Искам да кажа ... (31)_06.04-12.04

  • 45 341
  • 1 142
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 892
Аз така като правих бретцелите и ми се видя малко захарта в рецептата, но след свършен факт, вече бях замесила тестото. Но нямах захаросани корички и затова сложих стафиди, обилно въргаляни в захар. Нищо, че в рецептата нямаше стафиди. Станаха чудни.

# 91
  • Мнения: 11 718
Вече седмица наред всеки ден си купувам различен козунак.
Уж да избера най-вкусните за Великден  Laughing

Дотук няма лош. На малките производители са като домашни направо. И един италиански съм си харесала мммм

Но аз да омеся козунак, абсурд.
Вчера правих пастата от Мастър шеф на Симеон. Талиатели със сьомга. Ми нищо общо нямаше това нещо в чинията, с онова което той направи  Blush

# 92
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз не обичам стафиди и затова предпочитам локум, мармалад или шоколад.

# 93
  • Мнения: X
С повече захар много по-трудно втасват. Така стана за нула време. Не точно нула, но час и половина програмата на машината, после плетене/оформяне и още 50 минути втасване във фурната и после 30 минути печене. Сравнително бързо. Даже две тави едновременно пекох, като по средата им смених местата. Само дето зайците като втасаха се обезобразиха.

И един италиански съм си харесала мммм

То е панетоне, но с великденски форми. Взехме ние един. Няма много общо с козунак, но е вкусно.

# 94
  • Мнения: X
Колко максимум захар да сложа и аз не знам.
  Нино ,може ли рецепта за твоите бретцели ?
 Козунаците пращам на село / сина ми е там , дъщеря ми е на Златни пясъци и ще се прибере чак на 13-и април./
  Сега ще пека патицата / тук им казват юрдечки и като кажа патица си мислят за гъска . ММ  три пъти ме пита какво точно е Grinning/
 

# 95
  • Мнения: 22 499
Страстна няма как да е, защото страсти не са се вихрили.
Става въпрос за страданита на Исус Христос, не за страстите му.
Ама все тая де, мен си ме дразни самото наименование, защото не е точно....пък и е повод за подигравки.
Не че съм вярваща като цяло.

# 96
  • Мнения: 6 604
Добър ден и от мен.  Hug
Искам да кажа.че гледах снощи страхотен филм-"Животът на Дейвид Гейл".

# 97
  • Мнения: X
Sesylle, очите ми все се залепят в подписа и аватара ти заради цвета.  Вчера точих лиги по един фолксваген костенурка досущ в същия цвят. Heart Eyes

# 98
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 901
Ако не бъркам, името е дадено поради страстите, които са се породили през тази седмица - от "Осанна" до "Разпни го". В началото Христос е приветстван с палмови клонки и е посрещнат като месия. А накрая го разпъват на кръста. А след Страстната идва Светлата седмица.

Допълвам се - http://www.vesti.bg/bulgaria/obshtestvo/zapochva-strastnata-sedmica-6034162

# 99
  • Мнения: X
Ами на мен питките ми стават по -сладки Grinning
  Втасаха си добре .
  Захарта отгоре се стопи и изтече. Вече ще мажа и слагам по -късно захар .
Днес или утре последна проба ииииииииии няма да правя това е .  Обичам да ми е сладко.
 От днес се започвал строг физически и духовен пост . Значи спирам да ям от днес до  Великден и готовооооооо  Joy
Скрит текст:
Цитат
наименованието на седмицата се свързва с това, че от понеделник са започнали страданият на Исус Христос. По време на страстни понеделник, страстни вторник и страстна сряда, домът се почиства и трябва да се спазва строг пост, като вече трябва да се ограничим не само в храната, която ядем, но и в това, какво мислим и говорим, къде ходим и какво правим, за да може поста да бъде и духовен, а не само телесе

# 100
  • Мнения: X
Това обаче е на български. На английски е Holy Week. На други езици не знам как е. Аз се чудя защо деня, в който е разпънат Христос и по-късно е умрял е наречен Good Friday.

# 101
  • Мнения: 22 036
Абе не стана точно както трябва, защото го пекох в по-широка форма отколкото трябва, но стана на конци и много вкусен.

Аз да ви кажа, мисля, че най-важното е да е сладко, повечко захар и тва е  Blush  Благичко да е.

Не сложих много захар, защото се оказа, че нямам. Една чаша някъде, не повече. Но добавих една кутия (200 гр.) захаросани корички от всякакви цитруси.
Мишките така или иначе вече ги няма, изядени са.

Чек, метни ми рецептата с обяснения като за идиот. Ти каза, че едва ли не нищо не му правиш. Е такъв ми трябва на мен.
Нямам брашно сега, но утре ще си купя и ще го пробвам на твоя отговорност, ако не стане ще ти го опаковам и пратя в Малта да си го хрупате  Hug

# 102
  • Мнения: X
 И аз искам рецептата ,ама ще му сложа захар още Grinning
 Или захарта ми не подслажда и то само козунаци или аз  ям прекалено сладко Grinning

# 103
  • Мнения: X
Чек, метни ми рецептата с обяснения като за идиот. Ти каза, че едва ли не нищо не му правиш. Е такъв ми трябва на мен.

Машина за хляб имаш ли? Защото аз не мога да меся като машина и пускам всичко в нея.
Рецепта този път нямаше. В една голяма чаша топло мляко (високите, като за кафе) разтворих 2 с.л. суха мая, 1 с.л. захар и малко брашно (може би 3 с.л.). Това го разбърках в купа и покрих, след около 10-15 минути започна да излиза от купата. През това време в машината пуснах следните продукти в последователността, в която изброявам: 3 яйца, 125 гр. разтопено масло, 1 ч.ч. захар, 2 с.л. екстракт ванилия, 1 с.л. есенция Butterscotch (мирише много хубаво на масло и още нещо, Д-р Йоткер имат подобна, но не ѝ помня името),  настъргана кора от един лимон, 4 ч.ч. пресято брашно (аз пресявам направо в машината с такава джаджа - http://i01.i.aliimg.com/img/pb/491/696/008/1008696491_070.jpg) и сместа с маята. Включвам на програма за тесто, машината меси и тестото втасва там веднъж. После го извадих и на набрашнен плот го омесих още веднъж за да добавя захаросаните корички. После оплетох плитката и покрито с кърпа във фурната на 50 градуса за 50 минути. След това докато намазах с яйце и захар фурната загря на 170, около 30-35 минути печене и готово. Този път пуснах вентилатор, не знам защо, но добре се получи.

Последна редакция: пн, 06 апр 2015, 12:28 от Анонимен

# 104
  • Мнения: 11 718
И един италиански съм си харесала мммм

То е панетоне, но с великденски форми. Взехме ние един. Няма много общо с козунак, но е вкусно.

Вярно, не е точно козунак, но е много вкусно.
Има стафиди. Вече ще знам как се казва.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт