По колко основни ястия готвите за вечеря?

  • 29 444
  • 412
  •   1
Отговори
# 315
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
За детето у дома винаги има матр'ял за сандвич, ако не му хареса яденето. Т.е. матр'ял за сандвич има за всеки, който не иска да яде сготвеното. newsm78
Понякога самото сготвено не ми е получава, тогава всички рупаме сандвичи. Whistling

# 316
  • Мнения: X
Ако е възрастен- да кажем, че хипотетично "ще си сготви", но да караш дете да яде нещо, което тотално не харесва, си е вид тормоз. Особено ако има наказания.
Като си спомня каква гадина бях, по-скоро аз си бях живо наказание за ближните:
"Много ми се яде еди какво си."
 "Хоп, готово. Хапни, мило уишмастърче!"
 "Ааааа, не ми се яде. Няма да го ям."
 "Е, нали ти се ядеше, уишмастърчето ми?"
 "Преди ми се ядеше. Вече не. Това си беше за преди. Аааааааааааааа".

# 317
  • Мнения: 2 450
Освен ако не е от тези  мъжа на авторката, няма оправдание да капризничи всекидневно:

http://www.cracked.com/blog/the-picky-eater-at-thanksgiving-might-have-disorder/

А пък и да е, да си готви сам, щом е толкоз специален.

Иначе и аз съм заявявала като малка, че съм "гладна за таратор", ама я го получавах въпросния, я шамар  Laughing

# 318
  • Мнения: X
Е поне да си каже какво обича и какво не му е приемливо, в крайна сметка има достатъчно рецепти, които да се харесват на всички и изискват еднакво усилие с тия, дето не се харесват на всички.


И да готвим по 4-5 любими неща всяка вечер ли?

ММ е много капризен на храна .Майка му е вдигала ръце от него ,държала го е гладен ,стоял е с часове на масата пред ядене ,което е завирал под покривки за да не е в чинията и не е проял различно от луканки, пържоли ,сандвичи, наденици, супа и салати.

И до ден днешен е така. Не мога всяка вечер да му правя пържоли със салата, а и той буквално вечеря със салата и мезета. Сутрин само с бекон ,гъби и яйца би се хранил и така.

Аз клоня към вегетарианските ястия, а и детето има нужда от разнообразна храна .Тя хапва от всичко .

Каквото сготвя мм го яде на обяд на работа ,а сутрин и вечер каквото си направи.
Прави си салата ,вади си домашното филе , което сам си прави , сирена и така  вечеря в 98 % от случаите.

Не бих готвила любимо едно и също всеки ден .  Peace

Последна редакция: пт, 27 ное 2015, 18:07 от Анонимен

# 319
  • Мнения: 30 802
Ми да, общо взето 4-5 предпочитани неща са достатъчни, като сложиш сезонните салати и други сезонни добавки, ето ти разнообразие.

Пък и това с разнообразното хранене е малко сред митовете, може да си по-здрав, ако ядеш едни и същи неща и ти понасят добре.

Не че и аз не бях свикнала да готвя каквото аз знам, но предпочетох да готвя това, което се харесва.

Освен това пържолата не е точно основно, може да се счита за аламинут...

# 320
  • Мнения: 9 371


Ако пък обаче сготвя само едно нещо и той не го хареса, много демонстративно си взима нещо от хладилника, като прави кофти коментари пред детето, какви са му косурите на яденето...
Малкият пък копира, разбира се и после ходи го накарай да яде нещо, което не му е познато или още не е опитвал.


За мен проблемът е в подчертаното. Добре, имала време, 3 ястия сготвила. Но мъжът - не умее да готви, не иска, но прави гадни коментари за приготвената храна. Това за мен е неуважение. Хем не можеш, хем капризи. Тогава да яде само сандвичи.
Както се казваше във вица:
Жената, помрънка, поплаче и си реши проблема.
Мъжът обаче, ха е помрънкал, ха няма после какво да яде. Grinning

# 321
  • София
  • Мнения: 12 374
Абе има си нужда от разнообразно ядене човек. Моят хубавец ако не го подтиквам да готви (нежно, разбира се), ще приготвя само пържоли, салати и боб. Само че аз и детето не мож ядем 364 дни в годината това меню  Crossing Arms

# 322
  • Мнения: 9 371
Абе има си нужда от разнообразно ядене човек. Моят хубавец ако не го подтиквам да готви (нежно, разбира се), ще приготвя само пържоли, салати и боб. Само че аз и детето не мож ядем 364 дни в годината това меню  Crossing Arms
Ама, готви нали? Не ти прави гадни коментари и ти да се чувстваш длъжна да му се доказваш.
Извън въпросния спор, авторката, ако се появи, да ми отговори, тя не забеляза ли още преди детето колко е капризен мъжа и, та сега се оплаква? Или той отскоро е започнал да капризничи?

