Проблемна дъщеря

  • 8 818
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте мами!
Искам да се консултирам с вас , заради дъщеря ми. Тя е на 13 години и има отличен успех в училище . Вкъщи е мирна,спокойна,подредена,не ни повишава тон или прочее. От определено време съм забелязала , че започна да носи повече грим , по къси дрешки и да излиза с момичета от стереотипа "к*рвички". Класната ми се обади и ми каза , че е забелязала дъщеря ми да се отнася надменно и гадно към другите ученички и , че се била "занимавала" с доста момчета. Естествено говорихме много , но тя каза , че няма нищо вярно. Гледах й съобщенията по социалните мрежи и видях доста интересни писания от млади момченца от рода на "ще ти спукам задника" , "кат те вида ще те пръсна" . Притеснявам се новите й приятелки да не я повлекат към лошо.
Моля за съвети!

# 1
  • Мнения: X
Спри й интернета поне временно.

ПП Лично мнение.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Ще стане по-лошо, ако й спре интернета...
Почти нищо не можеш да направиш, освен да поприказваш приятелски и открито. Дано да е просто период.

# 3
  • Мнения: 2 746
Пубертетът се вихри с пълна сила! Вземи по-драстични мерки докато е още малка, защото като стане на 16-17 нещата ще ескалират. Например, да не излиза много, обаче забраната да е под претекст, че трябва да ти помага нещо, да напазарите  заедно да ти помага с покупките, да вършите всякакви дейности заедно. Още по-добре, ако имате възможност да излизате в почивните дни извън града по интересни места да я взимате с вас.

# 4
  • Мнения: 25 693
Гледах й съобщенията по социалните мрежи и видях доста интересни писания от млади момченца от рода на "ще ти спукам задника" , "кат те вида ще те пръсна" .

Не разбрах оплакваш ли се, или се хвалиш?  Thinking

Скрит текст:
Ако ти си майка на 13-годишно, аз съм Анджелина Джоли. На млади години.

# 5
  • Мнения: 3
Благодаря за съветите !

# 6
  • Мнения: 1 817
Здравейте мами!
Искам да се консултирам с вас , заради дъщеря ми. Тя е на 13 години и има отличен успех в училище . Вкъщи е мирна,спокойна,подредена,не ни повишава тон или прочее. От определено време съм забелязала , че започна да носи повече грим , по къси дрешки и да излиза с момичета от стереотипа "к*рвички". Класната ми се обади и ми каза , че е забелязала дъщеря ми да се отнася надменно и гадно към другите ученички и , че се била "занимавала" с доста момчета. Естествено говорихме много , но тя каза , че няма нищо вярно. Гледах й съобщенията по социалните мрежи и видях доста интересни писания от млади момченца от рода на "ще ти спукам задника" , "кат те вида ще те пръсна" . Притеснявам се новите й приятелки да не я повлекат към лошо.
Моля за съвети!
То защото щерката ти се държи различно от този "стереотип" ли? newsm78 Гнусно е това определение от която и да е майка. Просто пубертет и толкова, не стереотип. Свиквайте, ще почнат момченцата, щерките ви и секс ще правят, о май год!  Shocked Mr. Green Laughing

# 7
  • Мнения: 818
Сега (и преди месеци и години) е моментът да я учиш какво отношение да приема към себе си. Не говори за коментарите по фейсбука, изобщо не се рови там. Давай й примери, уж случайни примери, на нещата както трябва и не трябва да бъдат. Давай й личен пример и обсъждай с нея, когато някой се е отнесъл неуважително или пък уважително. С две думи... покажи й как човек трябва да се отнася към нея (и към другите) и я остави сама да си прецени дали иска да бъде уважавана от връстниците си или не.
Моята явно се движи в други среди, но тя... не знам, сякаш цял живот е смятала, че е достойна за уважение, и не приема простотии от никого. Един такъв познат не знам да има.

Средата няма да повлече дъщеря ти, ако тя не го иска. Ако го иска, научила си я, че е приемливо и нормално да иска такива неща. Спомни си кога за пръв път й показа, че всичко й е позволено, че всякакво отношение към другите е позволено?

# 8
  • София
  • Мнения: 4 349
Гледах й съобщенията по социалните мрежи и видях доста интересни писания от млади момченца от рода на "ще ти спукам задника" , "кат те вида ще те пръсна" .

Не разбрах оплакваш ли се, или се хвалиш?  Thinking

Скрит текст:
Ако ти си майка на 13-годишно, аз съм Анджелина Джоли. На млади години.

Какво видя, което ние не  newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

# 9
  • Мнения: 25 693
Какво видя, което ние не  newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

Ако беше майка, щеше и ти да видиш.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 349
Какво видя, което ние не  newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

Ако беше майка, щеше и ти да видиш.

Е, айде подскажи  Whistling Whistling Whistling

# 11
  • Мнения: 25 693
Подсказвам - няма нормална майка, която да представи по този начин и то такъв проблем със собствената си дъщеря. Освен ако майката не е първата селска курветина, която се е изплашила, че отглежда собствената си конкуренция.
А как би реагирала и как би описала ситуацията една средностатистическа майка вече е въпрос с повишена трудност. Който има собствени деца или поне следи форума - знае.
Аз идеи на педофила или скучаещия тийн, който тези дни залива форума с такива гаднички теми, няма да давам.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 349
Щом казваш  Whistling Whistling Whistling

# 13
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Ами, не е много далече от акъла.
Ти, ако си майка на 13 годишна тийнейджърка, дали би окачествила приятелките й, на които очевадно и тя прилича, като ку*вички?
И дали би написала в цял форум, заканите, които дъщеря ти получава във фейсбук, по този начин?

# 14
  • Мнения: 1 589
А как да представи заканите,ако наистина са казани по този начин?Ако наистина е притеснена за дъщеря си и няма с кой от близките си да сподели проблема,къде от неудобство,къде от срам?Затова е форума,написала е нещата така както ги вижда и иска мнение от непознати.И ,ако всичко е така,както го е представила майката наистина е добре да потърси помощ,момичето е все още на 13,не е изпуснато положението (според мен).Ако преиначава фактите,с цел да изглеждат по лицеприятни това няма да и помогне.

Общи условия

Активация на акаунт