Кожни промени по време на бременност

  • 2 613
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте!
Навярно има подобна тема, но все пак реших да отворя още една по този въпрос, за да получа по-бързи отговори. Доста ме притесняват пигментациите /нещо като бенки/ по тялото ми и по-точно по корема, по и под гърдите, под мишниците. Не са "на краче", както срещнах да определят някой от пигментациите в различни форуми. Като обикновени бенки, сравнително малки, едни по-светли, а други- по-тъмни, малко изпъкнали, обаче. Смущава ме това, че доста се увеличава броят им. Понякога дори си мисля, че където се почеша излизат по една-две. Чудя се ще изчезнат ли след раждането или трябва да се третират по някакъв начин? Не ми се ще да си мисля, че ще си останат така.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 301
На мен пък ми се появи една бенка по време на бремеността,която е доста по -голяма от другите ,които имам.Не съм се консултирала още със специалист,но е крайно време,но с малкият юнак ми е малко трудно да намеря време.Макар ,че на моменти ми се струва ,че се свива,но е на дупето и ми е трудно да я видя само с огледало може.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 275
Моите не са минали вече една година след като родих. Не съм била на лекар, че нямам време.

# 3
  • Мнения: 6 764
Нови бенки не се появиха (Слава Богу) така и така имам много и бях доста притеснена. Но ми се появиха петна, които описваш, като бенка, но не съвсем. При мен са по гърдите, както и едни такива топченца по врата. Някои от бенките, които си имах се уголемиха  Sick Нищо не изчезна след раждането, ходих при специалист. Някои ще премахнем с лазер, други се налага оперативно. Не е приятно с тези промени, но няма начин. Като родиш отиди при дерматолог и ще оправите нещата Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 183
На мен ми се появи пигментация на самата устна, не се маха, минаха 2 години почти. Не се вижда много, но са ме питали какво ми е това. Но аз по принцип съм предразположена към лунички и бенки.

# 5
  • Мнения: 59
Ужас! И аз имам и то доста, но се надявах да изчезнат след раждането Sad

Общи условия

Активация на акаунт