За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 47

  • 41 455
  • 753
  •   1
Отговори
  • Мнения: 200
Стари теми: За бързи въпроси и отговори, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17,18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46

Малкия напоследък започна да ака през ден ,сега даже 2 дни не беше акал ,по принцип не ме притеснява ,но като се изака има малко по оформени частици ,не е твърдо ами може би малко по гъстичко от паста за зъби.Коремчето му не е подуто ,не плаче като ака не се напъва много ,но предполагам не е нормално акото му да е такова .Не иска да пие вода ,само на кърма е .

Ще въвеждам глутенова каша, как се разбира, ако бебчо има непоносимост към глутена  и след колки време се проявява?

Какво мислите по въпроса скарлатина без Т и малинов език ,само с обрив , възможно ли е ? В много странно положение сме .  Сина ми в сряда го взех от училище с адски червени бузи и обриви ,много странни, сякаш е претоплен или по-скоро нажулен от коприва. Не го сърбяха ,дежурния лекар каза ,че е алергия , защото гърлото е спокойно . Пие Ериус и вит Ц ,но никаква промяна , от тази сутрин  го сърбят .

Последна редакция: сб, 04 апр 2015, 09:38 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 604
А пробиотиците за бебета трябва ли да се дават само ако има проблем или може от време на време да се дават? Откакто почнахме захранването акото е бая твърдичко, вода не пие особено, та се чудя дали да не давам и такива работи?

# 2
  • София
  • Мнения: 3 789
Гол запис, че от телефона трудно намирам темите Simple Smile

# 3
  • Мнения: 373
А пробиотиците за бебета трябва ли да се дават само ако има проблем или може от време на време да се дават? Откакто почнахме захранването акото е бая твърдичко, вода не пие особено, та се чудя дали да не давам и такива работи?
Всеки ден трябва да даваш пробиотик.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 766
Смених снимката на темата... "да се хванем за зелено" Simple Smile

# 5
  • Мнения: 5 513
Скоро имахме скарлатина в градината.На повечето деца я бяха объркали с ангина.Не им изби обрив заради започнатото лечение.
Моя син по същото време имаше обрив ,като вашия.От ягоди.Алергичен е.Но пък му се ядяло и голямата ми племенница му купила.Изял близо половин кг.И стоя 3 дниу дома,че хем го сърбеше,хем целия беше ,като нажулен от коприва.Знае,че не трябва да яде ,ама...
Ако яде по 2-5 мънички на ден не е проблем.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 230
А пробиотиците за бебета трябва ли да се дават само ако има проблем или може от време на време да се дават? Откакто почнахме захранването акото е бая твърдичко, вода не пие особено, та се чудя дали да не давам и такива работи?
Всеки ден трябва да даваш пробиотик.

Скачам в темата малко директно, но да питам - защо пък трябва да се дава всеки ден пробиотик, особено, ако няма проблем и детенце не се мъчи, не пие антибиотик и т.н.? Според мен даже би му навредило, защото организма свиква да му се подават някакви микроорганизми (това всъщност важи и за витамини, имуностмуланти и т.н., когато няма проблем) и се нагажда според ситуацията. Т.е. в един момент наистина започва да се налага да се дава съответната добавка, защото организма не си я произвежда/набавя сам.

Консистенцията на акото може да се регулира и с плодове - ако е по-твърдичко ще помогнат круша, кайсия, праскова, тиква. Има плодове, както и други храни, с обратен ефект.

Естествено, ако има някакво неразположение, бих дала и съм давала и пробиотик и други неща. Но временно и докато отмине неразположението, не всеки ден.

# 7
  • Мнения: 1 817
Не съм особено съгласна, че пробиотици могат да доведат организма до състояние да не си ги произвежда сам...За витамините пък абсурд, та те по правило си влизат от вън, само вит. Д се синтезира сам в организма чрез слънчевата светлина. Но и аз не бих давала просто ей така някакви неща, ако няма проблем.

# 8
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Мен ме вълнува отново Варицелата  Mr. Green
Дойде и нашия ред явно да я караме, само Миша за момента. Аз като човек с 0-лев опит дори не се замислих за това (мина ми през акъла защото видях пъпка с течност, но съм виждала и преди и не беше Варицела а някаква реакция отново при Михаела преди няколко години тогава за 24 часа излизаха пъпки с течност и повехваха без да се пукат, на следващата сутрин само петънца имаше и така и не разбрахме какво беше). Та всичко на всичко пъпките за 3 дни са 3, дори не съм сигурна кога е излязла първата (тя е по-скоро рана на гърба и я видях в четвъртък вечер в банята)  спокойно си я пратих в петък на градина, но снощи имаше нова с течност пак на гърба и една от тази сутрин на гърдите. Т и е нормална 36,8, други симптоми няма. Но реших все пак да идем да я види лекар и да чуя мнение. Не знаех че може така да започне, бях се наслушала за високи Т, бързо излизащи обриви и много сърбежи (казва ми че я сърби леко само). Озадачи ме обаче поръчението "Никакво къпане, само дупе, ръце и лице, една седмица". Това действително ли е така? Ако знаех как се е заразила щях по-рано да осъществим контакта, не е в ДГ там колко пъти бяхме вече контактни спрях отдавна да ги броя, ето че стана и се радвам че не е толкова топло навън Simple Smile Говорих с приятелка за Варицелата сега и тя ми каза нещо, за което ще попитам и ЛЛ в понеделник. Та тя ми каза че вируса блокирал имунната система и след него трябва усилено да давам витамини. Вие какви витамини давахте?

# 9
  • Мнения: 5 513
Не се мокри за да не разнесеш заразата по тялото.Обади се в градината на госпожите.Ще сложат групата под карантина.Варицелата е вирус от типа на херпесите.Облекчавай с ментолов спирт ,без да триеш по цялото тялото.

# 10
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Разнасят ли се обривите (като при контактния дерматит) от водата? А за спирта вече инструктирах малката да ми казва като я сърби силно да се мажемсъс спирт.  Изписаха ни и едно балсамче и с него я намазах веднъж. То тялото хубаво а как се процедира с лигавицата? Вече има и една зад устната в устата. Звънях и на едната учителка в понеделник ще и нося известието от лекарката.

# 11
  • Мнения: 5 513
Да.И може да се инфектират.Гледай и за това.За обрив по лигавиците,очите питай доки.Водят ги към усложненията.Не давай кисело и пикантно.И аспирин не давай.То не ,че се дава на деца.Обривите излизат на тласъци.Тогава се повишава Т.

# 12
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
То не че кисело и пикантно можеш да предложиш на дете де, аспирин пък съвсем Simple Smile Като споменах на учителката че са само 3 пъпки, тя се усъмни и ме пита "Сигурна ли съм че е това" Но сега след няколко часа забелязвам нови червени петънца (предполагам скоро ще се оформят) по гърба и корема, определено е на тласъци (заедно се появиха), но Т няма пак я мерих и си стои 36,6-36,7 (измерена във всяко ухо).
Баба ми ме почна със суеверията, какво да направя за да мине по-леко "баба Шарка". Момента с виното ще го пропуснем, питката с мед под възглавницата с нищо няма да навреди (като виното) но пък и някак не виждам смисъл в него да помогне. Общо взето всеки със времето си Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 459
Големият ми изкара миналото лято варицела. Поливах го с душа с хладка вода, когато сърбежа ставаше много силен, облекчаваше го, но не съм го миела в истинския смисъл - със сапун и търкане, само поливах отгоре с чиста вода.
Иначе той я изкара доста тежко, с пъпки по очите, ушите, в гърлото... Към края го водихме до инфекциозна болница и от там му дадоха една пудра, с ментол, която доста облекчаваше.
След това имунитета наистина доста пада и го бяхме пратили при баба му за още десетина дена, да се закрепи.

# 14
  • Мнения: 5 513
Не лекувай по бабешки да не си блъскаш главата после.
Мисля,че Т не е висока.Не помня точно но Т над 39 със световъртеж и повръщане веднага на спешен.Другото дете може изобщо да не се зарази.Децата я карат леко.Не оставят белези.В главата също ще има.Гледай ,като вчесваш.Няма и седмица и ще е здрава.

Общи условия

Активация на акаунт