Странно бебешко ако

  • 6 767
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте много съм ппитеснена,преди малко бебето ми което е на 4 месеца храни се с адаптирано мляко
Аптамил и от няколко дни сокче от круша (фреш) изака много необикновено ако (бих го снимала да ви покажа, защото е трудно за обяснение но незнам как ще се приеме)Значи акото е тъмно жълто кашкаво е примесено с малки колкото трохички тъмни неща,нещо като малки желенца или луспички.Педиатърката не отговаря в момента иначе Мони е видимо добре смее е се играе,спи.

# 1
  • София
  • Мнения: 5 658
Темата ти не е за тук, ще я преместят.

Спри сокчетата и давай само адаптираното мляко, така докато навърши 6 месеца. Дотогава се информирай за захранването и почни с каша или със зеленчуково пюре. Сега детето няма необходимите ензими да преработи крушата.

# 2
  • Мнения: 30 802
Храната не се преработва само с ензими, а и от бактерии. Малко количество сок на 4 мес. може да подготвят бактериалната флора и в някои случаи да улеснят захранването. Но въпросът е количеството да е малко и да се дава внимателно- не да го напоиш със сок и да изместиш млякото.

Дъщеричката ми е кърмена, но й дадох няколко лъжички сок от 4-я месец. Изненада- започна да смила по-добре млякото, а в последствие това улесни доста захранването.

# 3
  • Мнения: 23
Храната не се преработва само с ензими, а и от бактерии. Малко количество сок на 4 мес. може да подготвят бактериалната флора и в някои случаи да улеснят захранването. Но въпросът е количеството да е малко и да се дава внимателно- не да го напоиш със сок и да изместиш млякото.

Дъщеричката ми е кърмена, но й дадох няколко лъжички сок от 4-я месец. Изненада- започна да смила по-добре млякото, а в последствие това улесни доста захранването.
Еми аз и давам постепенно от една седмица някъде днес съм и дала около 40 грама.20 на обяд и 20 след обяд

# 4
  • Мнения: 30 802
40 грама са си доста, мини пак на 10-20. Или някои дни не давай. Нормално е да се измени видът на акото, една част от него са изхвърлени бактерии. Всяка нова храна стимулира разрастването на някой вид от бактериалната флора. Детето вече е погълнало някакви количества бактерии; като е на мляко, се е развил главно един вид, но като вкараш друг вид храна, тя активира и други видове бактерии. Само следи дали като цяло храносмилането се подобрява.

Иначе аз първия път захраних момченцето си след 6-я месец и му понесе добре, но той смилаше кърмата много добре. При дъщеря ми обаче уж кърмата е най-перфектната храна, но доста оставаше несмляна и даването на 10-ина грама сок подобри нещата.

Трябва да има здрав разум- не гониш количество, а качество. Сокът е за подготовка, не за нахранване.

# 5
  • Мнения: 23
40 грама са си доста, мини пак на 10-20. Или някои дни не давай. Нормално е да се измени видът на акото, една част от него са изхвърлени бактерии. Всяка нова храна стимулира разрастването на някой вид от бактериалната флора. Детето вече е погълнало някакви количества бактерии; като е на мляко, се е развил главно един вид, но като вкараш друг вид храна, тя активира и други видове бактерии. Само следи дали като цяло храносмилането се подобрява.

Иначе аз първия път захраних момченцето си след 6-я месец и му понесе добре, но той смилаше кърмата много добре. При дъщеря ми обаче уж кърмата е най-перфектната храна, но доста оставаше несмляна и даването на 10-ина грама сок подобри нещата.

Трябва да има здрав разум- не гониш количество, а качество. Сокът е за подготовка, не за нахранване.
Еми явно днес съм прекалила ще внимавам за напред просто на нея много и хареса и аз затова си казах днес малко повече,а по принцип това значи(акото) ли,че още не готова за друго освен АМ

# 6
  • Мнения: 30 802
Е не е съвсем готова- целта е ние да ги подготвим. Трябва да се внимава, но не е задължително да е по супер-внимателната американска система, която е правена с оглед на популация, в която децата имат адски много алергии (но не е ясно дали е от захранването или от живота след това, с техните храни и химически вещества в мебелите).

