защо бременна жена не трябва да пътува

  • 3 834
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
защо бременна жена не трябва да пътува? newsm78 newsm78 newsm78

# 1
  • Мнения: 926
Чак да не трябва Simple Smile. Мисля, че това е индивидуално и зависи до голяма степен от бъдещата майка.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
аз бях бременна в осмия месец и имах държавни изпити в друг град и не виждах причина да не пътувам,обаче лекарят ми ме спря,накара ми се,че бременна жена не трябва да пътува,но не ми обясни защо

# 3
  • Мнения: 10 061
Не съм чувала такова нещо, освен при проблеми и по препоръка на доктор.
Виждала съм бременни и в самолет.

# 4
  • Мнения: 511
Аз пък много пътувах, возеха ме обаче, не съм шофирала аз.
На 5 юли се прибрахме от поредното пътуване, на 28 родих. Даже вуйчо ми се шегуваше, да спираме вече с пътуванията, че накрая ще се роди някъде по магистралата и ще трябва да я кръстим Витиня.

# 5
  • Мнения: 10 061
До месец преди да родя, пътувах по сто километра на седмица в две посоки.
После по-малко - около 25.

Последна редакция: пт, 17 апр 2015, 23:01 от BG-Mamma™

# 6
  • София
  • Мнения: 565
Eдинствено в последните два месеца не се препоръчва пътуване със самолет, но не при всички авиокомпании е забранено, някои просто искат да подпишеш декларация, че познаваш рисковете. Иначе ако няма конкретен медицински проблем, не знам защо да не се пътува. Аз например в началото като повръщах доста бях спряла возенето в кола, освен ако не е крайно наложително. Причината е, че ми се гадеше от коли, особено ако пътят е неравен, но решението бе лично, не лекарска забрана

# 7
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 086
Аз си пътувах и то усилено през цялата бременност,та чак до 9тия месец - лекарят ми бе в друг град и постоянно сновях от П-в до него.  Laughing Дори шофьорът/нямахме кола още/, който по една случайност почти винаги бе един и същ, ми казваше шеговито"Ей,да не родиш в моя автобус". Сега като ни види с детето и много ни се радва и двамата се смеем.  Heart Eyes Crazy

# 8
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Пътувах докрая, работя на 30км от мястото където живея и всеки божи ден аз шофирах. И със самолет пътувах в 5 месец Rolling Eyes Има наистина някаква забрана за самолет след 8месец, бях проверявала. За кола обаче незнам и за пръв път чувам че не се пътува newsm78 Работих си до последно, две семици преди термина останах вкъщи и след седмица родих Laughing

# 9
  • Мнения: 598
Стига да няма медицински показания, забраняващи пътуването, не е проблем. Аз съм пътувала бременна в края на 6ти месец от България до Германия с автобус. Единственото отрицателно нещо бе отоците по краката ми заради дългото седене с крака надолу. Минаха за 24 часа. За самолети има ограничение в края на бременността, защото има случаи на родили жени в самолет и ако това се случи, това доста затруднява персонала, трябва аварийно кацане, допълнителен харч е за авиолинията, отделно някой все пак трябва да изроди бебето, стюардесите не са с медицинско образование принципно. Не знам дали е мит, но съм чувала, че ако се роди бебе в самолет, съответната авиолиния се задължава като компенсация да предостави безплатни пътувания на това дете с тях, което разбира се е в техен минус (финансово).

# 10
  • Мнения: 292
Ако здравословното ти състояние и това на плода го позволяват няма забрани за пътуване. А също така и това до колко ти е комфортно, отоци на краката, болки в кръста, често ходене до тоалетна, прилушаване и т.н. подобни "приятни" неща  Laughing.

# 11
  • Мнения: 7 325
В края на 7 месец пропътувах 1 200 кг. за едно денонощие. Същия маршрут съм го пътувала няколко пъти през бременността. Не ми е забранявано.
Ама какви теми пускаш, пътувания, пиене, остава сега да проучиш и домашното раждане...

# 12
  • Мнения: 6 764
защо бременна жена не трябва да пътува? newsm78 newsm78 newsm78
Не съм чувала подобно нещо за нормално протичаща бременност. Ако си рискова бременност има много забрани. Причината е една, за да се запази бременността.

# 13
  • Мнения: 4
Здравейте мами...Понеже другият месец ми предстой пътуване до Германия с автобус,дали ще му има нещо на плода,защото съм в първия месец и ме е срах.Имала съм преди една година спонтанен аборт,а не искам и сега да става така...Моля ви дайте ми съвет?

# 14
  • Мнения: 574
Понеже ми се наложи и на мен пътуване, намерих следните препоръки:
- първото и последното тримесечие и по-рисковано за бременността
- ако има минали аборти времето когато е настъпил е препоръчително да се избягва да се пътува.
Ако се решиш има препоръки на 2 часа да се прави почивка и да се развижиш.
Друго сега не се сещам, но можеш да потърсиш допълнително.

Общи условия

Активация на акаунт