ЗАХРАНВАНЕ С КАРТОФЕНО ПЮРЕ НА 3м. бебе

  • 5 079
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 337
Имам нужда от Вашата консултация. Вчера бяхме на консултация и педиатърката ни каза да започнем с картофено пюре. Е аз му направих веднага. Сварих му картофче, пасирах го с преварена вода и сложих от сухото мляко и малко сол, всичко както ми каза педито. Да ама синковеца не го хареса. Мога ли да му сложа малко масло в пюрето за да му е по-вкусно. Маслото дали е позволено за 3 месечно бебе? Моля, за помощта Ви! Предварително благодаря.

# 1
  • София
  • Мнения: 896
Според мен е твърде рано за захранване. Отложи за след шестия месец, независимо дали кърмиш или даваш АМ. Laughing

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Раничко е да.И никаква сол Naughty

# 3
  • Мнения: 271
според мен ви е раничко още за картофки.аз захраних първо с плодово пюре

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Бебето очевидно съвсем ясно ти е показало, че не е готово за друго освен мляко. Готовността за започване на захранване се определя не от календара, а от наличието на определени способности при детето - изчезване на рефлекса за избутване на всичко извън устата, способност само да поднася добре неща към устата си, способност да седи горе-долу добре, интерес към храната на възрастните с ясно изразено проследяване на пътя от лъжицата към устата им и т.н. Бебенце на 3 месеца не притежава никое от тези умения. Когато се нодиш по детето - тогава обикновено нещата стават много по-лесно и с удоволствие и за бебето Grinning
Сол не трябва да се добавя в храната на децата до едногодишна възраст! Тя товари незрелите бебешки бъбреци и не е полезна. Сухото мляко, което си сложила в пюрето съдържа всички необходими за бебето соли. Проблемът не е във вкуса на пюрето - а в нещата, които са изброени по-горе Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 1 057
Според мен, отложете даването на картофи за след шести месец. В библиотеката има доста хубави статии, защо е хубаво да се отложи захранването...
Те педиатрите, няма да ви насърчат да си кърмите бебето, за съжаление...

# 6
  • Мнения: 1 559
 3 месеца е възраст, в която бебето не е готово за захранване с каквото и да било. Най-добре е да изчакаш бебо да покаже признаци на готовност да приема и друга храна освен мляко (кърма или ам), което обикновено се случва около средата на първата годинка.
    Солта е вредна и трябва напълно да се избягва през първата година на бебето и да се ограничи (както и захарта) до третата.
     Според мен недейте да се тормозите взаимно с бебо с това преждевременно захранване. Бебешкото стомахче не е готово да преработи и да извлече полезните вещества от друга храна освен от кърмата (или ам),няма смисъл да го товариш.

# 7
  • Мнения: 4 915
Много е рано!
Най-рано захранване се препоръчва след 4-ти навършен месец, а в най-добрия случай се изчаква до 6тия месец.
Виж статиите в "Библиотека". А признаците за готовност, за които хедра споменава, можеш да прочетеш  също  тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22547.0

Освен че храносмилателната система още е незряла да се справя с друго, освен мляко;
освен, че НЯМА нужда от друго, освен мляко на вашата възраст;
освен, че рискувате запек;
освен горните -  да се дава картоф на 3месечно бебе носи и риска от нитритно отравяне - картофът е кореноплодно, сигурна ли си, че е чист от вредни вещества?

# 8
  • Мнения: 1 737
Не мога да разбера, няма ли някакъв контрол над тези педиатри?! Поне да си гледат ваксините и да не дават съвети относно храненето, които вредят на бебетата, като не са завършили диетология! Те въобще имат ли някаква бегла идея кога, какво и как се случва в развитието на бебешкия стомах? Като ни приемат в Европа дали ще се промени нещо?  smile3527

извинявам се за off-а

# 9
  • Мнения: 1 327
когато порасне и започнеш да го захранваш наново не пасирай картофите! и ориза. картофите може да свариш докато се пукнат и да ги намачкаш хубаво. Разликата е огромна. Сигурна съм ,че и ти да пробваш да ядеш пасирано пюре, и на тебе няма д ати хареса... можеш да пробваш и със сладък картоф.

# 10
  • Мнения: 9 903
когато порасне и започнеш да го захранваш наново не пасирай картофите! и ориза. картофите може да свариш докато се пукнат и да ги намачкаш хубаво. Разликата е огромна. Сигурна съм ,че и ти да пробваш да ядеш пасирано пюре, и на тебе няма д ати хареса... можеш да пробваш и със сладък картоф.
много си е вкусно даже Simple Smile

# 11
  • Мнения: 6 472
Това, че още ви е твърде рано за захранване вече са ти го казали. Аз само ще ти кажа, че първото си дете го захраних по БГ схемата и до ден днешен съжалявам. Освен че се сдобихме с едно ужасно злоядо създание (заради факта че не беше готово за друга храна освен мляко), се сдобихме и с прекрасна алергия Sad
Аз също бих ти препоръчала да не пасираш картофите и ориза. Стават точно като лепило за тапети Sick В началото картофите ги минавах през цедка, а сега само ги мачкам с вилица. Ориза още го минавам през едра цедка.

# 12
  • Мнения: 1 327
малко OFF
Luluto, ориза става супер, ако първо го измиеш, после го изсушиш във фурната и накрая го смелиш. после си прибавяш по лъжичка-две-три във водата... същия номер е успешен и със елдата и просото.  Wink

форумски хитринки са това  Wink

# 13
  • Мнения: 1 756
много е рано, след 4 месец и без сол #Cussing out

# 14
  • Мнения: 1 382
Мила Вици,вслушай се в отговорите на патилите и няма да сбъркаш,много ви е рано,както и на нас за захранване   Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт