МАШИНА ЗА ХЛЯБ - 59-та ТЕМА

  • 82 623
  • 750
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: X
jessif за кекс мисля е подходяща рецептата за шоколадовият сладкиш с майонеза . Не изисква разбиване с миксер и машината ще се справи.
   Към повечето програми има и опция за по -кратък процес с нея хляба става добре.
  Експресната не я харесвам твърде - но хляба ми не беше клисав.
  Моята е Силвъркрест.

# 571
  • София
  • Мнения: 2 919
jessif, пробвай да сложиш семената преди сигнала, за да се омесят. При мен си се смесват с тестото и след сигнала, но може би зависи от конкретната машина. Не си споделила каква е твоята.
Кратка програма съм ползвала веднъж и няма да повторя. Иска твърде много мая, а резултатът не ми хареса.
Кекс не съм пробвала в хлебопекарната. Сестра ми беше правила (в Мулинекс, по рецептата от книжката) - беше просто сладък хляб.

На мен напоследък ми се върти в главата идеята да си направя квас и да си го ползвам вместо мая. Една позната ме уверява, че нямало нищо сложно в "отглеждането" му  newsm78

За да ползваш квас вместо мая ще трябва да преседяваш около машината доста време. Приготвянето на хляб с квас не става за 3 часа. Peace

# 572
  • Перник
  • Мнения: 4 863
jessif, пробвай да сложиш семената преди сигнала, за да се омесят. При мен си се смесват с тестото и след сигнала, но може би зависи от конкретната машина. Не си споделила каква е твоята.
Кратка програма съм ползвала веднъж и няма да повторя. Иска твърде много мая, а резултатът не ми хареса.
Кекс не съм пробвала в хлебопекарната. Сестра ми беше правила (в Мулинекс, по рецептата от книжката) - беше просто сладък хляб.

На мен напоследък ми се върти в главата идеята да си направя квас и да си го ползвам вместо мая. Една позната ме уверява, че нямало нищо сложно в "отглеждането" му  newsm78
За да ползваш квас вместо мая ще трябва да преседяваш около машината доста време. Приготвянето на хляб с квас не става за 3 часа. Peace

Изобщо не съм наясно как става и ми се струва сложно. Признавам си, не съм и чела достатъчно  Embarassed Обаче пък искам да опитам  Crazy Като се престраша, ще споделя  Peace

# 573
  • Мнения: X
СветлаК  ето в тази тема ще ти дадат добри съвети http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=784354.315

# 574
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
Благодаря за отговорите. Ето я моята машинка. Само, че минала седмица беше на 94 лв.
http://puremall.bg/hlebopekarna-unold-68110-600w-12-programi-1-kg-byala/  Ето тук има рецепта за квас http://vanillka.com/2011/12/05/real-rye-brea/  

Тази вечер направих страхотен, вкусен, ароматен хляб с билки, обаче пак преля. Добавих билки, маслини и чесън. Маалко ще намаля грамажите следващия път.




Последна редакция: пт, 31 юли 2015, 19:36 от jessif

# 575
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Аз съм с Унолд и не мога да се оплача от хляба, който прави. Но не ползвам рецептите от книжката и, а изпитани рецепти от форума с леки изменения (ползвам жива мая и заменям бялото брашно с комбинация от типово и пълнозърнесто)

# 576
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
Засега и аз много съм доволна, обаче не мога да преценя пропорциите. Или е малко хляба, или прелива тестото. Маслинките ги сложих след сигнала и се измесиха добре с тестото, значи и със семена ще стане.

# 577
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Някой питаше за кекс в машината - става много хубав, ползвам рецептата от книжката на моя Мулинекс. С много масло е рецептата, но става супер.

При мен на бързата програма става по- вкусен хляб отколкото на дългата програма. Иска ми се хубав хляб на дългата програма, но все ми става порест и много се рони - някои да знае каква е причината?

# 578
  • Мнения: 3 020

При мен на бързата програма става по- вкусен хляб отколкото на дългата програма. Иска ми се хубав хляб на дългата програма, но все ми става порест и много се рони - някои да знае каква е причината?

Че това проблем ли е?  Grinning Искрено се чудя.
По-скоро е плюс за теб... всеки би искал за възможно по-бързо време да има хубав, вкусен хляб. За какво ти е да чакаш повече време? Наистина ми е любопитно да узная  Rolling Eyes

# 579
  • София
  • Мнения: 2 919
....

Че това проблем ли е?  Grinning Искрено се чудя.
По-скоро е плюс за теб... всеки би искал за възможно по-бързо време да има хубав, вкусен хляб. За какво ти е да чакаш повече време? Наистина ми е любопитно да узная  Rolling Eyes

Не всеки би искал да консумира по едно пакетче мая за половин кило хляб. Поне аз нямам такова желание Peace!

# 580
  • Мнения: X
Че кой слага едно пакетче мая за 1/2 кг хляб !?
 На сухата пише ,че пакетче е за максимум 500г брашно - не хляб .

# 581
  • Мнения: 851
В Хит продават някаква немска мая на кубчета. Вече няколко пъти взимам, слагам по малко на 500гр брашно и всеки път става много голям хляб. Пробвайте я, ако ви се намира наблизо магазина.
Ей такава е.
Скрит текст:

# 582
  • Мнения: X
Тук няма Хит и от магазините ,които са ми удобни най -ми допада тази от Лидл свежа- и тя е немска.

# 583
  • София
  • Мнения: 2 919
Че кой слага едно пакетче мая за 1/2 кг хляб !?
 На сухата пише ,че пакетче е за максимум 500г брашно - не хляб .

Жармен, чети по устните Mr. Green - рецептата е за бърз хляб!

# 584
  • Мнения: X
Няма рецепта с такова голямо количество мая  - поне аз не съм виждала.
  Правила съм с нормално  и се получава - не толкова бухнал ,но е изпечен.

Общи условия

Активация на акаунт