Искам да кажа ... (55)

  • 43 090
  • 734
  •   1
Отговори
# 540
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 252
Точно Пепси ползвам за крилца/бутчета. Пепсито е по-сладко и сосът става по-гъст и хубав.
Само месото, пепси и соев сос слагам в тигана и къкри докато стане месото. Бях намерила рецептата в нета като крилца по китайски. Колко е китайско с пепсито е друг въпрос  Laughing

# 541
  • Мнения: 4 785
Аз готвя пиле с кока-кола. Уверявам ви - супер е. Моите деца го обожават, особено средния син, изяжда смайващи количества за хилавата си външност.
Аз правя крилца с Пепси обаче (по рецепта задължително е пепси) и малко соев сос, врят така. Стават нещо фантастично, поне за нашия вкус. Да не говорим колко е лесно - наливаш и чакаш да изври  Whistling

Ето оттук я взех рецептата, няколко пъти сме правили вече.

# 542
  • София
  • Мнения: 10 825
И аз правя тези крилца със соевия сос и пепсито. Пробвала съм и с кола, поради липса на Пепси, но имат по-различен вкус, с пепси повече ни допадат

# 543
  • Мнения: X
Пиле с бира готвя, но с кола - абсурд. Сигурно става, то може и с оранжада да става, но въпросът е принципен.  Laughing

# 544
  • Мнения: 10 661
Аз ще пробвам още довечера, имаме едно Пепси, което не го отварят вече 2 седмици, ще взема крилца, ама ми се искаше на фурна, това на котлона, трябва да ги бъркам, пък хич не обичам да се въртя около котлона - във фурната пускам и забравям за тях Simple Smile и за гарнитура - пържени картофи  Mr. Green

У дома много харесахме крилцата на Гена мисля, че бяха - дето се прави панировка и се пекат, та сега и с тези мога да обера точките  Simple Smile

# 545
  • Мнения: 7 171
Жаки, моля те, снимай се със сакото на Елвис Пресли! И без това постовете ти обикновено са много забавни, снимков материал ще им дойде добре Joy Joy

Ще бъде грешка, ако направиш каквото и да е от коженото палто - тя може да получи удар, ако го развалиш. Ще изглежда като пренебрежително отношение към подарената от нея ценност.
Аз  я разбирам - и баща ми реагираше по същия начин - "как може да развалите такова хубаво нещо!" - за нещо, което не можеш дори да допуснеш, че някога е било хубаво.
Да ви кажа, че и майките са същите - майка ми понякога ми предлага някакви нейни дрехи отпреди 40 години, понеже "това си е хубава немска конфекция, такава сега няма". Като я питам защо не ги изхвърли вече, тя казва, че "може да потрябват". И наистина, понякога я виждам с някой пуловер или нещо друго от "архивите", което си става и сега за носене (за нейната възраст).

Като чета как блъскате октоподите по скалите...Живи ли ги блъскате?

Аз пък вчера ходих във "вехтошарски" магазин да търся дрехи за дъщеря ми - училището и празнува 100 годишнина и всяка сряда ще се обличат с дрехи от различно десетилетие. Започват с 1900 - 1920. Намерих хубава дълга пола - на нея ще и дойде до земята, елегантно вталено горнище и и купих шапка (нали идва Халоуин, продават и костюми). С изключение на шапката, всичко е втора употреба. Сега ще ги пера, за да се натъкми утре.

Нещо такова:
http://www.gjenvick.com/DigitalAssets/Periodicals/TheDelineator/ … ilorSuits-500.jpg

# 546
  • Мнения: 4 785
А бъркаш ги. може да се завъртиш един-два пъти да ги нагледаш, толкова  Wink
Мисля да отида да си купя обувки по повод на това, че утре ще ми е скофтена сутринта. И преди малко си купих още формички, пошове и други подобни, иска ми се да украсявам мъфини, меденки и курабийки. Не ме питайте откъде ми дойде, ама започна да ми се иска много  Crazy

# 547
  • Пловдив
  • Мнения: 23 888
Янтре, а рецепта може ли да споделиш и с Пепси става ли?
Рецептата я знам от съфорумка. Пилешки крилца почистени се слагат в тенджера и се заливат с кока-кола почти да ги покрие, ама не съвсем, едва-едва да се подават, добавя се соев сос, на два килограма крилца слагам малко над половин бутилка соев сос дерони (по-евтин, не трябва хубав) и се оставя да ври на висока степен на котлона. Бърка се от време на време, не може да се оставят без надзор. В момента когато соса се извари и почва да загаря обикновено крилцата са готови - опитвам ги и свалям от котлона, ако крилцата ми се струват малко сурови добавям мъничко кола и оставям пак да стигне до загаряне. Лекото загаряне добавя опушен вкус. За по-азиатски вкус готовите крилца поръсвам с малко сусам понякога, може и без него. Основните съставки са пилешки крилца, евтин соев сос и кока-кола.

# 548
  • Мнения: 7 171
А бъркаш ги. може да се завъртиш един-два пъти да ги нагледаш, толкова  Wink
Мисля да отида да си купя обувки по повод на това, че утре ще ми е скофтена сутринта. И преди малко си купих още формички, пошове и други подобни, иска ми се да украсявам мъфини, меденки и курабийки. Не ме питайте откъде ми дойде, ама започна да ми се иска много  Crazy

Аз гио правя много често. Има ли в България малки marshmallows, да ти покажа една прекрасна (и лесна) украса?

Правила съм ги много пъти. Имаш нужда от помощник, да ги разреже на половина по диагонал и да ги потопи в цветна захар. Това е.
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/aa/56/a3/aa56a3b41e159 … c503ec9ff9ccf.jpg

# 549
  • Пловдив
  • Мнения: 23 888
Правила съм ги много пъти. Имаш нужда от помощник, да ги разреже на половина по диагонал и да ги потопи в цветна захар. Това е.
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/aa/56/a3/aa56a3b41e159 … c503ec9ff9ccf.jpg
Rolling Eyes Скри ми шапката. Shocked

# 550
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Софи, много интересно ми се видя това, което сподели за училището на дъщеря ти. Ако не те затруднява, покажи ни после снимка на тоалета от началото на миналия век. Че даже и другите, от следващите десетилетия ще е интересно да видим.

О, и аз ги видях! Много красиво. (Но изглежда сръткаво като труд.)

# 551
  • Мнения: 10 661
Благодаря за рецептите. Прочетох, запомних, това ще е вечерята  Sunglasses

# 552
  • Мнения: 7 171
Софи, много интересно ми се видя това, което сподели за училището на дъщеря ти. Ако не те затруднява, покажи ни после снимка на тоалета от началото на миналия век. Че даже и другите, от следващите десетилетия ще е интересно да видим.

О, и аз ги видях! Много красиво. (Но изглежда сръткаво като труд.)

Не знам какво е "сръткаво"  Laughing, но изобщо не е сръткаво!

Ето, тези неща се купуват:
https://www.ohnuts.com/showImage.cfm/extra-large/Mini-White-Marsh-NEW1.jpg

Купуват се и шарена захар:

http://i.ytimg.com/vi/HEnyoOVArao/hqdefault.jpg

Съпругът сяда срещу вас с ножица в ръка и започва да реже горепосочените нещица по диагонал. Току-що срязаната част се топи в цветната захар от детето (ако липсва такова, от гореспоменатият съпруг).

Пекат се cupcakes, намазват се отгоре с айсинг и започват да се подреждат листенцата. Аз веднъж направих 60 броя за една благотворителна акция.

И кученца съм правила, и котки (пак за благотворителна акция). И те са супер лесни!

Но да си призная, че съм ходила на няколко курса по тортоправене.

В момента ходя на курс по грънци.  Laughing

# 553
  • Мнения: 4 785
О, Софи много са хубави, има маршмелоуз, да  Peace
Аз ще ви се похваля като ми дойдат нещата от Китай, дотогава ще почета за украсите и фонданите това-онова.

# 554
  • Мнения: 7 171
О, Софи много са хубави, има маршмелоуз, да  Peace
Аз ще ви се похваля като ми дойдат нещата от Китай, дотогава ще почета за украсите и фонданите това-онова.

Ето ти малко материал за четене:

http://www.wilton.com/

http://www.wilton.com/classes/

Общи условия

Активация на акаунт