Мълчанието, тих убиец!

  • 9 959
  • 83
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 017
...аз казах вече, не е добре да се мълчи и да се цупят партньорите един на друг със седмици, независимо от причината, защото се отдалечават един от друг и сдобряването става все по-трудно - тогава и при двамата започва да работи защитният механизъм "няма да отстъпя на инат!", защото истинската причина отдавна е забравена и чувствата, предизвикали мълчанието са изтляли - все пак са минали седмици.
С това съм напълно съгласна с Популе. Също и с това, че е по-добре да се изчака да мине бурята или мълчанието и тогава да се говори, защото в яда си човек може да каже неща, които не е искал и да обиди другия с нещо, което не би казал, когато е спокоен.

# 76
  • Мнения: 834
Ами зависи какво е. Например смятам, че мъжете не бива много много да си врат носовете в чисто женските тайни - каква козметика ползвам и каква марка, си е моя работа, също и какви дрехи си купувам. Какъв тип мъже харесвам - също. С колко мъже съм спала - също. Дали родителите ми са ми казвали, че не го харесват също не му е работа да знае. Дали тази риза му се връзва с тези панталони не е моя работа да казвам, ОСВЕН ако не са ме питали. Дали според мен шофира добре или зле - също няма нужда да казвам. Такива дребни, но съществени неща. Стигнала съм до извода, че колкото по-малко давам непотърсени мнения по някои по-маловажни въпроси, по-добре.
Поне него дали харесваш има ли право да знае?  Laughing
Абсурдни ми се виждат всичките тия неща, много е тайно какви дрехи си купувам и каква козметика ползвам. То въобще остава ли за какво да си говорите, след като всичко трябва да бъде тайно и да не се споделя?

И аз разбирам темата в насока действия, събития, неизказани забележки и т.н.
Аз съм страшно открит човек, ама като казвам страшно, значи страшно. Невъзможно е нещо да ме е подразнило и да си замълча (говорим пред партньора!), казвам си всичко веднага и нищо не задържам. И държа да отбележа, че това далеч не е еквивалент на директен скандал или викане. Опитвала съм в предишни връзки да премълчавам разни неща - успявам, но вътрешно това просто ме изяжда и започвам да набирам, набирам, набирам, което е най-лошият вариант според мен. А и като цяло не понасям нацупени хора, които явно имат сливи в устата.
Мъжо е по-склонен да замълчи за около... 5 минути и после си казва всичко и той. Още от началото сме се разбрали колко е важна и за двама ни добрата комуникация и искреността, та нищо не си спестяваме. Това пък от своя страна ни е спестило много други по-сериозни спорове.

# 77
  • София
  • Мнения: 5 499
Имах предвид събития, действия на единия или другия, които касаят двойката, и биват прикривани.

П.П. Намирам за крайно неприемливо родителите да надъхват децата си с/у партньора и не бих дори изслушала такива приказки.
А на такива неща като дрехи, парфюми, кремове не обръщаме внимание, консуматив. Не знам дали знае какви са ми, ама и да ги види ми е вся тая.

Ами то реално всичко касае двойката - и твоята козметика и неговата дори. В крайна сметка касаят бюджета на двойката, нали? Wink Това, което казвам е, че някои неща не бива да се обсъждат с мъжете, така на нас, жените, ще ни е мирна главата и ще избегнем доста скандали. Смятам, че мъжете също не бива да ни казват всичко - не ме интересува дали е харесал гърдите на тази мацка, или колата на друга. Примерно. Mr. Green

# 78
  • Мнения: 46 511
Тези неща зависят от разбиранията на хората, характер и т.н.
При някои твоя подход действа положително, при други води до срив. Няма универсални правила в тези отношения  Peace

Темата я разбирам по друг начин и в този смисъл си е тих убиец...

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Здравейте.До какво води мълчанието при вас?Когато сте ядосани,подтискате емоции,наранени сте или засегнати,къде от семейство,съседи,в работата или на пътя,как реагирате на ситуацията,начините за справяне?Мълчанието,тихото преданско поведение,таенето е жива тиктакаща бомба!!!
При мен е просто. Аз не мълча. Казвам си.
Ако замълча задълго, значи съм толкова обидена, разочарована и отчаяна, че вече съм изгубила надежда, че каквито и да са думи биха променили нещата към добро... и тогава става страшно... и разривът е неизбежен и въпрос на време.

# 80
  • Мнения: 120
Абе ти си казвай, но имай предвид, че твоите истини не са общовалидни и винаги има значение   Wink

Ами честно казано смятам, че са общовалидни. Извела съм ги след години блъскане на главата в стени и добър опит с различни партньори. Разбира се, всеки има правото да си поблъска и той главата в стени, за да достигне сам до тези истини. Hug

Popule да те взимам за наставник, та да не си блъскам и аз главата повече  Hug

# 81
  • София
  • Мнения: 5 499
Абе ти си казвай, но имай предвид, че твоите истини не са общовалидни и винаги има значение   Wink

Ами честно казано смятам, че са общовалидни. Извела съм ги след години блъскане на главата в стени и добър опит с различни партньори. Разбира се, всеки има правото да си поблъска и той главата в стени, за да достигне сам до тези истини. Hug

Popule да те взимам за наставник, та да не си блъскам и аз главата повече  Hug

 Stop Недей, ще ме намразиш. То кой обича да го наставляват? Mr. Green Joy

# 82
  • Бургас
  • Мнения: 5 640
Мълчанието е изкуство, преди тихо да убие отношения между хората. Има моменти, когато е най - добре да замълчиш, а други предполагат да избълваш всичко.
Аз за беда все още не го владея това изкуство.
Съсипахме една 10 годишна връзка и стигнахме до развод, заради мълчание. И двамата недоволни, и двамата мълчим, и двамата смятаме, че правим повече от другия. А в крайна сметка, ако си бяхме казали къде ни е проблема, то нямаше да трупаме с години чувството, че партньора не ни оценява, не ни дава достатъчно и т.н. Казано иначе, наказваш партньора без да му кажеш защо.
Има и обратен вариант - твърде много липса на тишина. Твърде много претенция и глас....
Не искам да знам всичко за мъжа си. Не искам да знам за всичките му желания и нужди. Стигат тези, които показва. Но ще е хубаво, когато нещо не му е ОК да ми казва.
Търси се златната среда. Дано и аз я намеря Simple Smile

# 83
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Пожелавам ти го  Hug

Общи условия

Активация на акаунт