Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 17 592

Тъй де, на мама не й се занимава и затова истината за секса, практиките и предпазването следва да се научат от... улицата. Най-подходящия източник на познание. Crazy И после почват да варят вино с някакви гадости, понеже някой казал, че това е подходяща рецепта.  #Crazy

# 31
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239

Тъй де, на мама не й се занимава и затова истината за секса, практиките и предпазването следва да се научат от... улицата. Най-подходящия източник на познание. Crazy И после почват да варят вино с някакви гадости, понеже някой казал, че това е подходяща рецепта.  #Crazy

За себе си ли говориш? Щото нали обясняваш как, ако не е ценната реклама, моята щяла да забременее на 15, пък така е "информирана", сега пък... Айде изясни си позицията. За себе си, не на мен, щото ми е досадно да ти чета чаршафите и личните истории за между тях, няма нужда.

# 32
  • София
  • Мнения: 17 592

Моята собствена майка нямаше никаква представа за съществуването на подобни медикаменти докато не го научи от мен. А аз - от някаква реклама. Определено смятам, че информацията за медикаменти, получавана от рекламите е поне с една идея по-добра от тази, получавана на улицата.

# 33
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

Тъй де, на мама не й се занимава и затова истината за секса, практиките и предпазването следва да се научат от... улицата. Най-подходящия източник на познание. Crazy И после почват да варят вино с някакви гадости, понеже някой казал, че това е подходяща рецепта.  #Crazy

А ти практиката на секса от мама ли си я научила?

# 34
  • София
  • Мнения: 17 592

Практика на секса != сексуални практики.
!= означава "различно от".

# 35
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тогава да разбирам, че сексуалните практики си ги научила от майка си. ОК.
Мислех си  вече, че няма с какво повече да ме изненадаш, но уви.

# 36
  • София
  • Мнения: 17 592
Е, аз не знам ти от кого си научила кое какво е, как се ползва презерватив и т.н. - сигурно от улицата... По принцип игнорирам всичките ти изказвания - чудя се защо ли направих грешката изобщо да се занимавам с теб тук. Ще гледам да не се повтаря - пълна загуба на време и ресурси.

# 37
  • Мнения: 2 617

Моята собствена майка нямаше никаква представа за съществуването на подобни медикаменти докато не го научи от мен. А аз - от някаква реклама. Определено смятам, че информацията за медикаменти, получавана от рекламите е поне с една идея по-добра от тази, получавана на улицата.

И понеже смяташ рекламата на медикаменти за по-добро решение от това да няма изобщо такава реклама, не забравяй:
- комерсиалната политика да се предлагат последните пуснати на пазара лекарства, без това да ги прави по-добри (само често са по-скъпи);
- че подобна "информираност" не може да замени консултация с лекар;
- малките звездички, които крият "интересна" информация, за която няма време в самата реклама, а трябва да я търсиш и информираш сам (ако изобщо резбереш, че има подобно нещо).

# 38
  • София
  • Мнения: 17 592

О, за мен изобщо няма съмнение, че листовката на лекарството - което и да е - не може да замени лекаря!
Само че не винаги е възможно / удачно да се потърси такъв - както в конкретния случай с конкретния тип медикаменти.
Идеята е, че научаваш за съществуването на даден тип - не непременно на конкретна търговска марка - медикамент от ... някъде, по-добре от реклама, отколкото от улицата - и по възможност после питаш лекаря си дали това лекарство е подходящо за теб. При липса на възможност за разговор с лекар на момента питаш фармацевта И четеш листовката. Но, ако нямаш никаква предварителна информация... както казва една моя приятелка, от де да ми хрумне да те питам дали леля ти има воденица.

# 39
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Защо, аз има много приятелки, които се предпазват именно по такъв начин от нежелана бременност. Не знам дали с тези конкретни хапчета, не съм питала, не ме интересува лично,

 Но има доста момичета, които тъкмо така се предпазваха до преди съзнателното решение за дете и след него отново, ти какво имаш против? Не съм забелязала да има някакви негативни ефекти в/у тях.

И не знам къде тук ги намесваш тинейджърките. Ако се рекламират коли какво, ще сметнеш, че ги агитират да си вземат ли? Или хайде, мотори.

А неопитната тийейджърка пък от своя страна би следвало да научи от майка си, а не от телевизията кое е подходящо за предпазване,

Ти наред ли си?! Искрено се надявам да имаш само момчета.
А и не се учудвам вече защо толкова народ има репродуктивни проблеми. Щом не виждаш нищо лошо да се рекламира хормонална бомба, все едно е витамин Ц....няма какво да коментираме.
А ако просто си неинформирана за конкретното лекарство, по-добре не пиши изобщо, защото целият ти пост е малоумен.

Тийнейджърката може да сгафи, а от телевизията й се внушава, че може да изтича до аптеката, да си купи хапченце и готово. Дали при това положение, 1 от 2 няма да предпочете това, вместо да говори с майка си.

На мен пък тази реклама ми беше много полезна. Знам за въпросното хапче, но до като не почнаха да го рекламират хич не се бях сетила да обясня на дъщеря си, че това е страшна гадория и се използва само в краен, много краен случай. Обясних й, че е бъкано с хормони и така ще си разбърка организма.
Един вид го обърнах в антиреклама  Simple Smile

# 40
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ери, права си, за това може да се използва. Но колко момичета ще си ги пият тихо и кротко, когато им хрумне, а майките им ще пропуснат да го обърнат на антиреклама, не е ясно.

# 41
  • out of space
  • Мнения: 8 573


Освен това, както вече споменах, има подходящи детски канали. Достатъчно е да се пускат само те. На предаванията за възрастни или каналите, имащи, по някакъв начин, неподходящо съдържание, може да се сложи парола. Дисней и Никълодиан реклами на медикаменти - от какъвто и да било характер - не пускат.


Забелязала съм, че този форум е за деца от 7 до 18 г. Как да пусна Дисни на децата ми, които са над 11 години?  Laughing Дай да не гледат "Смело сърце" например, заради откачените реклами? Е, няма как да стане...  Simple Smile

# 42
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ери, права си, за това може да се използва. Но колко момичета ще си ги пият тихо и кротко, когато им хрумне, а майките им ще пропуснат да го обърнат на антиреклама, не е ясно.

Е, това вече зависи от майките, Кафенце... За съжаление с и без реклами има незаинтересувани родители...  Confused

# 43
  • Мнения: 2 617

О, за мен изобщо няма съмнение, че листовката на лекарството - което и да е - не може да замени лекаря!
Само че не винаги е възможно / удачно да се потърси такъв - както в конкретния случай с конкретния тип медикаменти.
Идеята е, че научаваш за съществуването на даден тип - не непременно на конкретна търговска марка - медикамент от ... някъде, по-добре от реклама, отколкото от улицата - и по възможност после питаш лекаря си дали това лекарство е подходящо за теб. При липса на възможност за разговор с лекар на момента питаш фармацевта И четеш листовката. Но, ако нямаш никаква предварителна информация... както казва една моя приятелка, от де да ми хрумне да те питам дали леля ти има воденица.

Както можем да сверим от заглавието на темата, не става дума, дали за теб важат определени правила, а за цензурата по принцип - защото, ако ти нямаш проблем с подобен вид реклами, т.к. твърдиш, че имаш достатъчно задръжки и интелектуална основа, за да не се подвеждаш по тях, това не важи за всички зрители. Би трябало да умееш да правиш тази разлика.
И от кога посещението на лекар се съобразява с критерии от рода на "удачно" или "удобно"?!

# 44
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Аз не съм против рекламите, но съм против това, че са некоректни и целят единствено скок в продажбите. Това "прочетете листовката" е просто измиване на ръцете...
Самото внушение, че ще забренееш ако не ползваш това хапче или ще ти изпопадат всички зъби ако не ползваш този препарат, или как тоалетната ти прилича на тази от селската гара ако не ползваш не знам си какво пате- подвеждащо и некоректно е. Не става въпрос само за децата- има достатъчно необразовани или доверчиви хора. Едно е да обясняват как всички търкащи билетчета стават милионери, друго е да си играят със здравето на хората.

Общи условия

Активация на акаунт