Купувате ли "военни" играчки на децата си?

  • 3 098
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 805
Купувам, да.

# 46
  • Мнения: 185
До скоро не се бях zамислила по тоzи въпрос. Но сега отговора ми е по-скоро не.
Мисля, че с играчките ние също въzпитаваме децата или поне им даваме един сигнал. Аz не искам да давам такъв сигнал на моето дете, че това, zа което служи "истинската" играчка е нещо нормално.
Съпругът ми, между другото е твърдо против и дори съм сигурна, че ако някой ни подари такава играчка, той би я счупил и иzхвърлил в кошчето. Той е и против войната и zадължителното приемане в армията, но това е друга тема...

# 47
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
ами купувам- де ще ида като поръчката за подарък от дядо Коледа беше "ГОЛЯМА ПУШКА" #Crazy #Crazy #Crazy
В къщи имаме цял арсенал от пистолети,пушки.танкове,сабя и щит. Редовно ходим на градина я със сабя я със пистолет Rolling Eyes
Вече мисля ,че сме сбъркали нящо с баща и като сме я правили - играе само с коли и оръжия
От няколко дена все за кола Формула 1 говори -ама голяма да бъдела  #Crazy

# 48
  • Мнения: 6 315
Аз не купувам и нямам намерение... НО му подаряват такива играчки и ще си имам разправии по тоя повод. Побеснях когато в болницата родителите на мъжа ми подариха на Йоан светещ и пищяш пистолет... Ами скрих го. Какво ще пищи и вдига шумотевица на такова място?

Като порасне и сам си поиска - ОК, но играчка на която на всичкото отгоре пише че е за деца над 4 години не мисля, че трябва да има  #Cussing out. Има и един револвер - играчка у дома, с който стреля викайки "Па-Па" и пак не съм му го купила аз.

Предпочитам да играе с конструктори, с топка, с книжки, да тича и беснее из нас и навън без да държи нещо като оръжие в ръцете си.

# 49
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Дано да се включи някой татко и да сподели дали е играл с такива играчки като малък и до колко това му се е отразило на характера, дали е по-агресивен от другите например  Thinking
Да не говорим, че в БГ военната служба е все още задължителна. Според мен боравенето с истинско оръжие, даже и ако си на 18 год. е по-лошо от боравенето с играчка оръжие, когато си на 3 год.
Аз затова не съм фен на военната служба, обаче не отричам играчките оръжия.

# 50
  • Мнения: 179
Ами аз бях един от най-върлите противници на "военните" играчки.И обяснявах,обяснявах....Не му купувах такива неща,но той пък като видеше някъде на витрина или в ръцете на друго дете,направо "лигите му потичаха".Като мина три години отвсякъде мъкнеше пръчки,размахваше ги като копия,"стреляше" по невидим противник.Просто по неведоми за мен причини оръжията му са страст(иначе е много кротък).Сега имаме цял арсенал - пушки,мечове(те са любимите),тояги.Никога обаче не е било да нападне друго дете,за да го удари или предизвика.Вече е почти на 7,а не забелязвам никакви завишени нива на агресия.

Общи условия

Активация на акаунт