Бъдещият татко

  • 18 124
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
През по-голямата част от бременността мама е толкова угрижена и внимателна към бъдещето детенце, че като че ли татко остава в сянка. Аз съм вече бременна в 20г.с и забелязвам промени у съпруга си. Отначало стоеше на страна. Не се вълнуваше много.Сега е полудял на тема малкото ми момче.
Чудех се какво се е случило при другите мами по време на бременността и какви емоции са бушували у татковците? Навярно им отнема време да осъзнаят какво се случва и не усещат нещата като нас.

Последна редакция: нд, 07 юни 2015, 08:49 от Редактор*

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 478
Общо взето бащите никога няма да усещат нещата като нас. Естествено, че им отнема повече време, за тях като цяло всекидневието не се променя- ходят на работа и само вечер са с бременните си жени и после с бебетата. Така че за тях винаги ще има едно "изоставане".

# 2
  • Мнения: 148
Разбира се, че изостават татковците, макар и не по тяхна вина.ММ си мислеше, че ще бъда вечно бременна, с корем и ще ми бъде трудно да се движа цял живот Simple Smile .Няма как да усети един мъж както жената, в крайна сметка той не ражда, така е устроен светът.ММ макар и грижовен баща някои неща му се изплъзват, това си е съвсем в реда на нещата.Мисля си, че им отнема малко повечко време да осъзнаят, че са станали родители, че остават леко на заден план, цялото внимание не е към тях, както преди детето.

# 3
  • Мнения: 263
Чудех се какво се е случило при другите мами по време на бременността и какви емоции са бушували у татковците? Навярно им отнема време да осъзнаят какво се случва и не усещат нещата като нас.
През цялото време проявяваше голям интерес към това как се чувствам, отменяше ме за доста неща в домакинстването, идваше с мен на прегледите, за да види бебето, говореше му през корема ми и разни такива умилителни неща. Simple Smile

# 4
  • Мнения: X
Когато научи, че съм бременна, първата му реакция беше да отиде да се огледа в огледалото. Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 8 639
Моят узря по-трудно за бащинството. Имах доста проблеми по време на бременността, всичко беше под въпрос. Та той до последно даже не искаше и да правим ремонт на жилището. В последните 2 месеца беше по-любвеобилен, вече говореше на корема ми, правеше планове.
В началото много не смееше да прави неща с бебето, 2-те седмици бащинство след раждането си ги проспа  hahaha
Но сега е много ангажиран, постоянно си играе, къпе го, когато си е вкъщи, грижи се за него. Напоследък и малкия много му се смее, търси го с поглед, иска да си играят и той е много щастлив.

# 6
  • Мнения: 421
При нас е някак различно, може би, защото таткото е доста по-възрастен и узрял ли .. не знам, но не показва емоции, държи се сериозно, но пък и за най-лекото да вдигна, веднага го взиманот ръцете ми и го носи той, но и аз съм с лееееко проблемна бременност, та може и това да е причината Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 943
Когато научи, че съм бременна, първата му реакция беше да отиде да се огледа в огледалото. Laughing


А моят не повярва на теста и ме накара да идем заедно на кръвен Grinning

# 8
  • Мнения: X
А , когато отидохме, за да види и таткото бебето (на ехограф),  докато си говорим с лекарката, той застана мирно до  един голям микроскоп и зачака ....да види бебето. Laughing

# 9
  • София
  • Мнения: 107
Ами аз в момента съм бременна и не знам дали ММ се е променил особено за сега...
В началото само ме пита , кога ще ти порасне коремчето Simple Smile Сега вече като ми порасна и много му се радва.
Иначе е много грижовен, не ми дава да вдигам тежко или да се преуморявам, помага ми в домакинската работа и само да кажа , че съм се изморила , веднага ми казва да сядам да почивам и той продължава сам. Но той по принцип си е грижовен и винаги , когато съм го помолила за нещо ми е помагал.
Като бяхме да гледаме бебчо на 3Д се припоти хиляда пъти от притеснение дали всичко му е наред  Grinning Grinning
Притеснява се и сега като му кажа дай да купим еди какво си, ми казва има време (все още го е страх дали няма да стане нещо). Аз съм в седми месец вече и започвам да се притеснявам , че накрая няма да сме купили всичко  Grinning
Е...такива работи за сега, и на мъжете не им е лесно сигурно Simple Smile

# 10
  • Мнения: 6 764
По време на бременността той беше по-ангажирания към нероденото бебе  Laughing. Имах тежки месеци (до 5ти вкл.), с много повръщане, тотална непоносимост към миризми и нон-стоп гадене. Той готвеше, той чистеше, много се грижеше за мен. Преглед не е пропускал. Като ми отминаха тези състояния, се върнахме към ежедневието преди бременността. Може би по-шашнат беше докато бяхме в болницата след раждането. Като се прибрахме влязохме във вихъра на нови емоции. Доста физическо изтощение в началото. Може би тогава се е чувствал по-изолиран, защото аз или кърмех или бях по някаква причина около малката или спях. Той готвеше, пазаруваше, переше и гладеше. НО това много в началото. После се напаснахме и не мисля, че е бил изолиран. Единствено не е кърмил  Laughing, иначе и гащи е сменял, преобличане, къпане, приспиване. И сега много си играят, извежда я, за да мога да свърша нещо вкъщи. Мисля, че сме успели да не се изолираме един друг Simple Smile

# 11
  • Мнения: 505
Моят човек една вечер имах контракции и той притеснено и сериозно ми заяви : "Я лягай тука да видя дали имаш разкритие!", неясно какво точно е очаквал да види... Иначе е доста грижовен, прекрасен, мил татко. Simple Smile

# 12
  • Мнения: X
Моят човек една вечер имах контракции и той притеснено и сериозно ми заяви : "Я лягай тука да видя дали имаш разкритие!", неясно какво точно е очаквал да види... Иначе е доста грижовен, прекрасен, мил татко. Simple Smile


Теди, ти си се омъжила за доктор! Какъв късмет!
 Joy
Много ме разсмя!

# 13
  • Мнения: 505
Да, определено когато най не ми беше смешно и мен успя да разсмее  Grinning

# 14
  • Мнения: 263
Важното е, че е загрижен. Пък и явно няма да скучаеш с него.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт