Маска с мед за лице?

  • 30 809
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте приятели.. интересува ме някой употребявал ли е мед за маска на лице?
Претърпях две операции на лицето си които ми оставиха малки,но видими белези,скоро разбрах,че медът заличавал белезите или поне до някаква степен,а и също омекотява кожата и я почиства. Ще се радвам много ако споделите опитите си с мед изцяло за лице,тяло и коса..  Flutter

Последна редакция: сб, 19 сеп 2015, 09:19 от Редактор*

# 1
  • Мнения: leet
Пробвала съм маска с мед за лице и като антицелулитен. Ефектът е уникален. Само че аз съм ходила в салони, така че не мога да ти кажа някоя рецепта. Кожата става мека, гладка и някак.. блестяща. При антицелулитния трябва да се спомене, че е болезнено използването на мед, но ефектът е видим след 5-6-я път Simple Smile Надявам се да съм била полезна Simple Smile

# 2
  • Мнения: 7 325
Аз съм си правила маска с мед и се сдобих с ужасни пъпки. Не повторих. Така е внимавай, меда може да предизвика алергична реакция.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 255
Често си правя маски с мед и канела и малко лимонов сок. Медът трябва да е купен от сигурен източник. После кожата е страхотна! Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 5 289
Най хубавото ми почистване на лице е с мед. Peace Мажа си лицето хубаво и започвам да "лепкам" с ръце докато се сгъсти и лепка още повече. Изкарва от порите всичко, токсини, мръсотии от мръсния ни въздух, от грим и прочие. Като се налепкам хубаво, оставям 10-15 минутки с меда на лицето, след което измивам с хладка вода. Кожата ми оптически става много чиста, гладка и мека. След тва се мажа със шипково масло, което е друга тема за разговор. Естествено може в меда да се слага и лимонов сок, и канела, и куркума те всички борят белези и петна. Така, че мажи смело, няма значение меда дали е течен или захаросан.Ако е захаросан, намазвайки го по лицето той се затопля от топлината на кожата и се втечнява, така че няма проблем. Wink

# 5
  • Мнения: 46 511
За почистването на порите и аз правя това с лепкането като КАРЧЕВА Simple Smile

Правя и една подхранваща:

Мед банан и кисело мляко.
1 банан се смачква хубаво с вилица.
Добавя се 1 чаена лъжица мед и 2 чаени лъжици кисело мляко.
Нанася се върху лицето и след като попие се изплаква със студена вода.

# 6
  • Мнения: 7 325
Аз правя с яйце ( разделено ) куркума и канела, когато имам Вит. С слагам и него. Едното почиства другото подхранва. Доволна съм.

# 7
  • Мнения: 415
аз също съм много доволна, правила съм си маска само с мен, или с мен и канела.само хубави неща мога да кажа, нямала съм никакви оплаквания
но подбирай меда тия боклуци по магазините за нищо не стават, при мен дядото си го гледа и съм сигурна в качеството му.

# 8
  • София/Испания
  • Мнения: 1 505
Аз съм доволна от маска с мед и извара,добре е изварата да е пълномаслена.Кожата става мека и нежна,има лек избелващ ефект.  bouquet

# 9
  • Мнения: leet
Можете ли да напишете някакви рецепти за домашни маски с мед, изпробвани?   bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 1 255
Можете ли да напишете някакви рецепти за домашни маски с мед, изпробвани?   bouquet
Ами ние до сега само такива пишем   Laughing Laughing

# 11
  • София/Испания
  • Мнения: 1 505
1 суп.лъж.мед ,1 суп.лъж.извара и няколко капки лим.сок/може и без него/.Разбърква се и се нанася на чисто и сухо лице за 20 -25 мин.,измива се с хладка вода и след това се нанася крем,от този който обикновено ползвате.Ако лицето е мазно,се взима нискомаслена извара.

# 12
  • Мнения: 1 306
Най хубавото ми почистване на лице е с мед. Peace Мажа си лицето хубаво и започвам да "лепкам" с ръце докато се сгъсти и лепка още повече. Изкарва от порите всичко, токсини, мръсотии от мръсния ни въздух, от грим и прочие. Като се налепкам хубаво, оставям 10-15 минутки с меда на лицето, след което измивам с хладка вода. Кожата ми оптически става много чиста, гладка и мека. След тва се мажа със шипково масло, което е друга тема за разговор. Естествено може в меда да се слага и лимонов сок, и канела, и куркума те всички борят белези и петна. Така, че мажи смело, няма значение меда дали е течен или захаросан.Ако е захаросан, намазвайки го по лицето той се затопля от топлината на кожата и се втечнява, така че няма проблем. Wink

+1 Peace
Освен това, изхвърлих всички химии - и скъпи, и евтини, когато открих най-добрият ексфолиант за тяло - мед+хималайска сол+зехтин. Кожата става страхотна - гладка и кадифено мека. 
Има и бонус -  врастналите косъмчета намаляха драстично.Flutter

# 13
  • Мнения: leet
Додо, аз имах предвид рецепта с пропорциите. Благодаря дами, ще пробвам у дома, че покрай бременността много ми се промени кожата, а по салони не ходя в този период Simple Smile

# 14
  • Мнения: 94
Преди време доста често си правех маски с мед.
Някъде в интернет намерих една рецепта - лицето се намазва само с мед и се покрива с навлажнена кърпа. Седи се така около 10-15 минути. След това по-голямата част от меда би трябвало да е попил, но ако има нужда попивам със същата влажна кърпа.
Ще следя темата и за други рецепти с мед.

Общи условия

Активация на акаунт