За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 47

  • 41 452
  • 753
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 1 746
Виброцил, олинт и подобни само отпушват носа, не може да се каже, че нещо лекуват, при бактериални хреми редовно ни изписват отпушване с подобни капки, след 2-3-5 мин, когато хубаво се отпуши носа - антибитичните.
Коларгола в някои случаи има много добър ефект - в повечето никакъв... но 2-3 пъти е спасявал от много гадна задна хрема.
Имаше и едни бъркани бели капки - с адреналин (а когато се налага + гентамицин)... Но понеже детето си е малко - само каквото каже лекар.

По принцип -  хубаво е носа да се отпушва преди ядене... т.е.  каквито и да е капки да се сложат или да се направи промиква преди храненето, иначе наистина може да откаже да яде, ако няма проходимост през носа, все пак все от някъде трябва да диша това дете.

Ако детето  в момента е само на физ. р-р без да са му капани  в последните дни капки  просто бих пуснала един носен секрет, да се види що за хрема е това (особено ако не е прозрачна).



Как се пуска носен секрет без да го вземе лекар, можем ли сами някак и да го занесем в лабораторията? 

# 556
  • София
  • Мнения: 44 106
Трябва поне 3 дни да не са слагани капки, преди секрета не се чисти носа, не се пръска дори физ. р-р. Отиваш в лабораторията (изобщо не знам личел лекар взима ли секрети, нещо ме съмнява това) и с една клечица с памучен  тампон накрая  бръкват леко в едната и другата ноздра (все едно с клечица за уши). И ви казват кога да дойдете за резултати.

# 557
  • Мнения: 1 746
Трябва поне 3 дни да не са слагани капки, преди секрета не се чисти носа, не се пръска дори физ. р-р. Отиваш в лабораторията (изобщо не знам личел лекар взима ли секрети, нещо ме съмнява това) и с една клечица с памучен  тампон накрая  бръкват леко в едната и другата ноздра (все едно с клечица за уши). И ви казват кога да дойдете за резултати.

Мерси.

# 558
  • Мнения: 376
И с просто око родителите могат да различат видовете хрема и да си изберат капки. Не случайно в аптеката се дават без рецепта. Ако тръгнете по лекари и лаборатории само заради една хрема, то все болни ще си ходите. До всеки педиатър стои по един или по няколко дистрибутори на лекарства. За тях е важна бройката изписани лекарства. Колкото повече, толкова по-добре за лекарствената мафия. А дали ще ви помогнат изписаните по рецепта капки, витаминчета, сиропчета няма значение, важното е да ги платите.

# 559
  • Мнения: 298
Благодаря на всички за изчерпателните отговори.А Еуфорбиум дава ли се без рецепта и става ли за малко бебе на 4 месеца.Секрета от нослето и е прозрачен.За сега струва ми се отшумява хремата,но не е лошо да съм подготвена за следващият път.Както ви бях споменала нямам никакво доверие на наща ЛЛ и според мен нищо не разбира от малки бебета.Дори възнамерявам сега Юни да я сменим и със сигурност ще я сменяме.Въпреки,че и аз съм от дете при нея и ми е малко неудобно ама все пак става въпрос за моето дете.Неудобно се получава понеже доктора,който ни препоръчаха и сме се насочили към него е в същата сграда и на същият етаж.

Днес установих,че май започва да се мъчи да пробие първото ни предно зъбче.Венеца и е побелял и е по твърд и на няколко пъти започна да плаче неутешимо(без видима причина).Вие как се справихте с болките какво използвахте?Сега вечерта и дадох Панадол и се успокои и заспа иначе беше някакъв ужас.Чувала съм,че има някакви гелове с които се мажат венците.Има ли ефект от тях?

# 560
  • Мнения: 1 817
От гела има ефект, но не е панацея.  Naughty

# 561
  • Мнения: 298
Какво ще рече панацея?

# 562
  • Мнения: 6 764
Какво ще рече панацея?
Ще рече да не очакваш чудеса. Евентуално леко облегчение. Пробвай с хомеопатия - Дентокинд или Камилия. Дават се продължително време и облегчават до известна степен. Могат де се комбинират с геловете.

# 563
  • Мнения: 1 746
И с просто око родителите могат да различат видовете хрема и да си изберат капки. Не случайно в аптеката се дават без рецепта. Ако тръгнете по лекари и лаборатории само заради една хрема, то все болни ще си ходите. До всеки педиатър стои по един или по няколко дистрибутори на лекарства. За тях е важна бройката изписани лекарства. Колкото повече, толкова по-добре за лекарствената мафия. А дали ще ви помогнат изписаните по рецепта капки, витаминчета, сиропчета няма значение, важното е да ги платите.

Много скоро след изписването ни се появи хрема и ако педиатърката не я бяхме потърсили, нямаше да знаем, че има и зачервено гърло. Според теб дали е трябвало да си стоя и да се радвам на хремата, докато вдигне температура например?! Толкова малко бебе да оставя просто така. А иначе и моят въпрос беше за друг път, ако се налага да знам. Често и за себе си ходя направо в лабораторията без да губя време за личен лекар и прочие. Понякога е решаващо.

