ИКЕА ви кани да играете повече с новата колекция LATTJO. Включете се в играта!

  • 11 605
  • 102
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 180
Новата колекция на ИКЕА е създадена въз основа на глобално проучване за навиците за игра в целия свят, което подчертава важността на играта между родители и деца за цялото семейство.

Мисията на LATTJO е да вдъхнови възрастните и децата да играят повече заедно. Новата колекция на ИКЕА предлага разнообразие от игри и играчки за забавление у дома и на открито, за създаване на музика, за ролеви или настолни игри за малки и големи и дори мобилно приложение, с което цялото семейство може да продължи да играе дистанционно.



„Знаем, че светът иска и се нуждае от повече игра. С помощта на собствено проучване открихме, че 50% от всички възрастни искат да открият детето в себе си и че децата и техните родители биха желали да играят по-често заедно“– заявява Мария Торн, мениджър детски асортимент в ИКЕА. В глобалното проучване IKEA Play Report вземат участие близо 30 000 души от цял свят. ИКЕА анализира огромния материал от проучването и изготвя "Доклад за игрите", който е в основата на новосъздадената колекция.

Колекцията е съпътствана от 25 кратки анимирани истории, създадени в партньорство с филмовата компания DreamWorks Animation. Всяка история има за цел да разшири въображаемия свят на LATTJO героите.

LATTJO героите са вдъхновени от насекоми, кореноплодни, животни и растения и се появяват в отделните продукти на колекцията. Серията e налична в магазин ИКЕА от 31 октомври.



Включете се в играта на ИКЕА и спечелете подарък от колекцията LATTJO!
Споделете до 17.01.2016 г. в настоящата тема намирате ли време да играете с децата си? Кои са любимите ви игри? Има ли такива, които сте измислили сами?
Един от всички коментирали ще получи като подарък прекрасната книга - наръчник за игри от новата колекция LATTJO на ИКЕА, за да бъдат игрите по-забавни за цялото семейство.

Последна редакция: чт, 07 яну 2016, 14:15 от Адри́

# 1
  • Мнения: 579
Опитвам се да намирам време за игра с детето, колкото и да не ми достига то понякога. Предвид възрастта му, за момента игрите ни се свеждат до рисуване, криеница, състезания с колички и подобни.

# 2
  • Мнения: 254
За игра с децата винаги трябва да се намира време, независимо колко си изморен, отегчен, ядосан или просто ти е "дошло до гуша". Любими игри - Не се сърди човече, Криеница, Скрит предмет, Черен Петър и много други. Във всеки момент към някоя игра може да се добави нов елемент, може да се видоизменят правилата или начина на игра и хоп! - тя става нова! Често се случва победителя да бъде награждаван - с нова измислена игра, с някоя нова привилегия и т.н.

# 3
  • Мнения: 1 329
Намирам време за игра с детето ми,но в момента съм по майчинство, надявам се и след това да имам време за игри. В момента е на 1г и 7м, обича да играем с коли, да четем книжки, да строим кули или да нареждаме рингове, да се гоним. В момента се учим как правят животните и през 10минути ги повтаряме Simple Smile Надявам се винаги да имам време за него,независимо на колко е, дали ще играем, ще четем книжка, ще се учим да смятаме или ще разрешаваме тинейджърски проблеми. Дано! Simple Smile

# 4
  • Мнения: 243
След работа се занимавам с децата.Готвя в неделя ,така че да стигне до четвъртък.Редим пъзели, четем книжки, гледаме любими анимации, бутаме колите, правим крепости и гаражи с кубчетата, чистим с прахосмукачката  , редим шкафовете - аз като извадя всичко от някой шкаф да го подредя децата се държат все едно са открили острова на съкровищата.

# 5
  • София
  • Мнения: 803
Играем на домино, дама, не се сърди човече и други подобни игри, както и рисуваме заедно и всички други занимания, които се сетим.

# 6
  • Мнения: 605
За съжаление не намирам достатъчно време за игра с детето, но поне се опитвам.
Обичаме да играем на "Скрабъл" /отскоро се опитва и на английски/, на "Не се сърди, човече" и други подобни. Забавно му е да ми помага в готвенето, особено ако трябва да се меси тесто и да се оформя след това. Понякога правим къщички от разни кутии или пък си избираме нещо от Крокотак и го правим заедно. Често играем и на "Верижка", особено когато пътуваме.