# 323
  • Мнения: 13 191
У дома е лесно - каквото сготвя, това им се яде  Wink.

# 324
  • Мнения: 11 117
Направо не проумявам защо се хабите да готвите нещо, което някой в семейството не обича.

Вкъщи нещо се готви само ако поне 2-ма от 3-мата го ядат. За третия в тези случаи има бекъп-план, който не включва основно ястие (две основни не се готвят в една вечер!), а салати, аламинути, сухоежбина от хладилника и т.н. Естествено, оптималният вариант е и тримата да го обичат. Дори при нашите разнообразни капризи (и един вегетарианец) това са поне 10-15 ястия, които имат вариации - например пастата може да е в десетки различни рецепти... дори едни яйца могат да се приготвят по 3-4 начина.

Несъобразяването на семейното меню с вкусовете на всички довежда до събития като това, че аз съм живяла години наред само на филии с лютеница (+домашен суджук в сезона, когато го е имало) и пържени картофи, когато благоволят да ми ги приготвят. После почнах да си ги беля и режа сама - майка ми само ги пържеше, а най-сетне - и да си ги пържа сама.

# 325
  • София
  • Мнения: 12 374
Абе има си нужда от разнообразно ядене човек. Моят хубавец ако не го подтиквам да готви (нежно, разбира се), ще приготвя само пържоли, салати и боб. Само че аз и детето не мож ядем 364 дни в годината това меню  Crossing Arms
Ама, готви нали? Не ти прави гадни коментари и ти да се чувстваш длъжна да му се доказваш.
Извън въпросния спор, авторката, ако се появи, да ми отговори, тя не забеляза ли още преди детето колко е капризен мъжа и, та сега се оплаква? Или той отскоро е започнал да капризничи?
Готви основно той, аз ненавиждам да се въртя около печката. Заради детето и мен се старае да готви по-разнообразно..иначе е месар по душа и може да маа само мръвки със салати.

# 326
  • София
  • Мнения: 24 839

Като си спомня каква гадина бях, по-скоро аз си бях живо наказание за ближните:
"Много ми се яде еди какво си."
 "Хоп, готово. Хапни, мило уишмастърче!"
 "Ааааа, не ми се яде. Няма да го ям."
 "Е, нали ти се ядеше, уишмастърчето ми?"
 "Преди ми се ядеше. Вече не. Това си беше за преди. Аааааааааааааа".
Моля те, ама откровено, да ми кажеш, защо го правеше?
На сто години станах и така не можах да разбера " генезиса" на тоя номер. newsm78

# 327
  • София
  • Мнения: 24 839
Абе има си нужда от разнообразно ядене човек. Моят хубавец ако не го подтиквам да готви (нежно, разбира се), ще приготвя само пържоли, салати и боб. Само че аз и детето не мож ядем 364 дни в годината това меню  Crossing Arms
Ти си от щастливите жени, чиито мъже просто обичат да готвят.
Ако не беше така и ако у тях само майка му е готвила, щеше да ти се наложи да запашеш престилката. chef
Пази си завоеванието и му се радвай! Hug

# 328
  • out of space
  • Мнения: 8 573

Като си спомня каква гадина бях, по-скоро аз си бях живо наказание за ближните:
"Много ми се яде еди какво си."
 "Хоп, готово. Хапни, мило уишмастърче!"
 "Ааааа, не ми се яде. Няма да го ям."
 "Е, нали ти се ядеше, уишмастърчето ми?"
 "Преди ми се ядеше. Вече не. Това си беше за преди. Аааааааааааааа".
Моля те, ама откровено, да ми кажеш, защо го правеше?
На сто години станах и така не можах да разбера " генезиса" на тоя номер. newsm78

И на мен ми е интересен този феномен.
При мен няма как да върви, защото бързо паля и въпросното капризно ще му мине номера точно веднъж. Втория път ще си получи порцията върху главата, а след това ще почисти свинщината.

# 329
  • Мнения: X
Скрит текст:
Като си спомня каква гадина бях, по-скоро аз си бях живо наказание за ближните:
"Много ми се яде еди какво си."
 "Хоп, готово. Хапни, мило уишмастърче!"
 "Ааааа, не ми се яде. Няма да го ям."
 "Е, нали ти се ядеше, уишмастърчето ми?"
 "Преди ми се ядеше. Вече не. Това си беше за преди. Аааааааааааааа".
[/spoiler]
Моля те, ама откровено, да ми кажеш, защо го правеше?
На сто години станах и така не можах да разбера " генезиса" на тоя номер. newsm78
Ми, защо? От чист гевезлък. Явно малко бой съм яла. Бях единствено дълго чакано дете. Единствено внученце, по което цялото родителско и бабо-дядовско войнство се прехласваше и се чудеше как да му угоди и ето ти резултатът. Към него ще прибавя и култовата ми реплика от 5-6 клас:"Бабченце, ще ми слагаш ли ти храничка в устичката, че много ме мързи?" И бабчето ми, милото, вместо да ми опъне два задвратника, ми буташе храничка в устичката. Това- на магарица в 5-6 клас. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт