Търсене на мнение за професионален управител

  • 2 606
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте всички!
Бих искал да се допитам до вас за мнение относно професионалните управители в София. В момента ни обслужва фирма Нокер. За жалост, освен да взимат пари и да не правят нищо, а даже да имат лошо личностно отношение към живущите, да лъжат и т.н. и т.н. друго тази фирма не желае да извършва.

Бих искал да попитам, дали и други имат мнение за Нокер, отделно дали имате препоръки за добри фирми със съвестни управители които искат да се занимават с управление и подобрение на един блок/затворен комплекс, а не само да говорят празни приказки и да крадат парите ни.

мерси много

# 1
  • София
  • Мнения: 30 142
Ние сменихме 2 фирми и ситуацията е същата. Абсолютна незаинтересованост, нямат идея изобщо за какво иде реч. Не сме доволни изобщо, но и никой от блока не иска да се нагърби с тази задача срещу заплащане. Събират си таксите, нито чистят като хората, нито имат хабер от закон и т.н., което си личи от събранията, на които присъстват и протоколите, които изготвят.

# 2
  • Мнения: 2 808
Както сте ги назначили, така можете да ги уволните.
Хубаво е, че пишете мнения за тях, както и че търсите такива от други хора, за да има информация кой какъв е.

# 3
  • София
  • Мнения: 30 142
Както сте ги назначили, така можете да ги уволните.
Хубаво е, че пишете мнения за тях, както и че търсите такива от други хора, за да има информация кой какъв е.

Да, явно ще се сменят, докато и АКО намерим читава фирма и в случай, че съседите искат, но определено НЕ сме доволни.

# 4
  • Мнения: 18
Както сме ги назначили, така и ще ги уволним, лошото е, че от трън та на глог както се казва. Точно както се каза по-рано - събират таксите, правят безумни разходи (12та стълба се купува вече), нямат присъствие, събрание не е имало от 1 година насам .... и най-вече, мислят си, че си им длъжен и не осъзнават, че ти, човекът живеещ там със всичките си съседи, е техният началник, шеф и т.н. ....

Отврат. Нокер е просто много зле управлявана фирма от дребни и доста ограничени хорица.
Ако някой знае за добра такава? И при нас съседите не искат, а и аз не бих искал да се нагърбя с това нещо, предпочитам да си плащам и някой да се занимава с това. При нас отговора винаги е:

"Е, да, не е свършено всичко, амаааа преди беше по-зле, нали?"
100% заплата
20% свършена работа
Че и бонус иска......

# 5
  • София
  • Мнения: 650
Ние отскоро сме с професионален домоуправител и за моя изненада може и да се получат нещата- една широко рекламирана във фейсбук фирма. Имахме проблем със стълбищното осветление- изпратиха техници, които цяла седмица обикаляха апартамент по апартамент за да търсят проблема. По няколко пъти на месец минават за таксите- единият път нямах кеш и ме помолиха да им кажа кога да минат, кога ще имам възможност да ги заплатя и съответно дойдоха пак на посочената от мен дата.
Любезни са. Слагат съобщения, т.е вижда се ,че нещо правят. Но засега са минали само 3 месеца, та още не смея да ги хваля.

# 6
  • Мнения: 18
Ние отскоро сме с професионален домоуправител и за моя изненада може и да се получат нещата- една широко рекламирана във фейсбук фирма. Имахме проблем със стълбищното осветление- изпратиха техници, които цяла седмица обикаляха апартамент по апартамент за да търсят проблема. По няколко пъти на месец минават за таксите- единият път нямах кеш и ме помолиха да им кажа кога да минат, кога ще имам възможност да ги заплатя и съответно дойдоха пак на посочената от мен дата.
Любезни са. Слагат съобщения, т.е вижда се ,че нещо правят. Но засега са минали само 3 месеца, та още не смея да ги хваля.

за 3 месеца, трудно се преценява.

А дали имаш името на тази фирма?

# 7
  • София
  • Мнения: 30 142
Може ли да споделиш името на фирмата, защото вероятно и ние вървим пак към смяна на нашата фирма. Ситуацията е сходка както при stakorin.

# 8
  • Мнения: 779
Много се наредихме за името на фирмата. Аз имам друг въпрос - какво правят тези фирми ако някои от съседите не си плаща редовно таксите. Взимат ли мерки. При нас това е проблемът, но касиерките ги е страх да предприемат мерки, защото ще се изпокарат с половината блок.

# 9
  • София
  • Мнения: 650
Не ми се щеше да я посочвам още, тъй като както казах от тверде кратко време са ми впечатленията, затова на лични ще го пусна. Преди тях аз бях домоуправител 4 години и понеже никой не искаше да ме смени се стигна до този вариант. Неплащанията щели по съдебен ред да си ги търсят- ще ги видим. Имаме три апартамента системно неплащащи от 60. Старите задължения преди те да поемат блока нямало да ги събират, защото документално не сме били изрядни.

# 10
  • Мнения: 392
Може ли и на мен на лични името на фирмата? Благодаря.

# 11
  • Мнения: 18
За неплащанията, тази фирма към която сме ние, също е обещала по Съдебен ред да събира. Резултатът е, че имаме 5 апартамента по 1800лв стари задължения и никакви мерки не са взети още.
Мерси за личното Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 30 142
За неплащанията, тази фирма към която сме ние, също е обещала по Съдебен ред да събира. Резултатът е, че имаме 5 апартамента по 1800лв стари задължения и никакви мерки не са взети още.
Мерси за личното Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Най-обичам да се изсилват. Ние имаме съсед, който нарушава решенията на ОС и фирмата не смее да му каже нищо. Само ги подканваме, а те викат "ей сега".  Tired

# 13
  • Мнения: 4 239
Не ми се щеше да я посочвам още, тъй като както казах от тверде кратко време са ми впечатленията, затова на лични ще го пусна. Преди тях аз бях домоуправител 4 години и понеже никой не искаше да ме смени се стигна до този вариант. Неплащанията щели по съдебен ред да си ги търсят- ще ги видим. Имаме три апартамента системно неплащащи от 60. Старите задължения преди те да поемат блока нямало да ги събират, защото документално не сме били изрядни.
   E как не сте били документално изрядни? Те прегледаха ли документите, с които вие четири години сте събирали такси?  Ще помоля и аз за името на фирмата.

Общи условия

Активация на акаунт