Имам ли шансове за общинско жилище?

  • 7 604
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 73
Здравейте..Ще Ви разкажа историята набързичко..Значи със мъжа ми искаме да кандидатсваме за общинско жилище..В момента живеем при родителите му, заедно с брат му и неговата приятелка, както и сестрата на мъжа ми и нейния приятел..Живеем в 3-стаен апартамент който е общински..Нямаме никакво недвижимо имущество на наше име..Предстои ми раждане в края на месеца, което значи, че ще станем 10 човека в 3 стаи..Нямаме финансова възможност за квартира..Нашата стая е междинна и всеки минава през нея, което не е добре за семейство с бебе (бъдещо, но все пак.. Sad )..Да спомена, че имаме и куче, което не искат да махнат от апартамента.. Та според Вас дали биха ни одобрили за общинско жилище (става въпрос за община Петрич)?

# 1
  • Мнения: 39 301
Егати ужаса. Не виждам обаче никакво основание да ви дадат общинско жилище.

# 2
  • Мнения: 73
Егати ужаса. Не виждам обаче никакво основание да ви дадат общинско жилище.


Наистина е пълен ужас..Все се надявам, че Петрич е малка община и няма толкова голяма нужда от общински жилища..та си мисля, че може и да ни дадат..Мисля още в понеделник да отида в общината и да попитам...

# 3
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Защо не  отидеш в общината, там ще ти отговорят най-компетентно. С тая преходна стая ще побъркате бебето.

# 4
  • Мнения: 18 990
Погледни тук: http://pravatami.bg/6305/

Не знам и трите двойки с какъв акъл сте се наврели при родителите, поне да се бяхте разпределили при различни родители. Ти родители нямаш ли, едва ли при тях ще е толкова пренаселено, щом пък толкова нямате възможност отделно да живеете. При всички случаи по закон не сте 10-членно семейство, обитаващо 3 стаи, а приятелката и приятелят на брата и сестрата не се водят към семейството, на което е отпуснато това тристайно общинско жилище, ти и мъжът ти, ако сте женени наистина, сте си отделно семейство и кандидатствате само с вашите доходи - на двамата (вероятно ще те посъветват да изчакаш да родиш, за да може доходите на двама ви да се делят на 3 и тогава да подадеш документи, за да съберете повече точки като нуждаещи се).

# 5
  • Мнения: 73
Женени сме с мъжа ми..Моите родители са разведени..Баща ми ни напусна и не иска да има каквато и да била връзка с нас..Майка ми живее  при родителите й..И няма как да отидем там..Но определено ще мисля над въпроса да се махнем от тук..

# 6
  • Мнения: 140
А в цялата тази тумба кой работи? Изобщо какви са ви възможностите  да се отделите?

Последна редакция: чт, 11 юни 2015, 15:20 от Juliet V

# 7
  • Мнения: 73
Мъжът ми работи, сестра му и приятелят ѝ също..както и бащата на ММ..Брата на мъжа ми и приятелката му заминават за чужбина до няколко дни (сигурно е), но това не изключва възможността да се върнат и да живеят вкъщи отново..От следващия месец ще взимам социално майчинство (защото в работата са ме осигурявали на 4 часа и не ми достигат няколко месеца за майчинство от фирмата)

# 8
  • Мнения: 140
При толкова много работещи, направо не ви разбирам как се бутате 10 човека в един апартамент. Взимайте се в ръце и се изнасяйте един по един. Проверете си варианта за общинско жилище, ако не, излизайте на квартира.

# 9
  • София
  • Мнения: 366
Май се искаше регистрация на адрес 5 години newsm78 newsm78 Ако си самотна майка, имаш по-големи шансове newsm78

# 10
  • Мнения: 18 990
Май се искаше регистрация на адрес 5 години newsm78 newsm78 Ако си самотна майка, имаш по-големи шансове newsm78

Самотна майка няма как да е, при условие, че е омъжена.

И на мен ми е чудно как при толкова много работещи са се наврели в 3 стаи 8 човека, 9 с бебето. Остава и другите две двойки да забременеят... Много малко семейства с деца на възраст "за женене" познавам, които не са си закупили общинското жилище, в което са били настанени и имам лошо впечатление за тях.  Това си е черта на българите, че винаги искат да си имат свой покрив над главата, което си е и нормално при условията, в които живеем.

# 11
  • София
  • Мнения: 930
Виж сега, maggic, ти ромка ли си?
Защото ако не си, предлагам ти да последваш примера на ромите.
Преди малко за стотен път чух по телевизията, че държавата (в лицето на компетентните институции) не може да събори незаконните цигански къщи, защото не можела да им осигури общински жилища.
Сега сещаш ли се?
Съберете са тази голяма рода дето живеете заедно, извикайте още приятели, купете материали и за 2-3 дни вдигнете 2 стайчета и една кухничка. Това, че си бременна е още по добре.
Нататък сещаш ли се?
Ако дойдат компетентните органи да те събарят, показваш малко актьорски талант, викаш телевизиите, показваш на всички, че чакаш дете и правиш циркове като циганките, докато ти обещаят общинско жилище.
Аз друг начин не виждам. Успех.

Последна редакция: сб, 13 юни 2015, 01:23 от Мелина

# 12
  • София
  • Мнения: 366
Виж сега, maggic, ти ромка ли си?
Защото ако не си, предлагам ти да последваш примера на ромите.
Преди малко за стотен път чух по телевизията, че държавата (в лицето на компетентните институции) не може да събори незаконните цигански къщи, защото не можела да им осигури общински жилища.
Сега сещаш ли се?
Съберете са тази голяма рода дето живеете заедно, извикайте още приятели, купете материали и за 2-3 дни вдигнете 2 стайчета и една кухничка. Това, че си бременна е още по добре.
Нататък сещаш ли се?
Ако дойдат компетентните органи да те събарят, показваш малко актьорски талант, викаш телевизиите, показваш на всички, че чакаш дете и правиш циркове като циганките, докато ти обещаят общинско жилище.
Аз друг начин не виждам. Успех.

 Stop Stop Stop #Crazy Момичето е в много трудно положение. Не мога да си представя да съм с толкова хора непрекъснато. На квартира съм от завършване на училище и съм свикнала да съм самостоятелна. Дано се уреди скоро този проблем и намерите жилище.  Peace

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
От кога дават общинско жилище на всеки безотговорен човек, който сам, доброволно и осъзнато се е вкарал в подобно положение. С какво авторката има повече права и заслужава повече от останалите да й дадат общинско жилище? Нито е самотна майка, нито има деца (все още). Кое я прави нуждаеща се? Това, че някой създава съзнателно семейство без да мисли и с два лева в джоба, защо да е проблем на общината? То по тази логика всяко второ семейство трябва да реве за общинско жилище.
Съветвам авторката да се концентрира повече върху това какво може сами да направят, за да подобрят живота си пред това от къде може да изкрънкат нещо наготово.

# 14
  • Мнения: 8 804
Джули, вероятно в Петрич заплатите са толкова големи, че ще си купят жилище след около 150-200 години. Наемите обаче едва ли са по 10-20лв /месец, така че и това им е трудна опция. Да, вероятно е безотговорно да се жениш и особено да създаваш дете с 2 лв в джоба, но ако сме макс отговорни, пак няма да имаме нищо, защото ще строим жилища за лавинонарастващите цигани. Докато се стопим окончателно.

Общи условия

Активация на акаунт