Атеизмът като начин на живот

  • 9 000
  • 62
  •   1
Отговори
# 60
  • на БАНановите плантации в БАНгладеш
  • Мнения: 218
Не мисля, че някой в тази тема има нужда от обяснения за разликата между религиозност и вяра.

Дано е така.

Примерно ти не се квалифицираш като православен, квакер или мормон, но възприемаш себе си като християнин.

Понеже ме цитираш...  Не, не определям себе си като Християнин. Тук не става въпрос за това.За мен не е важно като какъв възприемаш себе си. Не е достатъчно да се определиш като такъв или онакъв. Не е и нужно, даже е суета. Виж сега - важното е да се събуди неземното в човека, а начини много, защото и ние хората сме различни. Вярвам, че религиите и ученията в своята същност не се различават особено. И най-важното - водят до едно и също място - до Бога.
Скрит текст:
А че има и лъжеучения - има. Може би за някои люде е най-добре да отпият от чашата с горчилка... и то до дъно.Тук ще дам пример с ученици на Конфуций, които по-късно се осъзнават и... стават ученици на Лао Дзъ.
Има и атеисти като вас. И ако някой ви каже, че той е по-близо до Бога понеже е "християнин" примерно... Joy


Последна редакция: нд, 12 юни 2016, 13:16 от idiotsamamaetayna

# 61
  • Мнения: 2 450
Предлагам вярващите в приказки а-ъ, такова де - божества, да мигрират към съответните теми, по-уютно ще им е там. Wink

# 62
  • Мнения: 1 686
Предлагам вярващите в приказки а-ъ, такова де - божества, да мигрират към съответните теми, по-уютно ще им е там. Wink
+1  Peace

Общи условия

Активация на акаунт