# 7
  • Русе
  • Мнения: 2 605
Игграем на принцеси, много му отива на таткото;-), рисуваме. Може да се каже, че намирам време, но май не е достатъчно.

# 8
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Обичам да играя с децата си, макар и вече попораснали. Най-вече в събота и неделя, когато всички сме свободни. Любими игри са ни "Не се сърди човече", "Домино", "Монополи", редим пъзели и много други. Hug

# 9
  • Мнения: 610
Да,намирам време да играем заедно.Любимата ни игра е Дженга.

# 10
  • Великобритания
  • Мнения: 1 974
играем много с детето ми , като се има предвид , че е все още почти бебе - иска внимание постоянно .. игреам с куклички , най много със строител дупло , като аз построявам нещо , тя го руши .. с цветни хартии доста си играем ..общо взето с всичко , което успява да задържи вниманието ѝ

# 11
  • София-Младост
  • Мнения: 23 351
Макар и не много често-да, играем заедно. Последната му любима игра е "Монополи".
Иначе най-често играем домино, морски шах, карти Уно.

# 12
  • Мнения: 252
Опитвам се да намирам време да играем с децата ми поотделно и заедно. Баткото на 6 години обича най-вече настолни игри и конструктори, но понякога играем на измислени игри- крием предмети и търсим навсякъде или играем на думи. А малкото ми дете- на 1 година и 8 месеца - най-много обича да играе на гоненица и криеница. Балоните и топките също носят голямо забавление.

# 13
  • Мнения: 5 435
Старая се всеки ден да намирам време да играя с детето си. Когато е хубаво времето играем навън федербал, на топка и други игри на открито. Когато сме вкъщи играем на карти, компютърни игри, сега учим и буквите и измислих игра Познай коя е думичката. На един бял лист пиша дума, разбира се с буквите които детето е научило досега. Например думата кака, след като я познае и рисувам момиченце, което след това да оцвети.  Blush

# 14
  • Мнения: 47 982
Моите деца са по-големи, но все още играем заедно. В момента играем доста настолни игри- детски и за възрастни, и игри на карти.

# 15
  • Мнения: 52
Моето дете е малко и трябва да играем заедно, за да му е интересно. Играем със строители, кубчета, рингове, редим пъзели, разглеждаме книжки.

# 16
  • Мнения: 591
Децата ми са с малка разлика и обикновено си играят самостоятелно доста добре. Заедно обикновено четем книжки, играем на криеница, танцуваме или им помагам в творчески занимания.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 3 223
Винаги се намира време за игра с любимото човече. Обичаме да играем с кукли, да им правим прически, да ги преобличаме или да сме учителки. Подреждаме Лего или други конструктори. Играем на домино или други настолни игри. Измисляме си игра с думи - по асоциации, или с букви.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Намирам време да играя с децата си, винаги. Четем книги, разказваме си истории, обичаме "Не се сърди, човече", "Черен Петър", игри на карти, пъзели, конструктори, куклен театър си правим, криеница, гоненица, различни игри с пластилин... със сигурност има и такива, които забравям в момента. Една такава книга би ни дала още много и добри идеи за хубави игри.

# 19
  • Мнения: 194
Аз съм на мнение, че всеки ден трябва да се намира време за игра с децата. Когато времето позволява излизаме навън и играем с топка, люлея я на люлките. Когато сме вкъщи играем с конструктора, редим рингове и кубчета, разглеждаме и четем книжки, свирим на различни музикални инструменти, много обичаме да танцуваме. Някой път й измислям игри със подръчни средства, напр. празната ролка от кухненската хартия и топче и разни други. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 817
Цялото ми време е посветено на детето, защото съм още по майчинство, следователно играем доста през целия ден. Определено с малко дете трябва доста изобретателност в игрите и понякога измисляме какви ли не нови и нови игри, защото едно малко дете бързо се отегчава.

# 21
  • Мнения: 279
Играем редовно със децата у дома. На скрабъл, тик-так времето лети и други.
 Когато сме на път играем на градове ,държави ,животни..., някой започва да брои азбуката на ум, казваме стоп и с тази буква трябва да кажеш държава например.

# 22
  • Мнения: 1 988
Когато имаме време, играем- обикновено на "Скрабъл",  Peace

# 23
  • Русе
  • Мнения: 763
И ние в домашна обстановка играем на Скрабъл, а на вън- топка, федербал, фризби. Но не го правим толкова често, колкото им се иска на децата за съжаление.  Tired

# 24
  • София
  • Мнения: 6 141
Рядко остава време, но играем Уно, Не се сърди, човече, Монополи.

# 25
  • Мнения: 309
Здравейте! С децата играем настолни игри -" Румикуб "и игри на карти -"лъженка" и "гледай си работата".

# 26
  • София
  • Мнения: 472
Aко не съм  играла достатъчно с децата си, сега си наваксвам с внуците. С големия все строяхме гаражи за коли от лего и по-големи елементи. По-късно се включиха Черен Петър, Уно, не се сърди човече, морски шах. Аз го научих на дама, а той ме учи на шах, .Все нещо майсторим от крокотак, та занимавките нямат край. Подсетихте ме за словесните игри - скоро не сме ги играли. С малкия внук сме на коминчета и кулички, но важното е, че се заиграва все по-дълго време със строителите.

# 27
  • Мнения: 4 594
Аз се опитвам да представя всяко занимание под формата на игра. Ако на детето му се налага да направи нещо не толкова интересно за училище например, след като свърши, го "награждавам" с някакви интересни задачки, логически игри, лабиринти и пр.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
С дъщеря ми имаме възможност да играем заедно доста, защото до 4 и нещо години си ги прекара у дома(сега е на 5).
Освен игрите навън, вкъщи също активно се занимавахме докато тръгна на градина с какво ли не - рисуване с всякакви средства, лепене на зрънца леща,фасулчета, оризчета, творчество от всякакъв вид - пластелини, низанки с макарони, мъниста и прочие, строене на лего и др. конструктори, строене на кули и кактуси от дървени играчки, нареждане на пъзели, домино, рисуване на гипсови фигурки, които купувам по 100..толкова много неща, че сега като си дойде от градина определя, че там е правила "нищо", въпреки, че много ги занимават и съответно вкъщи се започват игри с животни, строене на къщи, болници и всякакви заслони за тях от възглавници...
Игра, която сме измислили заедно и на която се радва втора година е когато след баня дойде "Мистър Гъделичко"  (мама) и започне да търси местенца за гъделичкане, съответно има си бутон за стоп и батерии , които се "вадят", когато стане напечено и гъдела е в повече  Joy

# 29
  • Мнения: 260
Детето ми е на така възраст, че игрите са свързани с детските филмчета като се редуват на определени периоди. В момента сме на вълна Скуби ду и всички игри се свеждат до нещо свързано с него - редим призрачна къща, състезаваме се с мистериозния бус и т.н., вкл. и някой от нас да се прави на кучето. Минахме през маккуин, спайдърмен, спонджбоб, мики маус и др. Старая се всеки ден да отделям достатъчно време за игри с него, защото не искам да изпускам тези моменти с детето ми - след години и да искам няма да имам възможност да върна времето назад и да компенсирам пропуснатото.

# 30
  • Мнения: 118
старая се въпреки задачите, които трябва да изпълня да намирам време за игра с малчо, а предвид възрастта му времето си прекарваме в рисуване, моделиране с глина или моделин, конструктори и разбира се това да се гоним  Joy

# 31
  • SF
  • Мнения: 21 172
Играем на Jеnga и Около света - настолна игра, която всъщност играем на пода Simple Smile с пионки, които обикалят света и срещат различни "препятствия" - пътуват, пресичат граници, пазаруват или обменят валута в банки. Много обичаме да правим картички и фигурки от глина.

# 32
  • Мнения: 704
Сина ми е на 4 години и не мога да му отделя достатъчно време за игри. Не му е в стихията да оцветява и да реди пъзели. Обича да играе на криеница, въздушен хокей и на "Познай тази песен".

# 33
  • Мнения: 2 024
Я, днес темата е отключена! Добра новина! Simple Smile
...
Ние вкъщи най-често играем на Не се сърди човече и Скрабъл. От Нова година имаме и Катан, но още не сме я разучили - определено е за по-големи играчи, но и тя ще ни стане инересна, сигурна съм!

Наши си игри не сме измислили, но, когато сме на път играем на думи с определена буква в началото и края. Тая игра често я разнообразяваме с вариации като примерно добавяме допълнително условие - в думата да няма дадена буква, или друго.

Дали намираме време за игра - не толкова често, но пък когато играем много се забавляваме, затова и често съвместната игра е като награда за някое изпълнено задължение от децата. Simple Smile
Simple Smile

 
Новата колекция на ИКЕА е създадена въз основа на глобално проучване за навиците за игра в целия свят, което подчертава важността на играта между родители и деца за цялото семейство.

Мисията на LATTJO е да вдъхнови възрастните и децата да играят повече заедно. Новата колекция на ИКЕА предлага разнообразие от игри и играчки за забавление у дома и на открито, за създаване на музика, за ролеви или настолни игри за малки и големи и дори мобилно приложение, с което цялото семейство може да продължи да играе дистанционно.



„Знаем, че светът иска и се нуждае от повече игра. С помощта на собствено проучване открихме, че 50% от всички възрастни искат да открият детето в себе си и че децата и техните родители биха желали да играят по-често заедно“– заявява Мария Торн, мениджър детски асортимент в ИКЕА. В глобалното проучване IKEA Play Report вземат участие близо 30 000 души от цял свят. ИКЕА анализира огромния материал от проучването и изготвя "Доклад за игрите", който е в основата на новосъздадената колекция.

Колекцията е съпътствана от 25 кратки анимирани истории, създадени в партньорство с филмовата компания DreamWorks Animation. Всяка история има за цел да разшири въображаемия свят на LATTJO героите.

LATTJO героите са вдъхновени от насекоми, кореноплодни, животни и растения и се появяват в отделните продукти на колекцията. Серията e налична в магазин ИКЕА от 31 октомври.



Включете се в играта на ИКЕА и спечелете подарък от колекцията LATTJO!
Споделете до 17.01.2016 г. в настоящата тема намирате ли време да играете с децата си? Кои са любимите ви игри? Има ли такива, които сте измислили сами?
Един от всички коментирали ще получи като подарък прекрасната книга - наръчник за игри от новата колекция LATTJO на ИКЕА, за да бъдат игрите по-забавни за цялото семейство.


Последна редакция: пт, 08 яну 2016, 08:32 от agitak

# 34
  • Elhovo
  • Мнения: 360
Старая се всеки ден да намирам време да играя с детето си. Когато е топло играем навън на  федербал, на топка или караме колело. Когато сме вкъщи играем на карти, домино и най-често на шах, но с тати. Момченцето ми е на 9г.

# 35
  • Мнения: 5 682
Да, играем заедно. Обичаме да играем настолни игри. Една от любимите ни игри е "Монополи". Често играем с карти Уно.

# 36
  • Мнения: 1 273
За съжаление времето за игра никога не ни стига, но във всяка свободна минутка се опитваме да си наваксваме.  Peace Става въпрос за сина ми, който е вече на 8 и половина години и напоследък играем повече на дама, "Не се сърди човече", шах, Европолия и други подобни игри "за големи", както той се изразява. А с малката (на година и половина) редовно си измисляме игри, защото нейните играчки бързо и омръзват. Например правим си чорапена приказка - слагам различни чорапчета на нейните и на моите ръце и си измислям някаква история, която докато разказвам (с мимики, жестове, преправен глас и различни интонации) - се гъделичкаме, бягаме из стаята и т.н.
Двамата също много добре си играят заедно и понякога ме включват в общата си игра.  Peace

# 37
  • Мнения: 8
Винаги намирам време да играя с децата си.Най-много обичаме да играем на настолни игри.

# 38
  • Мнения: 24 332
Играем всеки ден! Последно се катерихме навън заедно по въжета. У дома редовно правим РД на някоя играчка - правим торта, украсяваме, пеем...

# 39
  • Gulyantsi
  • Мнения: 236
Намирам време да играя с децата си, засега са малки и заедно се учим да редим конструктор и да рисуваме.

# 40
  • Мнения: 136
Винаги намирам време да играя със сина ми- правиме сценки като на куклен театър, рисуваме, редим пъзели, попълваме занимателни задачи, правим дълги разходки в парка с много игри.

# 41
  • Мнения: 22
Обичаме да играем заедно с дъщеря ми Карина - 5г - играем с куклите, конструктора, на не се сърди човече.

