Нужда от съвет ...

  • 3 943
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 175
Здравейте ,
Историята е следната : имах 5 годишен брак ( побоища , унижения, натякване за всичко и т.н.), който прекратих през 2013 година . Имам прекрасен син на почти 6 години . С БНД много се обичат и въпреки споразумението той го взема много по-често и за по- дълго отколкото трябва , но нали най-важното е детето да е щастливо. Аз пък от своя страна имам приятел с който вече живеем (отскоро) заедно и с малкия , детето много го обича и нямаме проблем с това. Проблемът е в това , че БНД всеки ден се чува с детето , говори му уж завоалирано , че не съм добра майка , как той е най-добрия , позволява си когато детето е около него да ме обижда и унижава и постоянно заплашва че ще заведе дело да ми вземе детето. А малкия  преди да отиде при него и след като се върне е ужасен , отговаря , тръшка се обижда. Нз какво да правя , но искам БНД да спре да се занимава с мен , когато искам да говоря с него на тази тема ми казва , че не съм имала право да искам уважение от него и че съм съсипала детето като съм се развела. Тормозът над мен е вече 7 години и искам да не тормози поне детето. Знам че то го обича , но няма ли да е по-добре да не се виждат  и как да намаля вижданията така че да не може да ме съди . Какви са вариантите да докажа , че само му вреди ? Искам да имам спокойно и щастливо дете а не да се чудя как да се оправя после. Да спомена, че детето има голям страх от баща си и дори не смее да ми каже, че му липсвам когато е при него ,защото щял да нарани баща си и да му се разсърди.
Някой изпадал ли е в такава ситуация и моля дайте някакъв съвет ? Психолог ли ни трябва ?

# 1
  • Мнения: 7 325
В разказа ти има много противоречия. Имала си 5 години брак, 6 годишен син и 7 години тормоз, т.е оженила си се за мъж който те тормози. В началото твърдиш, че детето и бащата много се обичат, в края че  детето ти има голям страх от него.  Thinking
Иначе - можеш да намалиш свижданията до това какво сте се споразумяли, така няма да те съди. Не че не може да опита, но едва ли ще получи повече.

# 2
  • Мнения: 175
Не мисля че има противоречия : значи до този момент са 8 години откакто съм започнала връзка с БНД , детето с днешна дата е на 6 , а отпреди 2 години съм разведена . И да казвам , детето го обича , но проблема е че копира баща си в поведението към мен и хората около мен и това раздвоява детето. Просто ако спра виждането детето ще страда , но ако продължи така ще стане много лошо след някоя друга година . А искам за детето ми най-доброто и да е щастливо. Поведението на БНД е неприемливо и изискванията и коментарите пред детето също. Ние сме приключили отдавна с него и искам да спре чрез детето да ме наранява.
И да омъжих се много бързо преди да съм си свалила розивите очила и се борих да създам семейство , е не се получи.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 122
Здравейте ,
Историята е следната : имах 5 годишен брак ( побоища , унижения, натякване за всичко и т.н.), който прекратих през 2013 година . Имам прекрасен син на почти 6 години . С БНД много се обичат и въпреки споразумението той го взема много по-често и за по- дълго отколкото трябва , но нали най-важното е детето да е щастливо. Аз пък от своя страна имам приятел с който вече живеем (отскоро) заедно и с малкия , детето много го обича и нямаме проблем с това. Проблемът е в това , че БНД всеки ден се чува с детето , говори му уж завоалирано , че не съм добра майка , как той е най-добрия , позволява си когато детето е около него да ме обижда и унижава и постоянно заплашва че ще заведе дело да ми вземе детето. А малкия  преди да отиде при него и след като се върне е ужасен , отговаря , тръшка се обижда. Нз какво да правя , но искам БНД да спре да се занимава с мен , когато искам да говоря с него на тази тема ми казва , че не съм имала право да искам уважение от него и че съм съсипала детето като съм се развела. Тормозът над мен е вече 7 години и искам да не тормози поне детето. Знам че то го обича , но няма ли да е по-добре да не се виждат  и как да намаля вижданията така че да не може да ме съди . Какви са вариантите да докажа , че само му вреди ? Искам да имам спокойно и щастливо дете а не да се чудя как да се оправя после. Да спомена, че детето има голям страх от баща си и дори не смее да ми каже, че му липсвам когато е при него ,защото щял да нарани баща си и да му се разсърди.
Някой изпадал ли е в такава ситуация и моля дайте някакъв съвет ? Психолог ли ни трябва ?

Доста объркано.

Иначе до колкото съм запозната според това, което е отредил съда може да ограничиш вижданията. Иначе повече от това няма как защото тогава със сигурност може да те осъди.
Аз съм дете на разведени родители. Доста ми липсваха нашите като ходех по концерти и т.н., но никой от тях не си е позволил да говори лошо за другия пред мен. Щом той си го позволява и това е довод да намалиш вижданията.
Но най добре първо консултация с психолог и евентуално чрез оценката на психолога да се намалят вижданията.

# 4
  • Мнения: 781
оф, форумните детективи веднага те емнаха. и аз не виждам  противоречия.

разбира се, че е възможно детето И да обича баща си И да го е страх от него. за Бога, педофилите, които с години "ухажват' деца с подаръци, за да 'изградят връзка, уважение и доверие' точно така пречупват детската психика и като почне действителният тормоз децата се чувстват виновни, защото са убедени. че това е любов и те ще предадат възрастния, който им е гласувал такова доверие.

в случая твоя бивш се държи като насилник спрямо детето. пречупва реалността му през собствената си призма на озлобеност, отчужденост и ненавист към теб. повече от ясно е, че те ненавижда, но това, което трябва да ти е ясно е, че няма как да има положителни чувства към детето ако мрази майка му. те са неделимо цяло и ние винаги виждаме партньора си у малкия човек. въпросът е дали двама души са дораснали да си пожелаят успех и да продължат с животите си поотделно вместо да си сипват помия от нежаление за личностно израстване. за мен твоя бивш е превърнал във фикс идея желанието си да продължава да ти вреди и дори е готов да жертва детето си в името на тази благородна кауза(!). никъде не видях поведение на любящ баща.

бъди там за детето си, бъди му опора, покажи му, че с теб няма нужда да се страхува от никой, намери си свидетели, осъди го ти за тормоз, ограничи контактите до минимум само в твое (или нечие друго) присъствие. само по-зле ще става. сега е на 6 години. представи си един разбеснял се тийнейджър, който не просто ще ти отговаря, а ще бяга при баща си щото оная там, за какво да я уважава.

успех ти желая  Hug

п.с. и междудругото личи си, че го раздава много смело, защото е свикнал ти да си по-дипломатичната. пробвай с неговите камъни по неговата глава. заплашвал бил, заплашвай и ти. аман от неандерталци изнудващи всеки по-културен човек дето им пресече пътя  ooooh! и най-добре що не пратиш новият ти приятел (или баща,брат, роднина от мъжки пол) да му каже няколко думи на четири очи и да си седне на гъза?

# 5
  • Мнения: 175
оф, форумните детективи веднага те емнаха. и аз не виждам  противоречия.

разбира се, че е възможно детето И да обича баща си И да го е страх от него. за Бога, педофилите, които с години "ухажват' деца с подаръци, за да 'изградят връзка, уважение и доверие' точно така пречупват детската психика и като почне действителният тормоз децата се чувстват виновни, защото са убедени. че това е любов и те ще предадат възрастния, който им е гласувал такова доверие.

в случая твоя бивш се държи като насилник спрямо детето. пречупва реалността му през собствената си призма на озлобеност, отчужденост и ненавист към теб. повече от ясно е, че те ненавижда, но това, което трябва да ти е ясно е, че няма как да има положителни чувства към детето ако мрази майка му. те са неделимо цяло и ние винаги виждаме партньора си у малкия човек. въпросът е дали двама души са дораснали да си пожелаят успех и да продължат с животите си поотделно вместо да си сипват помия от нежаление за личностно израстване. за мен твоя бивш е превърнал във фикс идея желанието си продължава да ти вреди и дори е готов да жертва детето си в името на тази благородна кауза(!). никъде не видях поведение на любящ баща.

бъди там за детето си, бъди му опора, покажи му, че с теб няма нужда да се страхува от никой, намери си свидетели, осъди го ти за тормоз, ограничи контактите до минимум само в твое (или нечие друго) присъствие. само по-зле ще става. сега е на 6 години. представи си един разбеснял се тийнейджър, който не просто ще ти отговаря, а ще бяга при баща си щото оная там, за какво да я уважава.

успех ти желая  Hug

п.с. и междудругото личи си, че го раздава много смело, защото е свикнал ти да си по-дипломатичната. пробвай с неговите камъни по неговата глава. заплашвал бил, заплашвай и ти. аман от неандерталци изнудващи всеки по-културен човек дето им пресече пътя  ooooh! и най-добре що не пратиш новият ти приятел (или баща,брат, роднина от мъжки пол) да му каже няколко думи на четири очи и да си седне на гъза?

Благодаря ти много , точно си описала и в превод моите опасения и терзания. И да аз смятам че двама души които не са се разбрали не бива да се мразят , но никой не ме чува. Страх ме е само да не би да има начин наистина да ми вземе малкия. Опитвам се да бъда търпелива и към детето , но е трудно , защото при най-малкото ми казва че иска баща си. Не го подкупвам , наказвам го когато заслужи , не толерирам неуважение , и наистина когато не се виждат известно време детето става друго ( любвеобвилно, по-спокойно , по-разумно) докато не дойде деня пак да отиде. Когато те мачкат толкова години е трудно да се изправиш и да кажеш стоп , страх ме е.

# 6
  • Мнения: 7 325
Мда форумните детективи и форумните психолози и техните абсурдни съвети  .... особено последният - прати някой по едричък да му набие канчето  ooooh!


 повече от ясно е, че те ненавижда, но това, което трябва да ти е ясно е, че няма как да има положителни чувства към детето ако мрази майка му. те са неделимо цяло и ние винаги виждаме партньора си у малкия човек.
А според това ти изказване излиза, че всички разведени си мразим децата щото приличали на създателите си. Без думи съм просто.

# 7
  • Мнения: 4 418
Някой изпадал ли е в такава ситуация?

Така като чета симптомите и след като се консултирах с колегите, смело мога да твърдя, че подобен случай няма описан досега в медицинската история.   yes

Общи условия

Активация на акаунт