Вегетарианска седма - кой какво ще готви днес?

  • 99 240
  • 851
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 2 420
Мирела, праза го пюрирах с тофуто и малко вода, сложих 1 яйце и просото, което е на люспички, т.е. може да се консумира беъ доп. термична обработка както овесените ядки. сложих подправки и изпържих.

някой ми беше предложих рецепта за праз с грис: направих я, но в тигана. добре стана. Peace

Мерси много!
Това с пюрирането на тофу не ми беше хрумвало. Много добра идея.
Имам три пакетчета туфу натур и праз и яйца. Утре ще взема да пробвам. Нямам хирзефлокен, но ще ги заменя с царевични. За гарнитура карфиол на пара.

Аз днес след като на обяд за ЧЕТВЪРТИ път тази седмица ядох качамак с овчо-козе сирене и масло,
готвя за вечеря картофи с целина, моркови  праз, домати, патладжан и тиквички.
На много бавен огън, да не изтрепя витамините. Grinning
И тази манджа я обичам със сирене.


# 316
  • София
  • Мнения: 5 247
Днес-
1. Домашни гофрети с лимец
2. Зеле на фурна с моркови, пащърнак, лук, магданоз, чушка и булгур
3. Печени картофени кюфтета със салата- домати, краставица, авокадо и лук

Утре-
1. Попара с козе сирене, масло, сухари, мед
2. Яхния от зелен фасул
3. Вегетарианска домашна пица с чушки, лук, тиквичка, кашкавал

# 317
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Нямам хирзефлокен, но ще ги заменя с царевични.

тези не ги знам. вкусно ли стана?

днес правих спагети в тофу болонезе
грах с картофи, моркови, целина, къри и сметана. стана чудесно.  chef

имам две глави червено цвекло, ям го обикновено сурово на салата. варено не ми е толкова любимо. какво друго мога да направя от него?  Thinking

# 318
  • Мнения: 9 991


имам две глави червено цвекло, ям го обикновено сурово на салата. варено не ми е толкова любимо. какво друго мога да направя от него?  Thinking

Борш, или салата  Mr. Green То няма много опции. Салата с морков и краставица стъргана става много хубава и за деца, знам че твоето е капризно.  Peace

# 319
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Салата с морков и краставица стъргана става много хубава и за деца, знам че твоето е капризно.  Peace

моето не кусва сурови неща... Crazy
борш е варено...

правила съм шок. сладкиш и веге бъргъри, но е голяма занимавка, нещо бързо ми трябва. явно пак сурови ще ги ям.

# 320
  • Мнения: 2 420
asyalein,
днес на обяд изкарах продуктите от хладилника, нарязах ги и в този момент ми свършиха силите, и реших, че тоя път  няма да я бъде с кюфтетата.
Поне успях да запържа леко праза и тофуто, сложих вода и кускус, и накрая едно яйце.
Супер стана - като за гладни хора.

За десерт - нарязан портокал и ябълки.

Защо така не мога да се мотивирам да сготвя една манджа като хората ?
Все гледам да е здравословно, да не е много топлинно обработвано, да има витамини,
и накрая все буламачи готвя.
И сега зимата ми е най-сложно. Да се чудиш кое откъде е, колко дни е пътувало в контейнер, има ли изобщо някаква хранителна стойност или не.
Миналата пролет опасах всичката коприва в градината. Laughing
Чакам с нетърпение пак да се покаже.

# 321
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
моето дете директно ми каза, че не мога да готвя  Crazy

аз имам късмет, че на една съседка родителите й имат Demeterhof, та ми носи картофи, пащърнак, червено цвекло, кейл и каквото има зимата.
обикновено правя eintopf, та мъжът ми има нещо топло и отделно си яде месо или риба.

моето готвено е сведено до 15мин. занимаване. гледам само да се готви...
 в този дух на мисли, може за утре да накисна нахут. Thinking

# 322
  • Мнения: 9 991
Ася, веге луканка, с цвекло, но пак ще е занимавка.

# 323
  • Мнения: 713
Ето тия бургери ме впечатлиха:
http://naturalnakuhnia.blogspot.bg/2014/11/blog-post_6.html   - сурово, но опитомено Thinking

# 324
  • София
  • Мнения: 3 022
Аз тази седмица почти не съм готвила.На сандвичи я карахме.Направих само
боб в гювече
крем карамел
и палачинки

# 325
  • Мнения: 2 420
Обожавам нахут. Само варен , дори без сол. После го ям зрънце по зрънце, но му махам люспата.
Аз съм в почивка и утре заминавам на гости. Затова хладилникът ми е празен.

Току що ми докараха новата сушилня и има някои проблеми за уточняване, та днес май ще я карам само на сурови плодоже и зеленчуци.

# 326
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 758
Вчера: печени карфиол и броколи със сос от кисело мляко и горчица.

Днес:  добруджански питки, чорба от зрял фасул и пълнени фунийки с крем.

# 327
  • София
  • Мнения: 5 247

имам две глави червено цвекло, ям го обикновено сурово на салата. варено не ми е толкова любимо. какво друго мога да направя от него?  Thinking

Става вкусна запеканка с червено цвекло! Нарязвам го на тънки филии и ги редя в тавичка. Слагам един ред- после плънка и после горен ред . Плънката ми е от нарязани моркови, лук, грах, шепа просо, чушка, магданоз. Може със заливка от 2 яйца с прясно мляко да покриеш 10 мин. преди опичане. Става разкошно.

# 328
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 732
И аз нахут за вечеря. Понеже готвя за веган и хищник по отделно някак си не ми се занимава много. Манджите ми са много вкусни (малко скромност не вреди  Sad) и аз самата се чудя как го правя newsm78 Вероятно зависи от количеството  Thinking
На обяд картофи и салата с маруля и портокал.

# 329
  • Мнения: 2 420
Благородно ти завиждам, Данилу.

В България винаги готвех с удоволствие, не се сещам да ми е било усилно или скучно, но тук в Германия просто не ми се получава. Въпреки, че ме хвалят гости и приятели.
Почти всичко ми е гумено на вкус.
Жалко, че и в БГ вече се продават само такива индустриални, блудкави  боклуци.

Днес се разписвам с яйца на очи върху праз в масло
и кускус, овкусен със зеленчуков бульон на прах. ( това ми е решение за спешни случаи, като ме мързи да режа морков и лук.

За десерт кисело мляко, портокал и ябълка.

Общи условия

Активация на акаунт