Не ме хваща упойката...

  • 9 815
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 177
Здравейте,

Довечера съм на зъболекар за пореден път и имам питане към препатили и компетентни. Не ме хваща упойката и това е. За първи път ми се случва такова чудо. Вадили са ми мъдреци, нерви, лекували са ми пулпити и никога не съм имала проблеми с упойката. Сега ми лекуват 2 кариеса и за втори път не ме хваща упойката. А не е като да не ми наблъскаха достатъчно упойка. Поне 3-4 пъти ми слагаха и все едно нищо, накрая ми сложиха някаква проводна анестезия, или поне така чух, от която ми се вкамени половината лице и въпреки това пак усещах силна болка. Зъболекарят ми каза, че бързо разграждам упойките, но това не ме успокоява, а и не съм сигурна, че е вярно. Толкова упойки са ми слагали в живота, че ако ги разграждах бързо, сигурно щях да знам.  newsm78
Питането ми е - тези зъболекарски упойки на гладно ли трябва да бъдат, както останалите или няма значение? Да не би тук да греша? Защото два пъти вече не ме хващат на гладно.

# 1
  • Мнения: 9 991
Приемаш ли някакви други успокоителни или сънотворни? Прееди пак ли същия зъболекар си ходила?

# 2
  • София
  • Мнения: 2 177
Не, никога не съм взимала успокоителни и сънотворни. Алкохол също не пия, абсолютен въздържател съм. За първи път ходя при този зъболекар, да.

# 3
  • Мнения: 13 545
Не, никога не съм взимала успокоителни и сънотворни. Алкохол също не пия, абсолютен въздържател съм. За първи път ходя при този зъболекар, да.

Ако имаш възможност смени стоматолога.

# 4
  • Мнения: 11 339
Имам познати, които не го ловят упойки и наистина се надявам да не си от тях. Единия има операция и може да си представиш ...  Shocked
Но ти и друг път си си слагала упойка и си нямала проблеми, та предполагам, че е проблема е в това, което ползва стоматолога ти.

М/у другото тия дето не ги хваща упойката много носят и на алкохол, но ти пък не пиеш Wink

# 5
  • Мнения: 1 844
Щом друг път не си имала проблем с анестезията,
най-вероятно причината е или във вида упойка, която този стамотолог ползва,
или в него самия - много е важно упойката да се сложи на правилното място,
иначе се случва точно това - цялото лице парирано, а мястото на зъба необезболено.

# 6
  • Мнения: 9 991
Не, никога не съм взимала успокоителни и сънотворни. Алкохол също не пия, абсолютен въздържател съм. За първи път ходя при този зъболекар, да.

Ако има гной не хваща, справка майка, която е мед. сестра.

# 7
  • Мнения: 6 904
И аз мисля, че трябва да отидеш при друг стоматолог. Имах приятелка с не точно същия проблем, но пак недобре поставена упойка и възникнали усложнения, не е приятно. И при нея беше при нов стоматолог.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 966
Долен зъб ли е? Там поставянето на упойка е малко по-специфично, нервите на долните зъби са защитени в костен канал и упойка не може да се постави директно до зъба, май може така само за долните предни, но все пак не съм достатъчно компетентна по въпроса за да го твърдя със сигурност. За задни долни обикновено се бие зад редицата със зъби, на границата между долната и горната челюст. Ако трябва сменяй зъболекаря. Мен пък не ме обезболи епидуралната при раждането  Crazy, обезболи ми меките тъкани, но не и контракциите, а там малко я няма опцията да смениш анестезиолога докато раждаш  Laughing, тъй че възползвай се от възможностите.

# 9
  • Мнения: 1 004
Докторът най-вероятно не става. В Германия откакто съм, съм ходила при различни зъболекари. Една от тях ми слага няколко пъти и мен все ме боли. Но за сметка на това пък ми изтръпнаха по-предните зъби. А друг лекар ми прави локално само при зъба и нямах никакви болки, никакво изтръпване. Супер.
И да допълня, че зъбът ми беше последен кътник отдолу и въпреки това може да се сложи локално  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 2 177
Благодаря ви за съветите.
Мислех си, че това да обезболиш един зъб не е висше майсторство, но се оказва, че е такова.
А ако бях алергична? При толкова упойки не ми се мисли....
Да, най-вероятно ще се обадя да отменя часа и ще сменям зъболекаря.  Confused

Да, долен последен е.

# 11
  • Мнения: 1 412
На мен са ми вадели зъби и винаги ме е хващала упойката и винаги ходя при една лекарка, но последния път просто не ме хвана. Бях пила антибиотик седмица преди това и въпреки това, не ме хвана. Сложиха ми конска доза упойка, но не. Изживях кошмар. Последен зъб беше ужас, за малко докторката да ме прати на хирург, но вече беше започнала. На 29 години съм ревала на стола. Така, че и аз не знам защо не ме хвана този път. Може би е имало гной. Скоро пак бях за лекуване на кариес и исках упойка, но бях пила Нимезил. И доки каза, че пак може да не ме хване, заради него. Явно има значение, но и както казва Svetla81 при долни не хваща и моя беше долен

# 12
  • Мнения: 2
И мен трудно ме хваща, слагат ми повече от една и нямам проблеми. Grinning

# 13
  • Мнения: 778
Най-обичам некадърния зъболекар да казва на пациента, че не го ловят упойки. Ако упойката е поставена правилно, ще хване нерва та какво ще да е.....ако е правилно поставена и 1/3 ампула само стига да те обезболят. За долен последен молар се прави проводна анестезия, наречена торусна анестезия......тя е доста трудна и често некадърните зъболекари не могат да я поставят правилно. Хора няма такова нещо като не ме хваща упойката...просто лекарят ви е некадърен! При торусна анестезия, устата е максимално отворена..при това положение нервус букалис (обезболява бузата), нервус линуалис (обезболява езика) и нервус алвеоларис инфериор (обезболява всички долни зъби на съответната половина на лицето) са максимално близо и се обезболяват едновременно. При неправилно поставяне, може да те хване само букалис и малко по лигавицата. И пак казвам няма такова нещо като да не те хващат упойките - ако анестетика облее нерва, няма чудо което да го предпази от обезболяване. Също глупостта за това, че организма бързо разграждал анестетика - поредната върховна глупост: в упойките има адреналин който е силен вазоконстриктор (т.е. стеснява кръвоносните съдове) и даже това увеличава времето на обезболяване...и упойките се метаболизират в черния дроб...така, че отново казвам всички ги ловят, просто трябва да се постави като хората. Дори като прочетох за жената дето и слагали спинална и не я хванала - този анестезиолог е бил некадърен до немай къде!

# 14
  • Мнения: 1 412
Skrubi, може и да си прав/а явно си, запознат/а с материята, но ми е интересно, защо преди вадене на зъб се пие антибиотик (знам, че за да не се разпространи инфекцията) и зъболекарите казват"ако има гнойна торбичка няма да те хване упойката"? Питам от чисто любопитство. Явно знаеш та кажи, поне като ходим на зъболекар да не ни правят на маймуни

Общи условия

Активация на акаунт