"Майчин дом"-Варна тема 8

  • 125 100
  • 817
  •   1
Отговори
# 600
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Eli700o0 е обяснила всичко подробно.Браво.Аз два пъти родих там.

# 601
  • Мнения: 2 721
Здравейте!  Обмислям раждане в МД и искам да попитам вече родилите там има ли ден на отворените врати, какви са условията при престой,колко жени са в една стая , как се отнасят акушерките. Водя ЖК на друго място и досега  не съм посещавала МД. Би ми било полезно ако някой може да сподели опит Peace Hug bouquet Hug

Здравей, родих на 15 юни тази година в МД. Нормално раждане. Акушерките се държаха мн добре, винаги когато съм звъняла за нещо са идвали. Бях в вип стая , иначе в другите сте по 2 жени. Бебчвто си беше 3те дни при мен. Само за тоалет сутринта го взимаха. Условията са добри , имаш закуска обяд и вечеря, носят ти и бутилки с минерална вода , санитарка чисти по 2 пъти на ден стаята , имаш баня и тоалетна с всички необходими неща ( превръзки, т.х.) както и за бебето памперси. Имаш тв  . Климатик също ако решиш че ти е топло.  Свижданията са всеки ден от 15:30 ди 16:30 .Това е общо взето.

# 602
  • Мнения: 1 630
Като цяло съм доволна, но....
Първо, не всеки държат 1 нощ в реанимация- държаха ме 6 часа и айде в стаята. Не знам от какво зависи. Второ казаха ми, че заради ремонта нямало вип стаи, еми имаше- с пациентки в тях. Т.е. работещи ВИП стаи, ако мога така да го нарека.
Трето, не ми хареса отношението на акушерките. Имах зверски болки при сучене на беба. Голямата съм я кърмила една година и болеше пак. Надявах се, че този път няма да боли, но уви. Това, което много ме ядоса беше, че никоя акушерка не ми обясни защо боли. А този път болеше много повече отколкото с каката. Нещо просто не беше наред, виждах че бебето предъвква, вместо да суче. Помолих за помпа.......ядец, още я чакам да ми я донесат. Стигна се дори до там, че една акушерка ми каза, че било въпрос на праг на болка (само да спомена, ако ще си говорим за праг, че не съм искала никакви обезболяващи от момента на излизането от упойка до изписването). А аз бях с рани. Айде, един път да те боли, ок, ще стиснеш зъби, ще мине. Ама тая болка на всеки 3 часа........ужас. Накрая педиатърката ми дойде и каза, че беба е с къса юздичка и независимо от позата, все ще боли и ще прави рани. Ако много компетентните акушерки бяха погледнали в устата й и ме бяха предупредили да си взема помпа и протектори, нямаше да се стигне до раните. В тази връзка много "весело" беше, че на стената имаше плакат с позите за кърмене, показани едни рисунки на жени с по 2-3 възглавници в удобни пози и т.н. Аз имах едно зверски неудобно легло, болящ кръст и една смачкана възглавница. Имахме едно диванче, което не знам защо ни го взеха.
Четвърто, без коментар- свиждания нямаше заради ремонта. 
Пето, когато мъжът ми донесе помпа, ми я стерилизираха само веднъж. Както каза акушерката "помпа се стерилизира само веднъж, ще си я миеш на мивката с гореща вода". В този момент видях, че няма препарат за съдове, а кърмата беше омазнила помпата. Тогава измъкнах от подаръчните комплекти, дето ти ги дават там, един бебешки измиваш гел за тяло и коса и с него си миех помпата.  Shocked Имайте предвид, че аз си носих много неща. Момичето до мен раждаше за първи път и не си беше взела някои необходими неща, че аз й давах. Но виж, за препарат за съдове не се бях сетила.
Шесто, когато ни махнаха превръзките, трябваше да си обтриваме раните със спирт. Показаха ни къде е спирта, ама нещо марли, памук....йок.
Седмо, голямо пестене на АМ, голямо нещо. Казвам им, беба е гладна, направете и 60 мл. Ами- щяла да преяде, да й се надуе коремчето и да е нервна. А пък аз виждам, че е нервна, защото е гладна. Носят 30 мл. на бебе 2 кг. и 30 мл. на моето бебе, което е над 4 кг.  Shocked И какво стана с това, че бебето повръща всичко което му е излишно? Ама не- щяло да преяде.
Да не говорим, че една акушерка искаше да ми дава Достинекс за спиране на кърмата без въобще да търси причина да ме боли.  ooooh! Но ако ми се наложи пак да раждам, ще знам- ще си нося и АМ, вода и уред за затопляне.  ooooh!
Ааа да- за климатика, не можах да разбера защо, при положение, че в стаята имаме климатик, който можем сами да си пускаме и спираме, те пускаха централния, който не можем да контролираме и едната нощ си зъзнехме.
Иначе от лекарите съм очарована. Супер отношение, много внимателни и добри.
eli70o0, кой е недоспал?  Wink 

# 603
  • Мнения: 38
Благодаря за отговорите.А в цената за секцио влиза ли избор на лекар?Ако не, колко се плаща?

# 604
  • Варна
  • Мнения: 2 036
В цената на секциото си влиза избор на екип. Когато аз раждах в началото на годината ми казаха, че вече няма с избор или без, цената е една, това за секцио.
Това, което и до ден днешен не знам, е за какво ни взеха повече пари. Не защо, а за какво точно. При мен и бебка имаше усложнения, за малката подписах документ, че всичко се поема от ЗК. Но тези +120лв. така и не разбрах точно, за какво ги взеха. Обяснението на регистратура беше: за храна и др. Тъп отговор, защото всички родили около мен, а и аз при предното си раждане, не заплатих и стотинка повече, а храната си беше същата. Ако ви се случи нещо подобно искайте обяснение докрай.
Във всички ли ВИП стаи има климатик? Аз бях с една духалка.

# 605
  • Варна
  • Мнения: 602
На мен ми предстои раждане в края на месеца и смятам да съм в стая с придружител. Преди 6 години, когато се роди дъщеря м, отново бях в стая с придружител и добре, че избрах този вариант. Майка ми беше с мен и добре, че беше тя, защото още първата нощ ми се наложи да посетя WC-то N на брой пъти (катетри нали не слагат) и сама не знам как щях да се справя. Отделно много ме болеше операцията и ми беше доста трудно ставането, та основно тя обгрижваше там бебето и ми я даваше за кърмене. Адаптирано мляко не са ми носили, нямам представа като я взимаха дали са и давали. Тъй като нямах помпа, ми се наложи спешно да купя от аптеката долу, от там не са ми предлагали да ми дават. Като цяло останах доволна тогава, но не мога да кажа, че са ме обгрижвали кой знае колко, може би защото не бях сама, а с придружител. И отделно, тогава майка ми излизаше, когато и се налага да свърши някои неща, както и да ми донесе това-онова, т.е. нямаше проблем с това да си излиза, когато реши. Някой скоро бил ли е в стая с придружител да каже как са сега нещата? И наистина ли няма в момента свиждания  Shocked ? Аз в сряда съм на консултация и ще попитам, все пак. А относно престоя в реанимаця, според мен зависи кога е направено секциото - моето беше първото за деня, след мен имаше още едно момиче. И двете ни вдигнаха след свижданията и ни преместиха по стаите, не сме нощували там. А ремонтите до кога ще продължвата, някой има ли идея?

# 606
  • Варна
  • Мнения: 123
Аз преди 3 години бях с придружител и мисля, че за това ме преместиха от реанимация в стаята още същия ден, а тези които са в обикновените стаи на другия. За ремонтите разбрах, че по план трябва да приключат началото на м. октомври, но дали е така и аз не съм питала още.

# 607
  • Мнения: 1 630
На първото ми раждане бях във вип стая с придружител- преместиха ме от реанимация в стаята още същата вечер. Сега бях в обикновена стая (защото заради ремонтите вип стаи нямало, а после се оказа, че има), отново ме преместиха на същия ден в стаята. Нощувка в реанимация нямам, нито тогава, нито сега. Края на август, когато родих свиждания нямаше. Понеже нямало бебешка стая, беба беше при мен от самото начало- първо в реанимация, после в стаята. Добре, че второто секцио ме боля значително по- малко. Ако ме болеше като първото, нямаше да мога да се грижа за нея въобще.  #Crazy

# 608
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Моето секцио беше вечерно, преместиха ме в стая на следващата сутрин и въпреки, че нощувах в реанимация, не съм прекарала там повече от няколко часа. За мен това не е повод за оплакване обаче, напротив. Каква е целта на дългия престой в реанимация, при положение, че няма основания за това?

# 609
  • Варна
  • Мнения: 4 937
Във ВИП стаите се чести веднага след раздвижването
 Извинявам се, че съм пропуснала това уточнение.
АМ и да искате не може да си внесете. Аз исках и уж щях, но в последствие се оказа, че не може, т.к. АМ което приема бебето там е отговорност на болницата и не можат да рискуват с външно внесено. Звънях им защото моето дете не е кърмене и не до 3 ами 5 дни си беше на АМ и държах всичко да е под мой контрол и не да чакам някой да реши кога да ми донесе да си нахраня детето, а аз да решавам това. Те носят на 3ч, а имаше моменти, в които съм искала на 2
 Ами няма да се държа дутето гладно 1ч
Дозата се определя от педиатъра, а не от майката. 4тия ден така вдигнах болницата във въздуха, защото не ми носят храна на детето, а се оказа, че педиатърката вече е предписала по-голяма количество, но те изчаквали отново да я попитат. Е, познайте дали с гладно бубе и в неведение стоях и ги чаках... ами, не! Мамчета, като нещо не ви харесва що си траете. Говорите и се търсите каквото ни е нужно. Дали някой в момента не е на кеф не е ваша грижа. Вие сте там,  а тяхната работа е да се грижат за вас. Как да не съм доволна като не ги оставях да не си свършат работата. А въпросната Димова, която ми държа сметка с тон защо не си кърмя бебето проста я изгоних от стаята ми. Така може да се позволи да говори на детето си, но не и на мен.
Плащаме си там за грижи, които очакваме и нищо повече непоискано. Като имате проблем, ако трябва търсите управата, лекуващия си лекар или който е нужно според ситуацията, а не да си траете и да се ядосвате.

