На море в България с много малки деца (или за плитките спокойни плажове)

  • 18 222
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 441
Здравейте, имам нужда от малко по специфична информация за българското черноморие. Искам да прекараме няколко седмици на морето, но нямам идея къде е подходящо за малки деца. Интересува ме

- къде има плажове със ситен пясък и значително голяма плитка зона подходяща за най-малките деца
- интересува ме плажовете да са чисти, без камъни, скали; морето да не е прекалено бурно (обичайно)
- интересувам се около тези плажове от хотели, не много далече от плажа: или на 10-15 минути; или директно хотел с такъв плаж
- интересува ме, ако в близост до тези места има детски площадки
- единственото, което ме интересува относно хотелите е чистота, спокойствие и климатик

Първите две точки ме интересуват най-много. Била съм на различни места, но тъй като досега не ми е било важно морето да е плитко, нямам много ясни спомени точно за това (освен от Дюни). 

# 1
  • Някаде там
  • Мнения: 244
Плаж Нестинарка, Царево.  Поне миналата година беше чист. Плитко е и пясъкът е ситен. Ние ходехме пред Серенити бей.

# 2
# 3
  • Мнения: 441
elpida447, попитах, но томата е (основно) с друга насоченост: обсъждат се предимно хотели, качеството на ОИ, какво се предлага като анимация, шезлонги и т.н. (но следя и там).

Мен наистина ме интересува местенце, на което да ида с детето си и да може спокойно да влезем в морето, както и да не е много далеч от хотела това местенце, защото с малко дете винаги има повече багаж.

# 4
  • Мнения: 6 175
Аз препоръчвам плажа Перла в Приморско

# 5
  • София
  • Мнения: 3 411
Най-близкия хотел до Перла е в Приморско, а момичето иска да ходи пеша.

# 6
  • Мнения: 6 175
Най-близкия хотел до Перла е в Приморско, а момичето иска да ходи пеша.
Едва ли ще иска да върви пеша с малки деца .

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Албена

# 8
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
На Аркутино беше доста плитко преди 2г. Чак да ти писне да вървиш навътре с надеждата водата да ти дойде над коленете Laughing

# 9
  • Мнения: 2 523
Южния плаж Приморско и Перла на Приморско (пред резиденцията).
Ако се спреш на Приморско, какво изхранване предпочиташ, макар, че там има и детска кухня и можеш да се запишеш за децата.

# 10
  • Мнения: 441
Благодаря на включилите се досега!

На Аркутино беше доста плитко преди 2г. Чак да ти писне да вървиш навътре с надеждата водата да ти дойде над коленете Laughing

Да, нещо такова звучи чудесно! Няколко метра навътре вода до коленете Simple Smile

Южния плаж Приморско и Перла на Приморско (пред резиденцията).
Ако се спреш на Приморско, какво изхранване предпочиташ, макар, че там има и детска кухня и можеш да се запишеш за децата.

Относно храната - нямам претенции (освен да е прясна храна) - обикновено се храним по ресторантчета, но не бих имала против или да си готвим, или на ОИ/пълен пансион да бъдем. Детето вече яде всичко (на 2 и половина е).

# 11
  • Мнения: 1 750
На Южния плаж в Приморско Heart Eyes Има едно много приятно местенце с корабче с обедно меню Peace

# 12
  • Мнения: 7 106
Плажа на Албена, в частност със сигурност пред хотелите Мура и Славуна /които са на самия пясък/. Освен че като цяло е плитко има и допълнително плитчини, в които водата достига до коленете и е идеално за малки дечица.

Плажа на Дюни също е перфектен, бяхме на Созопол едно лято и ходехме само там.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 017
Плажът на Златна рибка, преди Созопол също е такъв, плитко е, но не знам как е с хотелите там сега. Мисля, че доста застроиха, но трябва да погледнеш.

# 14
  • Мнения: 2 352
GrayButterfly, такива плитки плажчета си имат и своите минуси. Примерно старият плаж в Созопол е точно такъв като плиткост, но изглежда кошмарно. Не ги свързвам с чистота, а и са пренаселени. Детенцето ти е на такава възраст, че ще иска и свободна игра на пясъка.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт