Не ми се бъркайте в живота!

  • 52 738
  • 889
  •   1
Отговори
# 885
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 213
Всъщност осиновяване на дете в семейството си е съвсем допустимо. В такива случаи обикновено е непълно, но мисля че може и пълно.
Моя съученичка беше официално осиновена от леля си (сестра на майка й) и съпруга на лелята, когато беше на 10 години.

# 886
  • Мнения: 30 802
Ако "родиш" у дома и цъфнеш в родилното да регистрират детето, ще те приемат, за да си минеш клиничната пътека. И там ходи обяснявай защо изобщо не изглеждаш като родила жена, като мине визитация...

Точно както тия, дето са си изхвърлили детето, веднага ги хващат, че са раждали.

# 887
  • Пловдив
  • Мнения: 14 090
Цитат
...тия, дето са си изхвърлили детето, веднага ги хващат, че са раждали.
Тях специално според мен я ги хванат, я не. Сигурно има неразкрити случаи на изхвърлени деца, но не е за това темата.

# 888
  • Мнения: 11 552
А това с осиновяването на дете на брат, сестра, възможно ли е при живи родители? Тоест не дали е възможно, а дали е законно? Как така някаква жена била обещала, да даде петото си дете на брат си, това сега ли се случва?

Случи се преди около 15- ина години, хората са ми роднини, та знам със сигурност. Как са оправили законово нещата не зная.

# 889
  • Мнения: 179
Преди години, такива случки не са били нещо необичайно и странно, явно.
Дядо ми многократно е разказвал следната история: Когато се ражда майка ми - второ дете, второ момиче, по същото време негова първа братовчедка /с която са близки и даже е живяла в близост/, ражда второ дете, второ момче. Та скоро след раждането, братовчедката и мъжа и направили най сериозно предложение на баба ми и дядо ми, да разменят децата, да вземат момичето /защото тя искала момиче/, пък да им дадат момчето, така и двете семейства щели да имат момиче и момче. Дядо ми им заявил "Аз деца за даване нямам" и категорично ги отрязал. Та така приключва тази история. Не знам ако е имало съгласие и от двете страни, как биха се уредили нещата юридически, но явно не е било нещо необичайно щом тези хора са дръзнали да правят такива предложения. Действието се развива в София и участниците са интелигентни и образовани хора.
Като бях малка тази история ми звучеше, като приказка, тъй като и възпитанието и манталитета ми не допускат, че би могло това да е истина, мислех, че дядо ми се шегува, но като по голяма съм питала на няколко пъти за това, и дядо ми и баба ми и леля ми си твърдяха сериозно, че нещата са били точно така, майка ми също е запозната и потвърждава, че знае за това, че са я искали от другото семейство да я вземат и да дадат в замяна синът си. Та хора всякакви...

Общи условия

Активация на акаунт