МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 59-та ТЕМА

  • 82 618
  • 750
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 779
МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 59-та ТЕМА








В него ще намерите, съвети на майсторите, съвети за козунаците, упътване и инструкции за работа с машините, и други.





РЕЦЕПТИ И СЪВЕТИ:







Каква машина за хляб да изберем - ТЕМА за дискусии





ЧЕТЕТЕ БЛОГОВЕТЕ И ЛИНКОВЕТЕ КЪМ ТОЗИ ПОСТ ПРЕДИ ДА ЗАДАДЕТЕ ВЪПРОС...
АКО НЕ СЕ ОРИЕНТИРАТЕ - ПИТАЙТЕ.
Peace

Последна редакция: сб, 28 мар 2015, 19:11 от bubanka

# 1
  • Мнения: 19 482
Леле, аз май съм първа!
Благодаря на Жармен и останалите за съветите за квас, решила съм да опитам, пък каквото стане. Може да включа само програма тесто, да се премеси няколко пъти и тогава да пека, въобще ще експериментирам, да видим какво ще стане.

# 2
  • Мнения: 3 410
Още е студенко за хляб с квас според мен, изчакай още малко да се стопли и тогава. Иначе при хляб с квас правя тестото на програма за тесто и оставам в машинката докато втаса и тогава пускам печене.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 919
Цамбур в новата тема! Щом ще експериментираш, опитай се да си завъдиш квас. Ако се получи поне ще си сигурна какво точно слагаш в хляба.

# 4
  • Мнения: X
Е как като го завъдите сте сигурни какво точно пък слагате в хляба !?

# 5
  • Мнения: 5 616
Записвам се и аз тук, тази събота мисля да открия сезона на козунаците. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 721
Записвам се и аз тук, тази събота мисля да открия сезона на козунаците. Simple Smile

Кати, ще споделиш ли подробности, моля  Praynig

# 7
  • Мнения: 5 616
Записвам се и аз тук, тази събота мисля да открия сезона на козунаците. Simple Smile

Кати, ще споделиш ли подробности, моля  Praynig
Резултатите или рецептата?
Миналата година напипах читава технология, но всичко се изяде бързо, та сега мисля да почна отрано. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 5 525
Записвам се с успешен шоколадов кекс по рецепта от блог.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 919
Е как като го завъдите сте сигурни какво точно пък слагате в хляба !?


Каквото и да е, ще съм го завъдил лично и лично ще съм го сложил в хляба. Айде нЕма нужда БЪЛГАРСКИ търговец да ме убеждава колко еко/био/истински са неговите продукти пълни с Е-та и да ми ги пробутва срещу кръгла сумичка Peace!

# 10
  • Мнения: 335
Запис. Вчера правих козунак по рецепта от тук. На вкус го докарах, ама на вид-не.  Laughing Нищо, следващият път. Тестото стана едно жилаво, опитай се да го сплета, ама то се разплу. Mr. Green После бухна многоооооо и се залепи за капака. Ама това, защото го забравих де, иначе щях да си отнема от тестото. Пекох на програма 2, но мисля сега да пробвам да пусна тестото 2 пъти да се меси на програмата за тестото. И тук да попитам, ако след това го пусна пак на програма 2, това претопляне, което е в началото, като втасване ли ще се яви? Какво да правя в случая-да изчакам да минат тези 10-15мин или направо от началото да си сложа тестото вътре и да не му мисля много много.  newsm78

# 11
  • Варна
  • Мнения: 241
Записвам се в новата тема! Бонго, благодаря   bouquet
Вчера правих за първи път хляб с брашно от лимец, но не само лимец. Сложих овесени трици, мащерка и шарена сол. Стана божествен Simple Smile

# 12
  • Мнения: 19 482
Записвам се в новата тема! Бонго, благодаря   bouquet
Вчера правих за първи път хляб с брашно от лимец, но не само лимец. Сложих овесени трици, мащерка и шарена сол. Стана божествен Simple Smile
Може ли рецептата  Praynig Вчера не си купих брашно от лимец, защото не зная как се прави такъв хляб.

# 13
  • София
  • Мнения: 9 919
Записвам се с успешен шоколадов кекс по рецепта от блог.
Как го направи? Не съм правил кекс на машина досега. Също и содена питка (имах един опит, тотален крах)

# 14
  • Мнения: 2 820
Sunny kiss, не знам каква точно ти е програма 2, защото не си написала. Съветвам те за козунак да използваш машината за месене и евентуално втасване и после да оформиш, втасване /което аз правя във фурната/ и да печеш във фурна.

Общи условия

Активация на акаунт