Бъдещият татко

  • 18 151
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 505
Да, определено това е плюс. Много си го обичам и той с най-добри и искрени намерения иска да се погрижи и да помогне, дори и да има смешни фрази и резултати (например от гозби).  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 42
Вече не се очудвам от реакциите му.
Пуфка и се хили. Сериозен е, после се държи като дете...
Неговите симптоми на бременност са по-силни.
Теди, ме накара да се посмея доста.  Joy 

# 17
  • Мнения: 2 141
Моят човек една вечер имах контракции и той притеснено и сериозно ми заяви : "Я лягай тука да видя дали имаш разкритие!", неясно какво точно е очаквал да види... Иначе е доста грижовен, прекрасен, мил татко. Simple Smile
hahaha сигурно бая си се посмяла. Ех, тези мъже...

Аз преди сина ми имах една неуспешна бременност и когато забременях с Мони (сина ми) мъжа ми беше много дръпнат. Все не искаше да говорим за бебето (а забременяването беше абсолютно планирано със следене на овулация), все казваше, че е много рано, на никой да не сме казвали, дори на семействата ни, абеее - ВЕЛИКАТА ТАЙНА. Много ми беше трудно, разбирах го погрешно и ми тежеше. Не казвам, че и мен не ме беше страх да не се повтори, но исках да вярвам и да мисля само, че след няколко месеца ще държа детенцето ни в ръцете си.
Към всичко това добавете сутрин, обед, вечер повръщане, постоянно гадене и силна непоносимост към миризми. Всичко това до 4тия месец. В края на 4тия месец ходихме на 4D и го видяхме как шава, ръчички, краченца, носленце, всичко... докторката каза "ще имате момче" и ревнахме и двамата Laughing
В края на прегледа вече беше спокоен, че този път всичко ще е наред и ... нещата се оправиха. Чак след това ми каза, че не е искал да се радва и да го изживява наново, за това не е показвал емоции.
Когато родих мъжа ми го нямаше (беше на мисия в Афганистан) и видя сина си на живо, когато беше на 5месеца. Много ми помага с детето, е, в домакинската работа не обича да "ми" се бърка, но с детето ми е голяма отмяна.

# 18
  • Мнения: 323
Татковците изживяват всичко по техен начин ! Мъжа ми беше до мен през цялата бременност, на почти всеки преглед и на раждането чакаше нервно пред родилна зала. Сега много ми помага с детето, не може да сменя памперси , но пък го гледа и мога и да си почина и да си свърша някоя работа.

# 19
  • Мнения: 1 027
Моят мъж е по-напред и от мен Simple Smile мн му е мечтано,искано и чакано и страшно се вълнува и интересува за всичко още от сега. Това ме радва мн. Дано да запази ентусиазма си и желанието да помага Simple Smile

# 20
  • Мнения: 760
моя пък в началото като разбра беше ужасен "какво ще правим, как ще го гледаме .... " а сега елате го вижте .... "да не вдигаш тежко , какво ти се яде , искаш ли да ти взема нещо" ..... държи се по истерично от мен  Laughing

# 21
  • Мнения: 46 539
Ами знам ли какви вълнения са му минали през главата, но определено той беше по-щастлив от мен. Аз бях толкова уплашена от това какво ме чака през бременността и раждането, че не можах да се зарадвам. Важно ми беше, че беше плътно то мен на всякъде от 1-ви до последния ден, защото съм много страхлива.
След раждането от първия ден участва в отглеждането и възпитанието за всяко нещо без изключение.

...не може да сменя памперси...

В какъв смисъл не може newsm78

# 22
  • Мнения: 323
Ами знам ли какви вълнения са му минали през главата, но определено той беше по-щастлив от мен. Аз бях толкова уплашена от това какво ме чака през бременността и раждането, че не можах да се зарадвам. Важно ми беше, че беше плътно то мен на всякъде от 1-ви до последния ден, защото съм много страхлива.
След раждането от първия ден участва в отглеждането и възпитанието за всяко нещо без изключение.

...не може да сменя памперси...

В какъв смисъл не може newsm78
Ами не може , не знаел как и гж било страх.

# 23
  • Мнения: 46 539
И аз бях така в началото, никаква идея нямах, даже в болницата не видях как става, защото бебетатане бяха при нас. Ама като имам дете се стегнах, пък се научих. Представям си, ако бях излязла с номер - не мога  Joy
За мен това е лесен начин да се скатае от мръсната работа  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 323
И аз бях така в началото, никаква идея нямах, даже в болницата не видях как става, защото бебетатане бяха при нас. Ама като имам дете се стегнах, пък се научих. Представям си, ако бях излязла с номер - не мога  Joy
За мен това е лесен начин да се скатае от мръсната работа  Simple Smile
Доста е вероятно, но след като другите неща "ги може" това се преглъща Grinning

# 25
  • Мнения: 46 539
Така е Peace но е добре човек да е подготвен за всичко, което е свързано с детето му, за да може да се справи отговорно в извънредни ситуации.
Скрит текст:
Определено бих била доста бясна да държи бебето с наакан памперс, ако съм до магазина, в банята, спя или просто го е поел за този ден, за да мога да си взема почивка. Не става дума за капризи или сърдене, а за здравето на бебето.

Иначе по темата се замислих дали реакцията не е свързана донякъде и с това дали бебето е планирано или не. И за жената важи - когато е планирано човек някак има време да приеме нещата. Значение има и средата - ако сте сред приятели с деца, които показват колко е хубаво е едно, ако приятелите му са все ергени с приказките за лошите жени и деца - съвсем друго Simple Smile
Възрастта също не е за пренебрегване. Едно бебе на 19 си е страшничко както и да го погледне човек  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 42
Нашия бебчо не беше, но пък се всичките ни приятели и познати вече имат дете даже и п две. Само се спогледах ме с моя господин и въздъхнах ме. Стана ни ясно, че е писано и нашето време е дошло. Така, че средата, определено ни помогна да се успокоим.

# 27
  • Мнения: 153
Татковците изживяват всичко по техен собствен начин. Моят приятел не можеше да повярва че съм бременна първите три месеца. Но след като му показах снимка на малката ни принцеса сякаш всичко се преобърна. Очите му светнаха като звезди и се изпълниха с такава топлота и любов, усмивката му беше толкова искрена и чиста .. сякаш виждаше ангел, и не искаше да откъсне очи от него. След това толкова започна да се грижи за нас и да ни глези със какво ли не, да ни изпълнява всички прищявки (колкото и нелепи да са те), че чак не ми се иска да раждам.  Laughing

# 28
  • Мнения: 2 289
Аз съм в 16-та седмица, таткото много се радва, но ме дразни как не разбира, че се измрарям, че ми се пишка често, че съм гладна и ми се яде по всяко време.  Crazy Опитва се да свикне. А като си помисля,че той настояваше да го правим.  Crazy

Сигурна съм,че много се радва, просто му е много ново. Иска ми се да е всеотдаен татко, и да ми помага в грижите за малкия човек, дано да се отключи нещото в него.  Crazy Иначе е много грижовен, гали ми корема постоянно, грижи се за мен, да си почивам и т.н.....

# 29
  • Мнения: 70
Здрасти, и аз да се включа. Simple Smile Ами моят съпруг се радва много. Похвали се на всички що познава, дори и на фейсбук, макар че аз много не исках да се разгласява хаха.  Като цяло ми говори на корема непрекаснато, на пъпа- че да се чува по ясно хаха. Всеки ден преди работа, целувка за мен и за корема, след работа същото. Не ми дава да върша нищо и само ме даржи на леглото и ми носи разни неща. Аз се възползвам на макс, като се има в предвид, че като родя, ще си имам достатачно пране и готвене да наваксам Simple Smile Иначе само ме гледа как повръщам и преди няколко дни ми заяви, че ако беше той, нямаше да може да се справи, и че съм много силна Simple Smile Не мога да се оплача от него, но аз го тествах доста години- преди да реша, че искам дете, да съм сигурна, че е правилния човек, като баща и съпруг Simple Smile Обаче най- странното е, че като ми е много зле и на него също му става зле и някаква баба му била казала, че така става с 2ма души като се обичат, мъжа почва и той да чувства симптоми Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт