Кога да кажа на работодателя, че съм бременна?

  • 2 995
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте, в 10 г с съм, кога трябва да кажа на работодатя ми, че съм бременна и рано ли е още, защото съм чела, че до 12 г с не се казва на никой, защото може да се случи нещо?

Последна редакция: вт, 14 фев 2023, 19:31 от bubanka

# 1
  • Мнения: 1 847
Винаги може да се случи нещо, а не се случва защото си казала преди 12ГС..казваш когато решиш, ако искаш им казваш в 9 месец, ако искаш сега.Избора е твой!

# 2
  • София
  • Мнения: 2 567
Няма срок определен, аз казах към 22 седмица , не са ми правили проблем. Дадох им и достатъчно време да ми намерят заместник и да го обуча.

# 3
  • Мнения: 393
Няма срок определен, аз казах към 22 седмица , не са ми правили проблем. Дадох им и достатъчно време да ми намерят заместник и да го обуча.
А ако не се чувстваш добре, налага се да излезеш в болничен и съобщиш чак тогава на работодателя дали е проблем, тъй като няма да имат време да намерят заместник и да го обучиш.
И аз си представях така нещата и исках да съобщя предварително след като мине третия месец, но няма да мога да издържа още много време на работа, а ми е съвестно да оставя всичко така..

# 4
  • Мнения: 6 944
Средата на юни ми потвърдиха бременността 6г.с.,началото на август казах на шефката(тогава излизахме в отпуска цял август)
И от септември в болничен.

# 5
  • Мнения: 5 277
Можете да кажете когато пожелаете, а дали ще се случи нещо не зависи от никого
 Нещо-то може да се случи и в напреднала бременност. Ако се съмнявате от усложнения на работа е добре да съобщите писмено.

# 6
  • Мнения: 923
Аз излязох в болничен поради усложнения в 8 г.с, но уведомих шефа си по емайл.
Кагато е официално уведомен, не може да предприеме никакви мерки срещу вас, примерно уволнение, съкращение защото закона ви пази.

# 7
  • Мнения: 2 352
Идеята е да не се казва на целия свят и да се обявява в социалните мрежи.
И аз съобщих много рано на моя работодател, работата ми не е подходяща за бременна, има опасност от увреждане на плода. Съответно АГ и двата пъти започна да ми издава болничен в момента на установяване на пулс. Казвала съм около 8г.с.

# 8
  • Мнения: 588
Съгласна съм с мнението на Bugi. Ако работата ти е свързана с физическо и психическо натоварване, стрес, а и през бременността си се чувстваш уморена, прилошава ти или имаш други неразположения би било по-разумно да се каже на работодателя за състоянието ти. Според мен не е разумно жената да бъде изложена на всякакво натоварване без да знаят шефовете и колегите й, и да бъде поставена в риск, за да не разберат. Съвсем друго е да знаят. Не само закона ще я пази, но е морално и да не я натоварват. За казването - идеята е да не се разгласява, хвали, показва твърде рано в социални мрежи и да се снимат ултразвуци и такива неща. Това, че си казала на шефовете си защото ти се е наложило е друга тема.

# 9
  • Мнения: 79
Здравейте, в 10 г с съм, кога трябва да кажа на работодатя ми, че съм бременна и рано ли е още, защото съм чела, че до 12 г с не се казва на никой, защото може да се случи нещо?


Аз казах в 7-8 гестационна седмица.  За което съжалявам . Освободихаме от работа защото забременях . Бях в изпитателен договор . Работата ми беше супер лека в офис и можех да си трая докато договора ми стане постоянен .

# 10
  • Мнения: 588
Няма защо да съжаляваш и ти не си предполагала че така ще стане. Така си решила, така си направила. Винаги съм се чудила действително ли има такива работодатели и не съм мислила че наистина ги има, но уви. Ако всичко с теб и бебето е добре това е най-важно а работа в бъдеще ще има.

# 11
  • Мнения: 1 050
Има, има. И в моята фирма така се канеха да уволнят бременна колежка в изпитателен срок, добре че тя сама реши да напусне преди да са й казали...

Иначе при вече постоянен договор нямат законово право да уволняват бременни.

# 12
  • Мнения: 20
Здравейте мами. В 10 г.с. съм и съм много развалнувана и щастлива, но и притеснена, не съм казала все още на никого, че съм бременна. Та въпроса ми е, защото една приятелка така беше бременна и нещо се случи и загуби бебето, ходих на АГ всичко беше наред и пулс се чу, но все се притеснявам. Моля споделете мнение, да се радвам ли вече наистина може ли да се случи нещо?

# 13
  • Мнения: 2 585
Здравейте, първо честито!
Няма гаранция за никоя бременност, че тя ще бъде успешна до самото успешно раждане. Все пак обаче се очаква всичко да е наред. Дали ще споделите и кога е Ваш  личен избор. Смята се, че първите три месеца са най-рискови.
Бъдете здрави, стискам палци всичко да е наред до края, а и вярвам, че ще бъде така. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 324
Аз казах в края на 4 месец. До тогава не ми личеше, когато и да кажеш е естествено твое решение.

Общи условия

Активация на акаунт