Иначе ако детето е щастливо, не го боли, няма газове, не се връщат коликите, няма реакция- нещата изглеждат ОК.

За всеки случай говори и с педиатъра.

# 7
  • Мнения: 23
Е не е съвсем готова- целта е ние да ги подготвим. Трябва да се внимава, но не е задължително да е по супер-внимателната американска система, която е правена с оглед на популация, в която децата имат адски много алергии (но не е ясно дали е от захранването или от живота след това, с техните храни и химически вещества в мебелите).

Иначе ако детето е щастливо, не го боли, няма газове, не се връщат коликите, няма реакция- нещата изглеждат ОК.

За всеки случай говори и с педиатъра.
Благодаря ти много,да задължително ще се консултирам

# 8
  • Мнения: 1 817
На моето крушата му действа страхотно разхлабващо. Иначе ние сокове не пием, само на пюрета, а сега плода. Разхлабила си го според мен, защото не ми звучи да е нещо ненормално, като цвят и консистенция. Grinning

# 9
  • София
  • Мнения: 8 657
Децата се захранват, когато седят добре с облегалка, не избутват с език, заглеждат се в храна. Това е около 6-ия месец.
Соковете дразнят стомасите на възрастни хора, какво остава за бебе дошло на този свят преди 4 месеца.
Прясно изцедени сокове се дават минимум след 1 година, може да се допусне по-рано(4-6 месец), ако детето има стомашни проблеми-запек или разстройство, да му се дават стягащи или разхлабващи течности.
 

# 10
  • Мнения: 46 535
Соковете дразнят стомасите на възрастни хора, какво остава за бебе дошло на този свят преди 4...

 Peace
Соковете са много агресивни към бебешкото стомахче. На тази възраст нямат нужда от нищо, освен мляко. Всъщност организмът му ясно показва, че не му е добре.

...но доста оставаше несмляна и даването на 10-ина грама сок подобри нещата...

За каква възраст става дума?

# 11
  • Мнения: 30 802
4+ месеца. Доста по-рано от баткото. И не давах всеки ден, нито гонех количества.

# 12
  • Мнения: 23
Децата се захранват, когато седят добре с облегалка, не избутват с език, заглеждат се в храна. Това е около 6-ия месец.
Соковете дразнят стомасите на възрастни хора, какво остава за бебе дошло на този свят преди 4 месеца.
Прясно изцедени сокове се дават минимум след 1 година, може да се допусне по-рано(4-6 месец), ако детето има стомашни проблеми-запек или разстройство, да му се дават стягащи или разхлабващи течности.
 


Аз съм и дала сокче  по принцип с лекарско знание,а и доста статий прочетох положителни но явно специално на нея не и действат

# 13
  • Мнения: 46 535
4+ месеца. Доста по-рано от баткото. И не давах всеки ден, нито гонех количества.

На 4 месеца само млякото са способни да преработват пълноценно. Нормално е с твърдата храна да не се получава по естествен път...

moni15, за съжаление все още има лекари, които препоръчват старите, доказано вредни практики. Прочети официалните препоръки за България, както и другите, които намериш, следи и реакцията на детето и прецени сама кое да следваш Peace

# 14
  • Мнения: 30 802
Знам го Евангелието на млякото наизуст, да не говорим, че при мен под "мляко" се разбира "майчина кърма", която по документи е по-смилаема. Само че едното дете я смилаше, другото- наполовина. Едното прояви интерес да се храни след 6 мес. и до годинката ядеше символично; второто на 4 мес. ни гледаше в ръцете и сокът му се отрази добре на смилането на млякото.

Така че ясно, не е добре да напоиш детето със 100 грама сок, но ако му понасят няколко лъжички, няма да направиш катастрофа.

Колкото до естествения път- нали затова захранваме, за да променим "естественото" и да го направим оптимално.

Общи условия

Активация на акаунт