Искам да кажа ... (55)

  • 43 081
  • 734
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 819
Янтре, моят мъж ги готви, но с черупките.
Предполагам, че и изчистени пак ще станат хубави.
I вариант:
Скрит текст:
Слагат се в дълбок тиган течен маргарин, соев сос, чесън на прах, бяло вино, копър и мидите. Не знам пропорции, защото вкъщи готвим на око.
II вариант:
Скрит текст:
Обелва се половин лимон от кората и се нарязва на дребни кубчета. Лимонът, чесън скилидка (счукан на дъската) и мидите се запържват в краве масло. Слага се малко узо и магданоз. На мидите с черупка не им трябва много време, за да станат готови.

# 91
  • Пловдив
  • Мнения: 23 869
С черупки няма от къде да взема, в Пловдив само замразени мидени ядки има. Но тази в тигана ще я пробвам.

# 92
  • София
  • Мнения: 10 825
Янтра, панирани, на супа, в бутер тесто - под капаче, с бекон. Ако някое ти се стори интересно - ще ти дам точна рецепта

# 93
  • Мнения: 3 819
Ние лятото си взимахме от Метро хубави миди с черупки. Сега не знам дали все още зареждат.

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 23 869
С бекон го знам - всяка мида се обвива в беконче и се запържва. Това с бутер тестото ме интересува Simple Smile

# 95
  • София
  • Мнения: 10 825
С бекон го знам - всяка мида се обвива в беконче и се запържва. Това с бутер тестото ме интересува Simple Smile
Заповядай, Янтре:
Скрит текст:
Состав
200 гр. миди
200 гр. крема сирене
150 гр. заквасена сметана
копър
чесън
естрагон
черен пипер
бутер тесто
Приготовление
Мидите се сваряват и почистват. Сиренето, сметаната и подправките се смесват. Добавят се и мидите. Сместа се сипва в купички за крем карамел. Бутер тестото се разточва леко. Изрязват се кръгчета с 1-2 см по-големи от отвора на купичките. Покриват се с капачетата, прихлупват се отстрани и се връзват с конец около купичките. В средата се пробива дупчица за да излиза въздуха. Пекат се до зачервяване на "капачетата".

# 96
  • Пловдив
  • Мнения: 23 869
  chef Ще се пробва! Много обичам миди!

# 97
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Приготвям миди с паста. Добавям им прясно приготвен доматен сок с босилек и риган - нещо като Гаспачо, и съвсем малко твърдо сирене. Много се харчи у дома, а става много бързо и средиземноморско.

Разправят, че мидите не бивало да се комбинират с много магданоз. Мъжкият мерак ставал неудържим.

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 23 869
Разправят, че мидите не бивало да се комбинират с много магданоз. Мъжкият мерак ставал неудържим.
Аз ги намирам, че са по-вкусни с копър Mr. Green

# 99
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Вкусът е въпрос на вкус, както казваме в наше село. Виж, другото си е опасност.

Ух, забравих да напиша по-горе, че в пресния доматен сос слагам обилно чесън. Не е същото без него.

# 100
  • Мнения: 5 940
Мидите ги правим по следния начин:
Първо всяка мида се изчиства там, дето се затваря / от "пъпа"/. Има едно като конче и трябва да се изтегли с тъпото на ножа или с пръст. Мидите се измиват и се варят с малко вода и малко морска сол /на една  голяма тенджера една равна лъжица морска сол/ и вода не повече от два пръста на дъното/.
Като почнат да се отварят, са вече готови. После се прехвърлят в друга тенджера мида по мида, защото, ако има затворена, тя е умряла и се хвърля. След това се слага малко бяло вино, малко масло, черен пипер, девисил една шепа, магданоз, една супена лъжица горчица и една глава чесън, обелена, на едро нарязана. Обърква се с разтръскване и се оставя на слаб огън за петнайсетина минути. Когато месцето на мидата почне да става по-жълто и да се дели от черупката, са готови.
Аз днес си взех почивен ден, но нещо хич не си отпочинах. Малкият ми син беше във фаза беля след беля, а баща му имаше много работа и беше изнервен, та вкара по- твърд подход с бая повишаване на тона. В резултат - на два пъти почти по едночасов рев.  Вечерта настроението се повдигна като баба им почна да им пуска разни клипчета - дребното не спря да танцува под съпровода на коментарите на брат му " приличаш на пумпал, на който са му развинтили част от гайките, на заек с вързани крака, въртиш се като маймуна с пиърсинг на гъза и т.н , и т.н " Щото и на на него му се танцува, ама го е срам такива бебешки работи да прави Laughing

