Някой слагал ли е обици на 2г?

  • 615
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 544
Подсетена от другата тема, но пък и за да не я разводнявам питам тук

Някой правил ли го е на тази възраст? Да сподели как мина. За по-малките е ясно, но за на 2г? Какво да очаквам?
А, и още нещо - ходи на ясла.

# 1
  • Мнения: 967
поред лекарите не е препоръчително да се слагат обици преди навършени 5-6години, защото ушната мида расте неравномерно и дори сега да направят дупка точно в средата, то след време като порастне ушенцето може да се окаже, че дупката вече е леко встрани или пък твърде високо, абе по-добре ухото първо да порастне и после да се дупчи, за да е естетичски  красво - предполагам всички сте виждали как на нкои баби дупките им смного високо и някои модели обици въобще не биха могли да се сложат - предполага, че на такива жени дупките са им правени още като бебета.

# 2
  • София
  • Мнения: 39 761
Аз сложих обици на Дияна на 2.1г. Ревна в 1вия момент, след 2мин забрави, защото и дадоха бонбони. А след това започна да се хвали какво има на ушите, а след като сменихме медицинските казваше "Циконииий".
Преди да й сложа обиците се приспиваше като си дърпаше ушите (зверски). След това вече не.
Доста време ходи с медицинските, не е имала проблем в яслата.
Започна да губи обици сега като тръгна на плуване.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Анжелика, точно моята дилема си засегнала - да слагам или да не слагам обици тази година!!!

# 4
  • Мнения: 791
На каката продупчихме ушите в месеца, в който ставаше на 1 год. Първо се поразрева, но после забрави всичко, когато видя банана  Mr. Green Сега и второто ми детенце ще процедирам по същия начин.
На мен са ми дупчени, когато бях на 5 год. Много страдах, защото постоянно ми се възпаляваха, поне 2-3 год си страдах. Всеки ден съм ги почиствала със спирт /с помощта на майка ми, разбира се/
П.С. На каката дупките са си точно по средата! Няма разместване от порастването!

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 605
всички сте виждали как на нкои баби дупките им смного високо и някои модели обици въобще не биха могли да се сложат - предполага, че на такива жени дупките са им правени още като бебета.

Аз съм с такива дупки, направени на 12г. възраст. Въпрос на "майсторлък" и на недоглеждане от страна на майка ми.
Между другото това ми беше второто пробиване на ушите. Имах обици и на 4г., но ги загубих в училище и дупките зарастнаха напълно. Предполагам, че дори и да се получи изкривяване с израстването, може да се коригира.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 761
Моите 1ви дупки ми ги направиха в 4ти клас. Нямам никакво изместване.

# 7
  • Мнения: 1 381
аз имам момче, но макар и суетна жена не бих продупчила ушите на 2 год си дъщеря (дано си имам някой ден). Някак си не ми харесва, сякаш се губи детското. Мойте ги продупчиха май като бях 1 клас.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 958
аз имам момче, но макар и суетна жена не бих продупчила ушите на 2 год си дъщеря (дано си имам някой ден). Някак си не ми харесва, сякаш се губи детското. Мойте ги продупчиха май като бях 1 клас.


Имаме пълно единомислие Wink

# 9
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Вики има обици, подарени от кръстницата й на кръщенето, но все още не сме мислили кога да й пробиваме ушите.

Притеснява ме, че ще реве или няма да иска, а и ходи на ясла - страх ме е да не я дърпат за обиците....

Май ще го отложим, като вземе повече да разбира, към 4-5 год. ще я попитаме дали иска, и ако иска - тогава.

Аз за себе си да кажа: бях някъде в 9-ти клас, мисля, през лятната ваканция сама отидох да ми пробият ушите, по мое желание. Но тъй като махнах по едно време златните обици (на майка ми), сложих някакви измислени, възпалиха ми се ушите, ходех без обици, дупките зарастнаха. Другото лято пак си ги пробих.

Сестра ми никога не е имала обици, т.е. майка ми не е настоявала да ни пробива ушите, явно е чакала сами да пожелаем - та аз пожелах, а сестра ми не.

Да оставим децата ни сами да избират!  Wink

# 10
  • Мнения: 182
Kолкото са по-големи децата,толкова по-трудно дават да им се сложат обеци.Вече са чували че ще им ПРОБИВАТ ушите,че ще боли...и т.н.Казвам ви от опит-слагам обеци от 9 год.Колкото са по-мънички,толкова не разбират какво им се прави.При правилно разположена дупка,няма проблем за по-нататък,когато порасне ушната висулка.Разбира се майката преценява кога да постави обеци на детето си.Имала съм клиентки на 50 год.който не са се престрашили никога да си сложат обеци,но съм имала и случай на 3 месечно бебе на което майката много настояваше да му се сложат обеци.

# 11
  • Мнения: 953
Ние ги сложихме точно тогава, без проблеми проплака само вначалото и после всички беше наред. Сега е много щастлива че има обеци и се хвали.
На мен ми ги пробиха когато бяух на 11 г. и имам гадни спомени първо много ме боля и второ първата нощ цяла вечер не спох от болки.
Прецени си сама.

Общи условия

Активация на акаунт