Дали това е краят?

  • 2 757
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 18 679
Бързаш,бързааааш Laughing Минимална възраст, ама абсолютно минимална за baby-led weaning е 2г6м - имате таман 10 месеца докато се доближите дотам Laughing

Ама кой говори за weaning?Аз само искам да суче по-прилично, по-малко демек LaughingЗа отбиване хич не ми минават мисли засега/и на него, като гледам Laughing/

# 46
  • Мнения: 3 591
Ама кой говори за weaning?Аз само искам да суче по-прилично, по-малко демек LaughingЗа отбиване хич не ми минават мисли засега/и на него, като гледам Laughing/

Дай го на ясла  Twisted Evil денем, ама нощем ще ти разкаже после играта  Joy

# 47
  • Мнения: 2 959
..........силно ти препоръчвам "501 занимания за деца без ТВ.....

Иве, а дали знаеш името на книгата на английски и автора, ако разбира се не е българска?

Белинда, да не би покрай трудните кътници на Ники да сте върнали нощното?

# 48
  • Мнения: 3 161
Еми, много често отказването на кърменето на по-голямото дете води до насърчаване на желанието му и го настройва още по-силно да си иска, да го вижда като трудно достижимо и съответно да го амбицира.

Иве, аз затова не отказвам директно, а по "обективни причини", независещи от мен. И както казах, целта ми не е да отбия, а да се справя с нощното. Но снощи облиза Мармайта и упорито продължи да суче и каза, че не горчи - и щем-не щем, пак се приспахме със сукане. За всеки случай помолих таткото да си разменим местата, така че той спа до нейния креват - ефект имаше, не се буди (предната нощ се събуди към 6 сутринта). Абе не е лесно, ама сигурно има начин да се откаже 2-годишно от нощно, без да се отбие.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 249
..........силно ти препоръчвам "501 занимания за деца без ТВ.....

Иве, а дали знаеш името на книгата на английски и автора, ако разбира се не е българска?


Заповядай Grinning: "501 TV-Free Activities For Kids" by Di Hodges. Авторката е педагог консултант по предучилищно възпитание в Куинсланд, Австралия.


Еми, умно дете е Ирина, да ви е жива и здрава Grinning!

# 50
  • Мнения: 313

 Но снощи облиза Мармайта и упорито продължи да суче и каза, че не горчи - и щем-не щем, пак се приспахме със сукане......
Joy Joy Joy
Хитруша!!!!
.....и явно това не е края на вашето кърмене Laughing

# 51
  • София
  • Мнения: 18 679
Белинда, да не би покрай трудните кътници на Ники да сте върнали нощното?
Абе уж не сме, но се случва вече два пъти да се събуждам на развиделяване и да го намирам закачен ShockedИ откога е висял там - не знам Rolling EyesКак го прави без да ме събуди, убий ме, не мога да си обясня ThinkingИли аз спя като пън, или той голям тарикат майстор се извъди...

# 52
  • Мнения: 4 242
Абе уж не сме, но се случва вече два пъти да се събуждам на развиделяване и да го намирам закачен ShockedИ откога е висял там - не знам Rolling EyesКак го прави без да ме събуди, убий ме, не мога да си обясня ThinkingИли аз спя като пън, или той голям тарикат майстор се извъди...
ooooh! умори ме от смях Joy Joy Joy

# 53
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Ама кой говори за weaning?Аз само искам да суче по-прилично, по-малко демек LaughingЗа отбиване хич не ми минават мисли засега/и на него, като гледам Laughing/

Дай го на ясла  Twisted Evil денем, ама нощем ще ти разкаже после играта  Joy

Ааааа има светлина в тунела с яслата, има, имаааа LaughingВики от два месеца ходи на ясла и в началото наистина беше непрекъснато на гърдите ми след яслата, ама сега вече все по-малко и по-малко виси Grinning И нощите са си нормални, с някои изключения, нормални като преди да тръгне на ясли...

# 54
  • Мнения: 2 959
Емем, как върви кърменето? Върна ли си нощното или си запази режима от както бяхте разделени? А всъщност Иринка ходи ли на ясла?

"501 TV-Free Activities For Kids" by Di Hodges.
,
Иве, благодаря ти! HugНо аз намерих подобно заглавие с др. автор Penny Warner, но май е същата. Ще пробвам да я поръчам в библиотеката, ако не лятото ще си я купя от БГ.

# 55
  • Мнения: 127
Sorry, че толкова късно се включвам и избутвам стара тема, ама ми беше много интересна, а нямах възможност да влизам в нет-а доста време.
На мен все още ми предстои дългото отсъствие, но преди месец се наложи да ме извикат на работа вечерта и не успях да се върна за вечерното кърмене и приспиването. Прибирам се ни жива, ни умряла от ужас, за да заваря цялата къща заспала. Оказа се, че девойката като разбрала, че мама е на работа нито искала да суче, нито някой да я гушка, за да заспи. Легнала си в леглото, поиграла си, заспала. Е, вярно, че се събуди точно в момента, в който мислех да си лягам след дълго и продължително изцеждане (гърдите ми бяха свръхнапрегнати) и в крайна сметка хем си взе дозата, хем си спа при мен  Confused Но поне разбрах, че изцеждането, което бях редприела, за да оставя кърма докато ме няма, е ненужна - таткото каза, че хич няма да се разправя, щом може да заспива и така  Naughty

Явно при нас всичко си е до глезотия. Тя винаги си е заспивала сам-сама на обяд, но от около месец аз все съм заета и не съм при нея, а днес като видя, че аз я слагам да си ляга се дра един час, за да я приспивам до мен на спалнята. Тя рева в спалнята, а аз пред вратата, но устисках фронта и си заспа мирно и кротко и оттогава не се е будила, а като съм до нея сънят й все е крайно неспокоен и "изисква" гушкане...

# 56
  • Мнения: 2 959
....Тя рева в спалнята, а аз пред вратата, но устисках фронта и си заспа мирно и кротко и оттогава не се е будила,....
Дейми, в крайна сметка спря ли нощното? Това с 1- часовото реване аз няма да мога да го издържа. Ти си герой! Heart Eyes

Емем, как е при Вас ситуацията с Иринка и кърменето?Thinking

# 57
  • Мнения: 127
Дейми, в крайна сметка спря ли нощното? Това с 1- часовото реване аз няма да мога да го издържа. Ти си герой! Heart Eyes
Ами всъщност ние с нощното кърмене отдавна нямаме проблем. Тя и като бебе не сучеше нощем. Единственият период, когато го правеше, беше в началото на тази година (тогава беше на година и половина) и беше непосредствено след първото боледуване в живота й, когато едва не се обезводни тотално, така че хич и не смеех да й откажа... Но тя си се отказа сама след десетина дни.

А за геройството - хич не съм герой - това реване все пак си беше за следобедния сън днес. Иначе за нощния здраво ме работи. Започна да спи при нас на спалнята едва преди пет месеца (след като се върнах на работа) и опитите ми да я накарам да си спи обратно в нейното легло претърпяха пълен провал - една нощ, когато ме бяха обхванали "възпитателни" настроения рева четири часа и аз се отказах, защото реших, че все пак трябва и да спя  Embarassed Оттогава няма сила, която да я накара да запси вечер без аз да я гушкам ...

# 58
  • Мнения: 2 959
...Започна да спи при нас на спалнята едва преди пет месеца ...
О, аз по принцип си спя с нея заедно, и така ми е  много лесно и дори приятно нощното. Но при Вас нещата явно са доста по напред, след като нямаш проблеми с буденето през нощта да яде, а само с приспиването на гърдата. Има да Ви гоним ние с Даничка. Hug

# 59
  • Мнения: 462
Емем, как е при Вас ситуацията с Иринка и кърменето?Thinking

 И на мен ми е интересно да разбера как продължава историята... please!

Общи условия

Активация на акаунт