Тенденция на необвързани и без деца на около 40 и повече години

  • 12 231
  • 136
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 6 365
Ако близостта е истинска, може и без много много говорене...

# 121
  • Мнения: 4 418
Тревожна тенденция вика...  smile3532 муахахах хъхъхъ хихихи хохохо.  Laughing Mr. Green

# 122
  • София
  • Мнения: 38 490
Прекалено много близост с децата и на 4 е вредна. Собствен челен опит от близките дни и месеци.

По темата - почти не познавам такива хора. Всички около мен са с деца, във връзка. Айде тук-таме без връзка.

# 123
  • Мнения: 373
не съм съгласен.На 4 детето има нужда само и  единствено от майка си и баща си.Колкото повече,толкова по-добре.

# 124
  • София
  • Мнения: 28 564
не съм съгласен.На 4 детето има нужда само и  единствено от майка си и баща си.Колкото повече,толкова по-добре.

Не би трябвало да е така. Синът ми беше на около две и половина, когато забелязах, че започва да търси повече компания на други деца и все по-често забравя да "ме провери" дали съм там. На 4 залепен като гербова марка за родителите си? Много нездравословно ми звучи.

# 125
  • Мнения: 373
те децата са повече на фази и като влезе във фаза -не пускам мама,тогава според мен е грешно да го насилваш примерно да ходи на градина.

# 126
  • София
  • Мнения: 28 564
Не говоря за фаза, а за нормална промяна в поведението, за развитие.

# 127
  • Мнения: 2 650
Ама разбира се, никаква градина заради фазата, после  и на училище   може и да не ходи, щото пак е фазово . После що и на 40 си циклят на фазата "не пускам мама"  Laughing

# 128
  • Мнения: 14 079
Ако мама всичко върши най-добре, ако жали отрочето - дай мама да те обуе; дай мама да не се накапеш; дай мама да ти отвори вафлата; дай мама да ти помогне да седнеш на столчето и др. подобни, то подобна "близост" е вредна и на четири години. Оставяш го да "диша", даваш му шанс да се прояви и същевременно му показваш, че си до него и ако се провали, ще удариш едно рамо.

# 129
  • Мнения: 6 365
не съм съгласен.На 4 детето има нужда само и  единствено от майка си и баща си.Колкото повече,толкова по-добре.

Напротив, хич не е по-добре. Учи се на лоши навици, ако мама и тате все са там.

# 130
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Моят син е на почти 11 години. Отдавна за много неща се оправя сам. На ясла тръгна на 2 години, много бързо се адаптира и с радост ходеше там. Близостта и общуването са важни за едно дете, особено ако е малко, но с възрастта като че ли повече са важни самостоятелността и независимостта. Баланс е нужен.

# 131
  • Мнения: 4 569
Ама разбира се, никаква градина заради фазата, после  и на училище   може и да не ходи, щото пак е фазово . После що и на 40 си циклят на фазата "не пускам мама"  Laughing
Жорко, спиш ли, мама?

# 132
  • София
  • Мнения: 38 490
По темата - тия дни нещо се разговорихме кварталните клюкарки и всъщност се оказа пълно с необвързани хора около 40те. Просто не ги мяркаме, защото живеят в друг часови пояс.

# 133
  • Мнения: 21 450
Забелязвате ли тревожната тенденция за млади и хубави хора около вас, които по най-различни причини са сами и нямат деца? Или имат връзка, но нямат деца? Според мен последните 25 години тотално объркаха хората и за съжаление живота се изнизва в опити да срещнем половинката...


  Познавам. Някои от тях са си екстра, други са самотни. И кво? На тебе какъв ти е проблема с тях?

# 134
  • Мнения: 14 478
А на мен как ми се иска да съм необвързана и без деца ама на-прекарах се вече...
И да искам няма на кого да шитна мъжът и децата..

Общи условия

Активация на акаунт