# 564
  • София
  • Мнения: 44 106
Без лекар за 4 месечно а и при по-голямо - промивки с физ. р-р. Другото след преглед. Хомеопатията също не е бонбонче.
Инера на око трудно, не винаги се оцелва каква е хремата, а към какво е чвствителна бактерия - още по трудно.
Има лекари и лекари, за това се подбират.
А от глупави хреми някои деца сериозни проблеми правят.
Особено при бебета нищо не бих самопредписвала и експериментирала на своя глава, после с опита и като се опознае детето, порасне - по-може и пак не винаги.

# 565
  • Мнения: 298
Какво ще рече панацея?
Ще рече да не очакваш чудеса. Евентуално леко облегчение. Пробвай с хомеопатия - Дентокинд или Камилия. Дават се продължително време и облегчават до известна степен. Могат де се комбинират с геловете.

Аз пак малко неподготвена ми се струва,че ще се изкажа ама....Бабините деветини не са ли по ефикасни newsm78

# 566
  • София
  • Мнения: 44 106
Кои бабини илачи точно за никнене на зъби. Парацетамол съм давала 2-3 пъти за зъби макс, гел бях купила един не повторих - ефект почти никакъв. Като малък и гризалки и чесалки не признаваше... с кърмене се поуспокояваше и унасяше..

# 567
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Без лекар за 4 месечно а и при по-голямо - промивки с физ. р-р. Другото след преглед. Хомеопатията също не е бонбонче.
Инера на око трудно, не винаги се оцелва каква е хремата, а към какво е чвствителна бактерия - още по трудно.
Има лекари и лекари, за това се подбират.
А от глупави хреми някои деца сериозни проблеми правят.
Особено при бебета нищо не бих самопредписвала и експериментирала на своя глава, после с опита и като се опознае детето, порасне - по-може и пак не винаги.

+1  Peace

Аз последните години съм на принципа, лекарски преглед да чуя мнение (ако трябва и второ) по проблема. После преценявам как да процедирам. Най-често хвърлях рецептата в коша. Замених сиропите за кашлица с билкови чайове, капките за нос с физ. р-р и лайка, до АБ не опирахме. Но тази смелост придобих някъде към 3-тата година на близначките, т.е. около година след като за пръв път ми се разболяха в яслата (преди това и хрема не бях виждала) Peace
За малко бебе и аз не бих рискувала. Мъниците се влошават много бързо, същото важи и за възстановяването. Та имайте едно на ум и без експерименти, понякога няма време за поправка и става страшно.
Когато вече видя, че действително моето лечение не върши работа допирам и до традиционното. За два вируса след Варицелата първия го преборихме с АБ (след като друго не подейства), вече на втория за по-дълго време карахме на нетрадиционно лечение (кашлицата я оправихме с чай и мед на гърба Simple Smile ). Бабините рецепти са за момента от който си познаваш детето а и някои билки (като лайката например) са си алергени и са неподходящи за бебета на месеци та имай едно на ум  Peace

За периода на никнене на млечните зъбки давах Дентокинд, веднъж взех и някакво гелче. Последното едва го давах и то намазано на биберон (нямаше друг вариант тогава), успокояваше за минути само. Като цяло панацеята е всички да пробият преди това е зора. Сега пак ни мъчат пробиващи и вече растящи зъбки.
В тази връзка да питам мамите на по-големите деца, горните резци кога падат (горе-долу като възраст ме интересува). До тук сменихме по два долни резеца и постоянни кътници се появиха по няколко и още има де. Сочат ми че ги болят абсолютно здрави зъбки и явно скоро ще имаме нови пробили (същото беше и с първите кътници, болката беше другаде  Confused). Мишето вече няма търпение да се обзаведе с горен резец, след като изби млечния преди близо 3 г. но гледам венеца е абсолютно спокоен и май няма да е скоро  Tired

# 568
  • Мнения: 373
Здравейте момичета! Аз се чудя има ли друга майка като мен, която да има проблем с храненето на детето си? Моят син е на 14 месеца и е много трудно дете. Не иска яде зеленчуци под каквато и да е форма. Иска плодове с кисело мляко, вече съм се побъркала да се чудя какво да му давам за закуска и обяд. Сам иска да яде, а когато му дам и не е в шише да си пие сам започва да го мачка из ръцете си и да цапа масата навсякъде. Ако искам аз да го нахраня с лъжицата започва да върти главата и да маха с ръка. Не иска и това е. Много рядко изявява желание да се нахрани сам на бързо и то не изяжда много ако съм направила кифла или нещо друго тестяно за следобед.

# 569
  • София
  • Мнения: 44 106
desitoo- горните - при моят на 7 и половина. Нормално се води - 7-8 години.

Зеленчуци под каква форма точно си предлагала?
А каша яде ли?
А ориз, други зърнени варени/пасирани.
Това, че иска с ръце не е такъв проблем по принцпи. Извесно време ще цапа повече, после повече ще лапа. Освен ако не обръща нещата на игра. Тогава се раздига просто масата и се яде чак със следващото хранене.

Последна редакция: нд, 24 май 2015, 09:07 от Angel_Dust

Общи условия

Активация на акаунт