Съвети за здравословен живот

  • 40 846
  • 713
  •   1
Отговори
# 705
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Малката ми дъщеря (със същите габарити) стана вегетарианка на 5-6 год. възраст. Не боледува, изследванията са в норма... надявам се, че няма от какво да се притеснявам. Самата аз станах вегетарианка преди да навърша 15 .
Как се става веге на такава възраст 5-6? Това е продукт на родителя.

# 706
  • Мнения: 12 473
Sarania, не изглежда недохранено момичето. Нито има измъчен вид.
Има моята структура - с леки и тънки кости, както и тесен ханш (аз съм 168/48 кг).
Ако иска да пробва веганство, подкрепи я-но я накарай да пие допълнително растителен протеин на прах, за да не наруши баланса.
  bouquet

# 707
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Лиляна, не съм иска децата ми да са веге, но може индиректно да съм им повлияла. И брат ми стана веге още докато живеехме заедно, а думичка не съм му казала. Но това на странични хора не можем да го обясним.

EXQUISITE, крачката от обичайно хранене към вегетарианство е по-малка, отколкото от вегетарианство към веганство. За това ще държа много добре да се информира преди да я направи. Иначе по себе си знам, че не можеш да спреш човек, който е решил да направи подобна промяна.
Ама и ти си същата грация  Simple Smile

# 708
  • Мнения: 12 473
Да, не я спирай- но я заведи при специалист да й изготви меню и да я информира за всичко.
  bouquet

# 709
  • Мнения: 8 163
Да, не я спирай- но я заведи при специалист да й изготви меню и да я информира за всичко.
Напълно съм съгласна. Има и великолепна англоезична литература по въпроса.

Sarnia, а какви са доводите на дъщеря ти в полза на веганството?

# 710
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Единственият й мотив е любовта и състраданието към животните. Много е принципна и крайна в това отношение.

# 711
  • Мнения: 8 163
Единственият й мотив е любовта и състраданието към животните. Много е принципна и крайна в това отношение.
Това е добре. Притеснението ми (явно безпочвено) беше, че има връзка с килограми и външен вид.

Дъщеря ти има моето искрено уважение. Моля те, напомни 'и, че трябва да учи и да иска съвети, за да може веганският 'и режим да бъде успешен и здравословен.

# 712
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Фея Кръстница, благодаря ти.
Интересното е, че тук познаваме вегани. Сякаш хората се хранят по-осъзнато, не мушкат храната като в България. Имам колега, който е такъв от здравословна гледна точка. И в нейния клас има.

# 713
  • Мнения: 8 163
Супер, Сарания! Значи ще обменят знания, опит и различни блюда Simple Smile

На тази възраст децата (както и всякакви хора в преходен период между видове хранене) възприемат добре и бързо посредством видео и аудио. Можеш да потърсиш подходящи аудио книги от библиотеката или видео лекции от Тубата. Повечето добри и доказали се в областта лектори имат и издадени книги. Ако някой от тях допадне на дъщеря ти, може да 'и вземете и книга на същия автор.

Общи условия

Активация на акаунт