Има две черти,но съм притеснена...

  • 8 030
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 534
Здравейте на всички Мами.Искам да изкажа благодарност към всички жени,които са споделяли симптомите и тревогите си,така ми помогнахте и на мен да разбера,че ще ставам Мама и аз.Историята ми е следната: след дългите 6 месеца опити с приятеля ми,най-накрая видях желаните две черти и съм хем много щастлива,хем притеснена..Вече съм в началото на 5 г.с. и другия понеделник съм на преглед ,защото ми казаха,че още било рано.Претеснението ми е свързано с това,че нямях зацапване,имам болки,който знам,че донякъде са нормални,но аз ги усещам пробождащи и най-вече това,че не ми се гади изобщо,само малко около датата на М и това беше.Имам силен апетит,безсъние и огромна жажда.Знам,че при всяка жена е различно,изчетох какво ли не и не знам как ще издържа до прегледа..Притеснявам се от това,че не ми се гади и от всичко прочетено разбрах,че това е признак на извънматочна бременност Sad надявам се не,защото бебо е много желан,но все пак ми е много притеснено..Извинявам се предварително,ако написаното от мен ви се стори глупаво..Бих се радвала ако някой изкаже мнение... Simple Smile Мерси.

# 1
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Megi, не знам за гаденето, ама притесненията определено не са полезни  Peace
През първата ми бременност веднъж не ми се е пригадило, всичко мина по мед и масло. Изчакай си прегледа и не търси под вола теле!
Лека бременност!   bouquet

# 2
  • Мнения: 760
за всекя жена е различно не е нужно да ти се гади през бременноста (при мен го има и гаденето и повръщането) познавам много мами които не им се е гадило  .... тъй че не разбирам от какво се притесняваш  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 46 515
Не се връзвай на градски легенди. Всъщност гаденето засяга 50% от жените, т.е. вероятността да не ти се повръща е точно толкова голяма.
На мен също нито веднъж не ми е ставало лошо. Нито апетитът ми се промени, нито са ми се яли някакви неща, нито съм имала проблеми със съня, нищо различно не усетих.

# 4
  • Prague Czech Republic
  • Мнения: 897
Радвай се че не ти се гади!  Peace Успех на прегледа. Не се притеснявай всичко ще е ОК.  Hug Hug

# 5
  • Мнения: 10 874
Ако ти се гадеше, пак щеше да се притесняваш - щеше да питаш кога ще мине и евентуално начини за справяне с това. Wink
Според мен нямаш никакви причини за притеснение, успокой се и си изчакай прегледа. Peace

# 6
  • Мнения: 2 038
Притеснявам се от това,че не ми се гади и от всичко прочетено разбрах,че това е признак на извънматочна бременност Sad
Това е абсолютна глупост. Не е задължително да ти се гади, за да имаш нормална бременност, казвам го и от личен опит.

Претеснението ми е свързано с това,че нямях зацапване,имам болки,който знам,че донякъде са нормални,но аз ги усещам пробождащи.
Не знам защо битува схващането, че зацапването по време на бременност е нормално, та чак задължително. Това категорично не е вярно.

За болките можеш да пиеш нош па, ако са силни.

# 7
  • Мнения: 534
Мерси за мненито,притеснявам се от това,което прочетох за тези болки при ранна бременност,а и също,че ако нямало гадене,риска бил голям...опитвам се да не го мисля много,просто исках мнение от други Мами все пак съм нова в това  благодаря ви отново..  bouquet Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 509
Как може да се притесняваш за това, че не ти се гади?!За това може само да се радваш, изобщо не е хубаво да повръщаш и да се напъваш в този период. Спокойно и на мен не ми се е гадило, не помня за цялата ми бременност да съм повърнала или да ми се е гадило. Зацапване също съм нямала, но да в началото си ги имаше тези болки, но не бяха нещо страшно. Спокойно не се притеснявай за глупости.

# 9
  • Мнения: 7 325
Нямаш представа какъв късмет имаш с липсата на гадене и повръщане. Аз изкарах две бремености с глава навряна в тоалетната денонощно и няма такъв ужас просто. Това те брави буквално половин човек. Никоя от познатите ми не изкара моите бремености, само аз изтеглих късата клечка.

# 10
  • Мнения: 551
Няма нищо по-гадно.....целият трети месец Дегана ми беше под ръка.....но през останалото време всичко си беше на 6....пожелавам ти прекрасна бременност Laughing Laughing

# 11
  • Мнения: 534
Аз се радвам,че още не ми става много лошо,просто искам бебето да е добре..имам анемия и световъртежа за сега ми е достатъчен,което е по сериозния проблем,но това при доктора в понеделник..Благодаря ви за добрите думи много сте мили  Hug  bouquet

# 12
  • Мнения: 10 874
притеснявам се от това,което прочетох
Тогава спри да четеш за тези неща и ако имаш въпроси, ги задавай на лекаря си. Иначе ще психясаш до края на бременността. Peace

# 13
  • Мнения: 5 037
От 5 бременности,с нито една съм нямала гадене и повръщане.Та,че не мисля,че е лош спимтом.
С първата си успешна бременност дори ходих на работа до 5 мес,а се водеше"високо рискова"след 3 неуспешни.
Честно,ако не беше корема,нямаше да разбера,че съм бременна.

Радвай се не бременността си и не чети много Wink

# 14
  • Мнения: 304
Най-добрият съвет е да спреш да четеш какво пише в интернет. Така наистина ще психясаш. Най-важното в момента е да си спокойна и да мислиш положително. Аз също разбрах в 5 г.с и отидох на преглед в началото на 6 г.с, когато видяхме и туптящото сърчице. И аз като теб като разбрах, започнах да чета и се бях притеснила, защото се чувствах идеално нямах нито гадене нито повръщане нищо всичко си беше, както преди. И след като започнах да чета започнах да се притеснявам, докато не дойде денят на прегледа. Така, че спри , не чети, бъди спокойна всичко ще е наред. Аз нямах никакви сиптоми и оплаквия, освен наистина леки болки ниско, но бяха съвсем леки, така че това е нормално Simple Smile Лека бременност Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт