Не ми се бъркайте в живота!

  • 52 795
  • 889
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 12 374
Темата ''за'' и ''против'' късното раждане е дъвкана, но тъй като в този случай ситуацията е малко по-различна, ми е интересно да чуя коментарите ви. Говоря за новината, която тези дни не слиза от първите страници на чуждестранната преса.

За който не знае: 65 годишна детска учителка, която вече има 13 деца и 7 внуци, отишла чак до Украйна за яйцеклетки и изкуствено осеменяване от анонимни донори (практиката е забранена в Германия). Сега е бременна с четиризнаци и е решила да ги роди всичките. С други думи, съвсем скоро ще има 17 деца.

Къде свърша нейното мото "Аз не се бъркам в живота на никого, не ми се бъркайте и на мен" и къде започва егоизмът?

http://www.theguardian.com/world/2015/apr/14/65-year-old-german- … defends-pregnancy

(Ще помоля всички, които решат да коментират, да не намесват ромите. Благодаря   bouquet )

# 1
  • Мнения: 940
Ами има пари,що не!! Simple Smile

# 2
  • Мнения: 3 371
Щом няма да рИве на обществото да я издържа, като онези с 10-тте деца, ако ще и 25 деца да има, все ми е тая.

# 3
  • Мнения: 524
Не виждам нищо нередно в тази ситуация, необичайно да, дотолкова колкото не е често срещана практика, но не и нередно. Разгледах снимките от прикачената статия, жената изглежда щастлива, семейната снимка  също носи у мен позитивни емоции.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 374
Парите определено не би следвало да са основен критерий когато се обсъжда толкова късна бременност. Аз поне поставям интересите на децата на първо място - а в този конкретен случай, ми се струва, че майката (и баба) изобщо не е помислила за тях  Rolling Eyes

Когато навършат пет години, тези 4 деца ще имат една 70 годишна майка. Моето хлапе е почти на толкова, и не виждам как и откъде тази възрастна жена ще вземе енергията, търпението, силите и т.н., за да отговори адекватно на нуждите им. При това тя има и още деца. Най-малкото й момиче в момента е на 9, тоест след пет години ще навлиза в пуберството.

# 5
  • Мнения: 18 532
Честно казано, жегна ме само мисълта, че вероятността децата да останат сирачета на невръстна възраст е голяма. Знам, че за горе ред няма, но 65 годишна жена, с толкова много бременности и износени деца, едва ли ще доживее до 100 г.

Останалото (моралните и естетически аргументи против) вече го възприемам за суета. Това, че аз съм много суетна, не означава, че и другите са или че им пука.

# 6
  • Мнения: 6 365
"Raunigk, who lives in Berlin but plans to move to a town in North Rhine-Westphalia to be closer to some of her other children before the birth, will hope to finance her children’s upbringing through media coverage and sponsorship deals. She told the RTL show Extra: “I don’t interfere in anyone else’s life and I don’t expect them to interfere in mine.”"

Тоест искаш да взимаш пари, като го играеш един от изродите на TLC примерно, но от друга страна хората да не те одумват. И вълкът сит, и агнето цяло...ми не става.

И къде е мъжът в тая история? Май има тука някаква мания, такова серийно бременеене не е в рамките на женската мъдрост, нещо компенсира тази дама, прекалява. Направо Overkill...

# 7
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 862
Таис, изпреварила си ме с поста си. Изцяло мисля по същия начин. За мен въпросът е по-скоро морален, не толкова свързан със средства. Природата се е погрижила за функциите на детеродните органи и е поставила някакъв лимит все пак. Да, времето е друго, но все пак... Разликата във възприятията и мирогледа на различните поколения е голяма. За мен не е нормална постъпка. Колкото и физически и интелектуално да е съхранена жена на такава възраст, не може да се сравнява с една 30-, та дори и 40-годишна жена.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 6 598
Знаех си,че ще дойде ред и на късните майки. Grinning
Преди три години имаше подобна тема и форумът разреши,че може до 45 годии и направо си отдъхнах и отидох да раждам с чиста съвест на моите срамни 41години.

# 9
  • Мнения: 21 514
 Освен да остана безмълвна и в размисъл нищо друго не мога да направя. Даже и след размисъл нищо смислено не мога да формулирам. Като започнем от броя на бременностите и децата, няма как да имам смислено мнение по повода, тъй като за мен това е като среща с чужд и  непознат извънземен разум.

# 10
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 862
Знаех си,че ще дойде ред и на късните майки. Grinning
Преди три години имаше подобна тема и форумът разреши,че може до 45 годии и направо си отдъхнах и отидох да раждам с чиста съвест на моите срамни 41години.
Славче, направо си по испанския модел. И тук са така. Едва след 35-37 годишна възраст създават потомство (в масовия случай). Но след това в рамките на следващите 3-4 години набързо раждат по 2-3 деца. Около нас има доста близнаци, естествено, заченати с помощта на малко стимулиращи медикаменти.

# 11
  • Мнения: 524
При наличието на толкова много членове в семейството, всеки ще гледа всеки.

# 12
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Темата ''за'' и ''против'' късното раждане е дъвкана, но тъй като в този случай ситуацията е малко по-различна, ми е интересно да чуя коментарите ви. Говоря за новината, която тези дни не слиза от първите страници на чуждестранната преса.

За който не знае: 65 годишна детска учителка, която вече има 13 деца и 7 внуци, отишла чак до Украйна за яйцеклетки и изкуствено осеменяване от анонимни донори (практиката е забранена в Германия). Сега е бременна с четиризнаци и е решила да ги роди всичките. С други думи, съвсем скоро ще има 17 деца.

Къде свърша нейното мото "Аз не се бъркам в живота на никого, не ми се бъркайте и на мен" и къде започва егоизмът?

http://www.theguardian.com/world/2015/apr/14/65-year-old-german- … defends-pregnancy

(Ще помоля всички, които решат да коментират, да не намесват ромите. Благодаря   bouquet )

Ами, малко са й внуците.... пък тези 4-те ще ги гледат по-големите им братя и сестри.

# 13
  • София
  • Мнения: 12 374
Славче,  Hug
Около мен има няколко майки, родили на 39, 40, че и малко отгоре. Все си мисля, че между тях и тази дама, която е във втората половина на 60, има доста голяма разлика. Ти например слагаш ли знак за равенство между себе си и нея?

Подкрепям Мамасита, това прилича на мания. Мания, която, за съжаление, науката подкрепя. Колкото повече се плезим и показваме среден пръст на природата, толкова по-зле ще отиват нещата за човешкия вид. Лично мнение.

# 14
  • Мнения: 408
Гледах репортаж за въпросната жена. Със смесени чувства съм, като я гледам не мога да не мисля, че е твърде вероятно да не доживее до 20-тата им година, а дори и да доживее, то те са тези, които от съвсем ранна възраст ще трябва да се грижат за нея, а не обратното. От друга страна, уж другите деца щели да помагат. 9-годишната й дъщеря каза, че често мислят майка й за баба, но нея това не я притеснява, че има прекрасна връзка с майка си, приятелки са и я обожава. Ако трябва да заложа на първата си реакция - не одобрявам! Доктор, съгласен да извърши инвитро процедура върху 65-годишна жена не трябва да практикува, той е по-безотговорен и от нея.
Не сравнявайте раждане на 40 и на 65. Няма връзка!

Общи условия

Активация на акаунт