# 101
  • Мнения: 13 028
Янтра, аз много обичам миди с бешамелов сос и зелена чушка. В Гърция съм яла такива много вкусни, след като са готови и сервирани в дълбока чиния със соса се поръсва настъргано или натрошено сирене.
Също може саганаки, с доматен сос, малко чесън, лук и пак зелена чушка, изваряваш соса, да остане на мазнина, хвърляш вътре мидите за няколко минутки, може да го направиш леко пикантен. Пак поръсват със сирене при сервиране. Това са ми топ рецептите за миди, а също на салата с многоооо червен лук и лимон  chef

Да питам защо моя Киндъл не ще да чете пдф, всъщност след калибрето се отваря книгата, но с невъзможен за четене шрифт. Има някои книги, които не намирам в друг формат и се ядосвам Crossing Arms
Някой акъл?

# 102
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Ооооо,мидичета   chef,нам-ням...давате ми идея.
Обичаме миди и ние,ама не съм приготвяла...да взема утре да се пробвам,освен,а?  newsm78 Дал' ще ми се получат?
Ама,пусто,сега не се сещам къде гледах миди скоро,пресни...сякаш в Пикадили.Утре имам път натам,ще проверя. Пак сме на зъболекар  Shocked.От как сменихме клиниката,се явяваме всяка седмица,комай...или младежа,или аз  Thinking.Това не е похвално за ни една от страните  Crossing Arms.

Бях на родителска среща,нищо  конкретно не казаха, взеха ни по 5 лева  hahaha,държаха ни 1ч и кусур и айде. Прибирам се, синковецът не написал домашните,та го подхванах и тъй...започва се  Crazy

И на мен ми е още лятно,обувам и сандали,и летни ботуши,и кецове,и обувки  Crazy,чудо.Синковецът го карам сутрин с дълги гащи, за по обяд му слагам къси,въобще поимва гардероб в училище  ooooh!.

Жаклин,забравям да ти честитя годишнината ви (мина време,сякаш,ама...)   bouquet.Все така да си липсвате,като не сте заедно и да се обичате.

# 103
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Много обичам миди, ама много. Обаче имам непоносимост към тях. Дразнят стомаха ми и той ги връща, болезнено при това.

Жаки, махни ги тия недообработени книги. Това най-вероятно са сканирани книги, запаметени под пдф. А сканираното знаеш, че е изображение, снимка. Не може да се обработва с Калибре. Първо трябва да се мине с програма за разпознаване, да се провери за грешки и тогава да се форматира с подходящ формат. то ако беше толкова лесно, аз нямаше да чакам на Читанка.
Би ли споделила откъде се сдоби с такъв кофти формат на книга?

# 104
  • В Космоса
  • Мнения: 9 883

Ух, забравих да напиша по-горе, че в пресния доматен сос слагам обилно чесън. Не е същото без него.

Може ли рецепта за пресния доматен!? Praynig

Валери, колко са ти големи момчетата?
Иначе, това с повишаването на тона...  Мъжът ми по умее да трае, но пък при него става така, изреве ли ядосано, следва плач, щото детето не очаква, а от мен по очаква да я мъмря и не си го слага много-много, даже ми противоречи вече. Но и аз понякога изкрещявам доста страховито. После ми става гузно.  Sad

Общи условия

Активация на акаунт