захранване и позиви за повръщане

  • 2 180
  • 2
  •   1
Отговори
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Здравейте, бебето е на 6м. и 1 седмица. Правя опити за захранване, но независимо от предлаганата храна или консистенцията той има позиви за повръщане. Иначе проявява признаци за готовност за захранване. Някой сблъсквал ли се е с този проблем?

# 1
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 411
Не съм имала подобен проблем, но моето момче отказваше изобщо да приеме лъжичката с храна, при условие, че съм му давала други неща (лекарства, водичка...) с нея още от 4 м възраст. После някъде прочетох, че до момента на захранването бебоците са свикнали да се хранят в прегръдките на мама, за това е хубаво в началото на захранването бебчо да е в скута на мама, макар и с гръб към нея, лъжичката да се предлага отпред на устата и на бебето да се даде друга да държи, за да свиква с нея. Това направих + това, че сложих огледалце пред нас, за да виждам хубаво къде му е устата, а така и той се забавлява. Храната е добре пюрирана, с добавена кърма или адаптирано мляко, почти течна, без сол, захар и подправки, затоплена до телесна температура. Вече седи в столче, закачено на масата и махнах огледалото след втория ден в столчето. В началото му предлагах и големи парчета сварен зеленчук, да си "играе" с него, докато приготвя пюрето, без да го оставям без надзор!!! и винаги е налапвал зеленчука от любопитство. Така се запознава и с мириса и с вкуса. Сега след пюрето му давам парче ябълка или банан да си кусне. Парчетата са достатъчно големи, за да се покажат от двете страни на юмручето и да не може да се задави. Трябва да се внимава и да не се оставя беез надзор, защото си отхапват по малко...
Надявам се това да е в помощ за вашия случай. Успех!

П.П. Ако не познава лъжичката, може да се пробвате да му давате по малко кърма или АМ с нея, за да свикне, а после да добавяте по съвсем мъничко от захранващата храна, смесена с обилно количество кърма/ АМ и постепенно да сгъстявате консистенцията. Морков и тиква са предпочитани, защото сладнеят като кърмата. Дано съм била полезна  Peace

# 2
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Много благодаря за идеите! Ще пробвам!

Общи условия

Активация на акаунт