Laughing

препоръча се първоначално да се пусне на печене за да може да обгори омасляването по реотана (ако има такова).
като препоръка бих казал - прочети внимателно упътването , направи сухи тренировки и след това действай.


Хехех, просто съм бързак Grinning Или както е модерно сега да се казва - хиперактивен  Laughing Гледам да съм по-внимателен ама... виж, че се случва...

Началник-щабът на моето поделение се казваше Иван Пейчев Rolling Eyes. Та той имаше лаф, че войникът яде това, което си надроби в канчето hahaha!

# 472
  • Мнения: 399
Аз ползвам ежедневно машината от Лидъл, която дават за три грамажа на хляба. При опитите ми установих, че хляб на 1 или 2 основните програми които ползвам, мога да направя само 1000грамов иначе опира в капака много. За тъмен и по-тежък хляб може и да може да се опече 1200. Използвам прясна мая една четвърт, но съм пробвала и с една пета и машината се пълни. Опитах и с половинка суха мая на същите съставки иотново отличен резултат. Използвах френската суха мая, която е споменавана в темата.
Имам затруднения с изваждането на хляба от формата. Редовно ползвам отложен старт и машината приключва в 6 сутринта и нямам възможност да изваждам бъркалките. Хляба го вадя с изтегляне и доста дърпане, бъркалките остават във формата.Не мога да схвана защо се получава така и има ли и други, на които така им се получава? Моля дайте съвет!

# 473
  • Мнения: 7 779
съветът е няколко страници назад в темата. а и в другите теми доста съвети са давани
маята се слага според брашното. 1/4  и 1/5  мая , но на колко брашно .... само ти си знаеш.  Laughing

# 474
  • Мнения: 399
На основните 1 или 2програма за килограм продуктти. Рецептата ми е стандартна - 600 гр башно, по една голяма и една малка мерителна лъжичка сол и захар, около 2с,л.  Олио /, масло или маргарин/ и 320 мл вода/мляко, 1/4 прясна мая. Не знаех, че е коментиран проблема, отивам да чета назад

# 475
  • Мнения: 7 779
1/4  жива мая е 10.5 гр.  това е много за 600 гр брашно.
за това е нормално тестото да опре в капака при положение , че трябва да втасва за времето по програма. намаляваш маята или съкращаваш времето за втасване (в краен случай).

# 476
  • Мнения: 399
Нямам приблем с обема, аз писах, че ползвам ил 1/4или 1/5прясна мая.
Проблемът е,че трудно изваждам опечения хляб от формата, бъркалките са залепнали за осите и нямат вадене. Пробвала съм да мажа осите, поливам и олиото върхи перките, изваждам формата от машината и изчаквам 10 минути, това след около час от приключването на печенето, опитвах и да развъртя леко перките но няма смисъл. Прехвърлих и темата назад, но не намерих потребители  точно с този проблем, може би само една дама с постове на стр.21, която набързо е скастрена като мен, но не и с точен отгоор.

# 477
  • Мнения: 20
 
Нямам приблем с обема, аз писах, че ползвам ил 1/4или 1/5прясна мая.
Проблемът е,че трудно изваждам опечения хляб от формата, бъркалките са залепнали за осите и нямат вадене. Пробвала съм да мажа осите, поливам и олиото върхи перките, изваждам формата от машината и изчаквам 10 минути, това след около час от приключването на печенето, опитвах и да развъртя леко перките но няма смисъл. Прехвърлих и темата назад, но не намерих потребители  точно с този проблем, може би само една дама с постове на стр.21, която набързо е скастрена като мен, но не и с точен отгоор.
Аз също писах  имам същия проблем ,изваждам бъркалките ...... преди последното втасване .... изчаквам упорито да поизстине ..... преборвам се и ......с много напъни излиза ......  #Crazy
става въпрос за същата хлебопекарна .Иначе съм много доволна ,ползвам металната кука да ги вадя по-лесно бъркалките ,но  си има едно затруднение !!!  Confused
ако измислите нещо ново ...пишете !!!

# 478
  • Мнения: 4 841
И аз трудно вадех хляба ако не съм извадила предварително бъркалките.  Прецака ми се казанчето и купих ново. С новото нямам проблем  хляба излиза без силова намеса.

# 479
  • Мнения: X
За да се извадят лесно - след сигнала изчаквам 10-15 мин. Излиза си лесно - после вадя с кукичката. Но реално си ги вадя преди последното втасване.

Общи условия

Активация на акаунт