П.с. за свижданията е обявено предварително и не е никаква изненада. В крайна сметка има и други болници, ако това ви е фактор и определя избора ви.  Никой не ви задължава къду да родите, но да мрънкате за неща, които знаете предварително и с които сте се съгласили не е редно и коректно.

За хората в операционната: анестезиолог, асистент на анестезиолога, двама лекари, асистенти до тях, двама очакващи бебето, 1 жена, която се занимаваше с документацията и аз, ако ме броите.

За катетъра и метода на операцията зависи от лекаря. Накой слагат катетър, а други не. Някой слагат дрен на опирацията-други не.. и т.н. Всеки работи различно.
Аз като раждах бяхме 4 секцио като само пациенткана на д-р Яков имаше катетър.
Другите бяхме на д-в Георгиева, д-р Капка Атанасова и третата не знам на кого беше. Моя приятелка роди при д-р Георгиев и също не е имала катетър.
 

Последна редакция: нд, 11 сеп 2016, 16:00 от eli70o0

# 610
  • Мнения: 1 630
И двата пъти имах катетър, не е толкова страшно, слагат го като подейства упойката  Peace
Това със свижданията за мен и близките ми не беше проблем, проявихме разбиране, а и знаехме предварително.  Blush

# 611
  • Мнения: 142
Здравейте,
А тези от вас, които си внасяха помпи - как стояха нещата със стерилизацията? Чудя се вкъщи предварително или не е необходимо - там също могат да я стерилизират?

# 612
  • Варна
  • Мнения: 602
Първото секцио ми го прави д-р Яков, не са ми слагали катетър, не знам на какъв принцип ги слагат. За ВИП стая ще питам още сега, за да знам как да процедирам, но си държа на придружител. За свижданията също ще питам, не за друго, а за да знам как да си организираме графика в къщи  Grinning

# 613
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
И двете ми раждания са при Яков, катетър не съм имала. Дренаж на първото секцио нямах, но на второто сложиха. Всичко зависи от ситуацията. Първият път спахме с другото момиче две вечери в реанимация, защото нямаше места по стаите да ни преместят. Вторият път изкарах там шест часа и ме преместиха.
И аз имах рани по зърната, болеше зверски, но не съм очаквала някой да ми обяснява защо. Бях достатъчно информирана и знаех, че е защото съм с плоски зърна и бебето не може да захапе добре. На втория ден ми донесоха силиконови зърна. Помпа си носих, роднините я стерилизираха, там само я миех с гореща вода. Стерилизирали са ми залъгалката, нямах проблем никакъв. АМ поисках една сутрин, донесоха ми веднага, но аз държах да кърмя и се бяхме разбрали, ако се наложи да им се обадя за добавка. 60 мл. за новородено и на мен ми се струват много, мисля, че ако все пак бебето е гладно едва ли ще откажат да донесат още.
Както каза и Ели, искайте си каквото ви се полага и си казвайте какво не ви харесва. Да си мълчите там, а да се оплаквате тук, няма да ви помогне.
ВИП стаи има, но не винаги има свободна такава. Мен ме предупредиха, че за плановото секцио могат да запазят, но ако родя по спешност ще ме настанят, ако има свободна. За мой късмет имаше, а диванчето в нея ми беше единственото удобно място за кърмене.

# 614
  • Мнения: 1 630
Диванчето ни го взеха 2 яки акушерки още първата вечер. Не знам защо.
Повярвай ми, не съм от мълчаливите. 60 мл. си поисках, но бях отрязана с довода, че щяло да преяде. И за съм доста информирана за кърменето, бях чела много, по лекции ходих, кърмих каката 1 година. Нямам плоски зърна. Нормално е да очаквам да ми се обясни защо боли, понеже ме обявиха, че имам нисък праг на болка, което не е вярно, обяснила съм по- горе. Да не говорим, че остави болката, ами усещах, че беба не суче добре. Чак на ден 4, когато дойде педиатърката ми, открихме късата юздичка. Както писах и преди, ако много компетентните акушерки бяха погледнали в устата й и ме бяха предупредили да си взема помпа и протектори, нямаше да се стигне до раните. Само да вметна- иначе бяха достатъчно "компетентни" да поставят на детето ми грешна дерматологична диагноза, от която ми настръхна косата.  ooooh!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт