Искам да кажа ... (42)_22.06-28.06

  • 50 436
  • 1 756
  •   1
Отговори
# 1 695
  • Мнения: 13 030
Осмичке, ей ме, бе:) Четвъртата:) За какво си говорите? Аз заспах на филма, а беше хубав, като приказка. Така духа и такъв студ, това лято ли чаках аз?! Пиле със зеле ще ядат домашните, а аз някаква салата.

# 1 696
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 906
Жаки, за вторник са ни обещали + 40, ако те устройват - заповядай  Grinning.
Колкото и да е горещо през деня, вечер винаги е прохладно.

За довечера обмислям кренвирши с кашкавал. Зет ми донесе някои продукти от бг магазин. При нас няма, най-близкият магазин е на 250 км от тук.

# 1 697
  • Мнения: 22 508
Алиска, да не би да си и в града, освен че си ми съгражданка?. Simple Smile

Изгледах един филм....очаквах нещо по-различно.

Сега се хващам да чета Пеперудата...

# 1 698
  • Мнения: 9 577
А може ли рецептата за тези сладки, моля!
Естествено! Hug Супер лесно се прави тестото,навиването на топченца е занимавка,аз си играя да ги правя малки затова и излязоха стотина броя,иначе една тава.Слагаш една чаша вода и една чаша олио да заврат(на слаб котлон и го вардете,че става бомба иначе).Отделно си смесваш 3 чаши и половина брашно с 1 ванилия,1ч.л. хл.сода и щипка сол.Като заврат водата и олиото ги отместваш и добавяш брашното,аз бъркам с дървена бъркалка и пак си става супер тестото.Оставяш да се охлади.След като тестото изстине ,вземам едно топче тесто разстилам си го в дланта и слагам парченце локум и парченце орех,загръщам и си го овалвам пак на топче.И така стотина пъти Mr. Green После печеш на загрята фурна на 180 градуса,след като се изпекат докато са топли овалваш в пудра захар.Олиото в рецептата може да се замени с масло около 150-170 гр. Извинявам се ако не съм обяснила ясно ,но аз готвя малко на фантазия и трудно цитирам рецепти Laughing

# 1 699
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 906
Благодаря за рецептите! Навремето майка ми правеше едни снежни топки, но помня, че в тестото имаше мая. Иначе като вид и продукти - подобни.

# 1 700
  • Мнения: X
Осмичке, ей ме, бе:) Четвъртата:) За какво си говорите? Аз заспах на филма, а беше хубав, като приказка. Така духа и такъв студ, това лято ли чаках аз?! Пиле със зеле ще ядат домашните, а аз някаква салата.
Кой филм гледа ?

# 1 701
  • Мнения: 9 577
Благодаря за рецептите! Навремето майка ми правеше едни снежни топки, но помня, че в тестото имаше мая. Иначе като вид и продукти - подобни.
Ами вкъщи много ги харесват,аз също ,а и са постни Simple Smile Аз даже сега без орех ги правих и пак са вкусни.Играчката е в навиването и рязането на ситно на локум и орехи иначе супер лесно тесто.Иначе много от твоите рецепти съм си харесала,но засега само ще се облизвам,знаеш Wink

# 1 702
  • София
  • Мнения: 18 761
Сладки нещица аууу къда сааа  animal037

# 1 703
  • София
  • Мнения: 17 374
Жаки, имам филми за теб! Гледала ли си Best exotic Marigold hotel? Сега има и втора част, снощи я гледахме. Разкошен е тоя филм, особено щом си падаш по Индия.

# 1 704
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 426
Точно същите арменски сладки като Осмичка правя и аз!  Laughing
Но се прежалвам само по Коледа май!

# 1 705
  • София
  • Мнения: 18 761
Ейй Бърди с тоя аватар ме пренесе там.Аз не правя само ги ям. Laughing

# 1 706
# 1 707
  • Мнения: 9 577
Joy
Скрит текст:
Отишла,ама не видяла какво се продава и какви са цените newsm78 Напомни ми на това Mr. Green

Последна редакция: нд, 28 юни 2015, 17:23 от Осмичка

# 1 708
  • София
  • Мнения: 18 761
Връло интересантна тема.

# 1 709
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Алиска, добре дошла!
Изпуснах усмивката ти на снимка, но се надявам да я усещам през написаното. Joy

Яна, споменаваш магнолии, които сега цъфтят. Много ме заинтригува, защото познатите ми видове вече прецъфтяха и то тук, където е по студено, отколкото при вас. Можеш ли да ми снимаш малко и да ни ги покажеш? Разбира се, ако не те затруднявам.

Уилям Уортън го харесвам и аз. Не съм чела тази книга, Лиляна. На хартия ли я четеш или в ел.вариант?
Аз си дочетох снощи поредната книга на Харуки Мураками - "След мръкване". Много ми хареса. Имам слабост към този японец, прочела съм всичките издадени у нас негови книги и повечето даже ги имам - ако някой проявява интерес. Започнах последната непрочетена - "Страна на чудесата занепукисти и краят на света" и след нея не знам какво ще чета, нямам нищо. Ще трябва да се науча как се борави с ел.четец и  някоя добра душа да ми даде някоя хубава книга.

Общи условия

Активация на акаунт