Инвитро в Истанбул - тема 13

  • 87 964
  • 762
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 593
О, maka, моля те, не се отчайвай! Забрави какво са ти казвали  Stop. И аз чух какво ли не по адрес на моите яйцеклетки, как не отговарям на стимулация и как трябва да ходя всеки месец на ЕЦ, за да събирам яйцеклетки. Честно казано вече дори са ми смешни. И в Турция не са магьосници, дават ми шанс 30-40%, разбира се никой не ми гарантира успех, но поне знам, че няма да ми говорят глупости и са професионалисти. Смело напред!
С д-р Карлъкая доста поговорихме относно предишните ми опити тук. Каза, че иска първо да уточним, че понятието "диагностично инвитро", което на мен ми правиха два пъти !!! в Бг (със сериозен мъжки фактор сме) не съществува. Не може тази hi tech методика да се използва за диагностика. И съм съгласна с него.   
 

# 31
  • София
  • Мнения: 2 052
Благодаря viper, дано си права, но е факт, че съм с ИЯР, АМХ ми е 0.2, иначе кажи речи всеки месец си имам по-някой и друг фоликул, много ме е страх от стимулации, яйчниците ми напълно блокират и естрадиола вместо да се увеличава, намаля.

# 32
  • Мнения: 314
Nyxia, ако е удобно би ли споделила какви изследвания ти искат, понеже и аз съм с ИЯР и в Надежда вече се отказаха от мен и ме насочиха към донорска програма, септември ще ходим в Бахчеджи, август ще запиша час, но много ме е страх, че и за  мен е вече късно, на стимулации не отговарям, единствената ми надежда е в ЕЦ, декември ми извадиха 2 Я на абсолютно ЕЦ и двете се оплодиха уж бяха добре, но ЧХГ ми беше 4.

Успех на вички момичета запътили се към Истанбул.   bouquet
С риск да оспамя темата, ще ти отговоря в нея, а не на лични - информацията може да се окаже полезна и за някой друг.
След като помолих Севда, тя ми писа че екипа извадил досието ми от архива и са го обсъдили. Освен ИЯР имаме и мъжки фактор. Преценили са да ни поискат следните изследвания:
Жена: FSH, LH, E2, Progesteron, AMH, Prolactin, FreeT4, TSH, Blood Type, Complete blood Count, HbsAg, Anti-Hbs, Anti-HCV, Anti-HIV, Rubella IgG.
Мъж: Blood Type, Hbs Ag, Anti HIV, Anti-HCV.
+ описание на всички опити до момента - прилагани медикаменти, брой фоликули, брой зрели Я, ембриони, трансфери; провеждани операции
Кариограми имаме, също и цветна снимка.
Изпратила съм всички изследвания, но някой са със стари дати и липсва кръвна група на съпруга ми. Единствено АМХ е зле - останалите са в референтни граници. Писаха ми да повторя на 2ри ден хормоните, за да са актуални. Тогава всичко ще бъде обсъдено отново и ще преценят дали да ни извикат на контролен преглед.
Иначе и аз съм насочена към донорска програма; правила съм ЕЦ, но единият път фоликула спря да расте и канселирахме, другия път беше празен...
Май това е, ако пропускам нещо, питайте.. Simple Smile
Поздрави

# 33
  • Мнения: 138
Maka amh 0,4 , естрадиол пада ( ама само след стимулациите в надежда, док в надежда си ме знае като заспал ляв яйчник и десен полузаспал, за 1.5г в надежда 10 стимулации макс брой фоликули две)е как тия хора в турция с климара, гонал 150 .меногон 150 ( т.е. не са конски дози) изкараха 3 ляво, 3  дясно, всички зрел. Години 37,доста наднормено тегло.казвам за да добиеш представа каква е картинката.може и да е късмет,но числата говорят

# 34
  • Мнения: 117
Момичета, имайте надежда, аз също имах АМХ 0,2 и шанс 30% за бременност и 20% за износване –бях на 39 по време на стимулацията и на 40 по време на трансфера при Др Карликая. Плюс мъжки фактор. За протокола - 2 неуспеха в Меmorial и 1 успех в Bahceci.

