БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 58 177
  • 735
  •   1
Отговори
# 135
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
това с изстудяването до кристали май си е наша измислица...нали някакво питие "облак"се приготвяше Thinking

Аа, това е друго, "облакът" е мента с мастика, но нз да има изискване мастиката да е на кристали.  Simple Smile

# 136
  • Sofia
  • Мнения: 4 593
По нашия край на мента с мастика му казват "карашик".
"Облак" е мастика с вода  Peace

# 137
  • Португалия
  • Мнения: 4 241
Здравейте,
в изблик на ентусиазъм си купих slow cooker,но изобщо не съм се подготвила теоретично  Rolling Eyes ,а вече метнах едно агнешко по рецепта на пеп4о http://pep-4o.blogspot.pt/2012/11/blog-post_20.html
обаче му сложих и картофки,...та да не се занимавам и с гарнитурата -като ще е гарга,рошава да е  Crossing Arms

въпроса ми е,дали да увелича вода или вино,че не ми е ясно нищо още  newsm78
от 45 мин е вътре, и вече се чудя,дали ще стане за вечеря  Praynig ?при мен е 4 следобед/
Благодаря Ви!

# 138
  • Мнения: 9 130
трябват му поне 2.5 ч. да започне да се готви (т е да с тигне заветните 90*) , после още 2 същинско готвене.  Зависи и колко ти е пълен грънеца де.  Обаче с картофите може би ще се разочароваш - тук има тема за слоукукъра,  прочети, когато можеш. Не ти трябва  вино, или вода, защото ще стане манджа, мъничко вода, но картофите, тъй като се готвят бавно в слоукукъра и докато започнат "да се готвят" им излиза нишестето и стават леко кафеникави. 

# 139
  • Португалия
  • Мнения: 4 241
много благодаря,пеп-40   bouquet

# 140
  • Мнения: 125
ох на мен пи подариха слоу кукър миналия месец и все не мога да се каня да го ползвам - само мисълта за 4-5 часа нещо да се готви..... аз ще се сваря и изкипя няколко пъти преди самото ядене Wink

# 141
  • Мнения: 9 130
защо?
Аз готвя обикновено на 8, 9 и 10 часа на ниската степен. Ама никога не вися до тенджерата, всъщност дори си ме няма в къщи де. Но като се прибера имам готово (или почти, на 95%) ядене

# 142
  • Sofia
  • Мнения: 26 528
Не е ли опасно да се оставя този уред без надзор Thinking

# 143
  • Португалия
  • Мнения: 4 241
Не е ли опасно да се оставя този уред без надзор Thinking
защо да е опасно?като всеки електрически уред,който оставяш включен вкъщи ще да е/радиатор,климатик.../
аз именно затова се засилих да го купя,че съм с плаващо работно време,и все съм на педал кога да готвя,кога да правя заготовки...

# 144
  • София
  • Мнения: 9 850
Момичета, как мога да направя домашно масло? Има ли някаква машина, с която мога да направя? Как се прави, какво се слага, от 1л мляко колко горе-долу се получава?

# 145
  • Мнения: 1 176
Doli,не е опасно да се оставя уреда без надзор. На него това е му е предназначението - да сготви докато си на работа или спиш. Аз го ползвам много.

Хубаво е да се купи уред с таймер или да се включи в контакт с таймер.

Ето я темата за slow cooker/ crock pot:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=700506.0;topicrefid=4

# 146
  • Sofia
  • Мнения: 26 528
мерси,ще я прегледам темата


Момичета, как мога да направя домашно масло? Има ли някаква машина, с която мога да направя? Как се прави, какво се слага, от 1л мляко колко горе-долу се получава?
от 1л. много малко би се получило,около 1-2с.л.

# 147
  • Мнения: 125
не аз имах предвид, че съм бързак и много рядко правя неща, които отнемат повече от час и половина - нямах предвид висенето над тенджерата. Просто не ми е навик - но сега мъжете като цъфнат лятото - ще ползвам кукара за мръвките

# 148
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377
А Слоукукър и Крок-пот едно и също ли е?

# 149
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
По нашия край на мента с мастика му казват "карашик".
"Облак" е мастика с вода  Peace

Интересно, не знаех, че мастиката се смесва с вода, не пия мастика, нито пък мента  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт