За какво трябва да внимаваме при покупка на къща?

  • 11 018
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
хаха, мъжът ми е асистент, колко си права  Joy
Ние си намерихме майстор, който работи много добре, съвестен, не краде, даже си купува материали, ние после му даваме пари, плащаме му и на свършена работа, а не на надник. Е, да, ама като започна при нас и после яко му потръгна работата, та се скъсва от обекти и не може да довършва при нас. Трябваше през април да е готово всичко, та като се роди малката да не сме строителна площадка. Да, ама не.
Иначе взема доста евтино.
А първият ни майстор, добре, че беше той, иначе никога не бихме си купили къща. Тогава, преди да я купим, го доведохме на оглед да си каже мнението. Той огледа и заключи - за 2-3 месеца сте готови, ремонтът ще излезе около 3-4 холяди. Ние хабер нямахме. Ремонът почти приключи за 3 години и излезе над 30 х. /без обзавеждане/.  bowuu
А той добре, че си отиде, та намерихме другия, по-свестният. Защото първият един ден го гледаме как прави драсканата мазилка, не я харесахме и той се вбеси, събра си инструментите, подбра работниците и си тръгна. Взе го на чест. Заряза ни насред нищото, с полуизмазана къща, добре поне, че беше направил покрива. Ситуацията беше инфарктна.

# 31
  • Мнения: 963
Става вече офтопик, ама като заговорихме за майсторите... Докато къщата още беше строителна площадка имаше един човечец, дето ни мажеше стените, като оставаше да спи там, за да не пътува всеки ден по 20+ километра от и до София... И взе, че му хареса  Rolling Eyes Един ден колкото пъти го проверих той "точно седнал да си почине" все на масата пред телевизора. И като се прибра мъжът ми и се оказа, че за един ден е измазал метър на два стена, и то само една ръка...  Laughing Последва грандиозен скандал, а човечецът си замина, защото "не можел да работи под такова напрежение".

# 32
  • София
  • Мнения: 143
Продавам къща в с. Долни Пасарел, община Панчарево. Къщата се нуждае от ремонт. Ако някой се интересува да ми пише.

# 33
  • Мнения: 411
Момичета, и аз съм се замислила за къща/вила, но след няколко години, в някое планинско селце. Видях, че обсъждате села без цигански набези, ще споделите ли кои са те?

Гледах обявите в имот.бг, колкото да се ориентирам, но ми изглеждат доста високи. Предполагам, че не всички по селата си пускат обявите в нета. Какъв е начинът да попаднете на добра обява?

И последен въпрос - някой купил ли си е къща с ипотека, докато все още изплаща ипотека на друго жилище? Вярно, че е отделен имот, но ще се плаща от същата заплата. Има ли проблем с банката?

# 34
  • Мнения: 963
По темата с обявите: най-изгодните оферти изчезват за часове/дни, т.е. трябва непрекъснато дебнене в момента, в който почнете да търсите активно. Без обява - на място в селото се разхождате и оглеждате за къщи с табели, че се продават, както и разпитвате местните.

# 35
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 295
Не всички хора ползват услугите на агенции за недвижими имоти и не всички пускат обяви.
Особено тези,които продават на ниски цени.Не желаят да плащат комисионна.
Нашата къща я намерихме благодарение на приятелка,чиито родители са от там.Отидохме,разгледахме селото ,както и двете съседни села.Питахме хората и те ни показаха няколко къщи,които се продават.

Общи условия

Активация на акаунт