Последна редакция: пт, 03 юли 2015, 16:26 от flowerlily

# 35
  • Мнения: 165
ООО Момичета,
И аз съм ИЯР, много нагънати тръби, шоколадова киста и много сериозен мъжки фактор, на 38 години, но и на мен ми дадоха надежда в Турция. Проф. Кахраман каза, че никога не би ми върнала и трите ембриона, за които тук лекарите казаха, че са отлично качество.
Септември живот и здраве с нови надежди в Истанбул!
Моля ви не се отчайвайте, всички тук знаеме как са успели много като нас! Hug Hug Hug Hug Hug

# 36
  • София
  • Мнения: 2 052
Благодаря Nyxia , моето положение е подобно, добре, че нямаме мъжки фактор - надявам се де, че според тамошните спермограми май все по нещо излиза, в тази връзка да попитам как са стаичките за мъжете в Бахчеджи, че тук моя мъж от самото начало си свикна на комфорт и си носихме от вкъщи и никога не е бил в такава стая и се притеснявам да не стане някоя засечка там  Embarassed.

Леле момичета направо ме обнадеждихте,  благодаря ви.
Uonii все едно описа мен само дето аз съм на 39.

Последна редакция: пт, 03 юли 2015, 10:21 от maka

# 37
  • София
  • Мнения: 593
Maka amh 0,4 , естрадиол пада ( ама само след стимулациите в надежда, док в надежда си ме знае като заспал ляв яйчник и десен полузаспал, за 1.5г в надежда 10 стимулации макс брой фоликули две)е как тия хора в турция с климара, гонал 150 .меногон 150 ( т.е. не са конски дози) изкараха 3 ляво, 3  дясно, всички зрел. Години 37,доста наднормено тегло.казвам за да добиеш представа каква е картинката.може и да е късмет,но числата говорят
Тц тц тц.... друг звук не мога да издам. Ето такива истории ме вдъхновяват!

# 38
  • Мнения: 174
Последните постове дават много надежда! Ние тук имаме 5 стимулации с големи дози от всички видове лекарства за стимулация и максимум 3 яйцеклетки сме имали. АМХ на долна граница, години 36.... Дано късметът ни е там....

# 39
  • При вещиците
  • Мнения: 1 453
Много ви се радвам, момичета.
Теодора, мйналата година по време на последното инвитро в България, стигнах до 7 дози Менопур на ден. Едвам насилихме 5-6 Я. Казаха ми, е нормално за възрастта ти. Дотогава никойм не ми поика АМХ или инхибин.

# 40
  • Мнения: 84
maka, и моят мъж беше така в БГ, даже сме пробвали в стаичките и не ставаше. Аз също се притеснявах много, но явно там се мобилизира някак си и се получиха нещата. Каза че стаичката е зле, както всички останали, според него. Единствената екстра е че му бяха казали че може да си запали цигара междувременно, ако мъжът ти пуши, може да му е някакво успокоение Simple Smile

# 41
  • Мнения: 124
Успех на всички смели жени тук!

Ако мога да бъда полезна на някой, подарявам:
2 кутии zitrotex(антибиотика,който изписват при започване на стимулация за двамата)
14 прахчета PROXEED
4 кутии coraspin
1 инжекция клексан
1 оп.естроферм
1 непълна кутия утрогестан
Всичко е със срок на годност 2016,2018г

# 42
  • София
  • Мнения: 2 052
desigual  моя и в стаичка не е влизал,  и не пуши и въобще ми е свито сърцето,  не искам много да го коментираме за да не насочвам вниманието натам и да стане провал,  но каквото сабя покаже  Praynig

# 43
  • Мнения: 29
Здравейте, има ли някой от Ямбол или Сливен който да е ходил в Мемориал ако иска може да ми пише и на лични

# 44
  • Мнения: 372
момичета за първичен преглед в Мемориал за изследвания на мъжа  HBsAg, AntiHCV , AntiHIV ,  кръвна група   задължително ли е  ,  като четох предните теми  разбрах ,че е искат  само спермограма в деня на прегледа при тях 

Общи условия

Активация на акаунт