# 42
  • Мнения: 40
Моят син е на 3 години и много обича да си играе сам.  Но нещата в които ме включва  са подреждането на пъзели, сглобяването на строители и конструктори, четенето и разглеждането на книжки.  В последно време съм и един от героите в разнообразни, въображаеми случки, което много ме радва, че съм част от неговия свят и е белег, че се развива правилно.

# 43
  • София
  • Мнения: 6 033
Колкото и да ми е трудно успявам да намеря време да играя с децата си. По-трудно ми е да измислям игри, в които да могат да участват и двамата, въпреки че напоследк и малчо започва да се включва. Любимата им игра и на двамата е гоненица, а сщо много обичат да играя на криеница.  Peace

# 44
  • Мнения: 2
Играем всеки ден, дали ще е в кухнята или с играчки, дали ще е игра от моето детство нямам значение всичко ни харесва. Обича ме "сляпа баба", криеница, гоненица, народна топка, да строим къщи, да играем на професии, каква супичка да си направим и много други Simple Smile

# 45
  • Мнения: 190
Играем на готвачи.Малката ни принцеса готви и ни сервира на масичка. Играем на карти, редим пъзели, оцветяваме макарони с водни бои и правим гердани от тях. В момента имам време за игра понеже съм по майчинство, но когато бях на работа за съжаление не ми оставаше достатъчно време за да си играем.

# 46
  • Мнения: 48
За игра с децата винаги трябва да се намира време, независимо колко си изморен, отегчен или ядосан.Любими игри - Не се сърди човече, Криеница, Скрит предмет, Черен Петър и много други.Често се случва победителя да бъде награждаван - с нова измислена игра, с някоя нова привилегия и т.н.

# 47
  • Мнения: 1
Времето с детето е толкова ценно. Всяка минута с дъщеря ми е изчълнена с много любов. Строим замъци от кубчета, рисува анимационни герои, задаваме си гатанки, които самата тя измисля. Децата не са тежест, а смисъла на живота ми.

# 48
  • Мнения: 1
Аз съм щастлив дядо и всеки ден играя с внучето си, живеем заедно. То е само на 1г. 3м., но четем приказки заедно, играем с играчки, които са съобразени с възрастта му, но най-много обича да се разхождаме.

# 49
  • Мнения: 160
Игрите с детето са най-качественото прекарано време. Редим кубчета, ритаме топка, играем с коли, строим кули и....

# 50
  • Мнения: 114
Моето момченце е свикнало аз или съпругът ми да си играем всяка делнична вечер или почивен ден с него Simple Smile Играем с колички най-често, строим с конструктора, пишем, гоним се, крием се....  Laughing

# 51
  • Мнения: 18
Много обичам да си играя с моята малка дъщеричка.Играем си с камиончета,кукли и конче

# 52
  • София
  • Мнения: 709
За щастие още не съм се върнала на работа, така че имам време за игри:) Всеки ден играем различни игри, защото сега открива и света и себе си и постоянно прави нови неща. Имаме си наши игри с песнички, които съм съчинила и много смях:)

# 53
  • Мнения: 16
Обичаме с дъщеря ми да редим пъзел,а от скоро играем на чертички.Винаги се оставям да ме бие...ама от това по хубаво няма.

# 54
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Намирам време за игри с детето.Той е от тези дето искат непрестанно занимание.Любими са му тези игри които са повече с движение.Сега ме кара да правим упражнения  Laughing .Забавно е да г гледам отстрани.Сам се заиграва само и единствено с дървени буквички.

# 55
  • Мнения: 7
Играем много на шах,бесенка,морски шах и животни.

# 56
  • Мнения: 7
Всеки ден съм със сина си и се забавляваме. Когато можем се събираме и с племенника ми, така винаги е по-весело.

# 57
  • Мнения: 10
Време за игра винаги намирам,колкото и да съм изморена от ежедневните си задължения.Действа ми хем разтоварващо ,и ни е забавно.Когато сме навън играем на пясъка,гоненица,криеница,бутаме кола.А когато сме в къщи играем с конструктори,а  най-много обича да рисува и драска с флумастери.. Simple Smile

# 58
  • Мнения: 7
 Ние обичаме да сме вън. Отиваме на прекрасни места за разходка и отдих. Близо до нас са Старозагорските бани, където покрай езерото играем с топката, на федербал, подхвърляме си фризби. Но за съжаление това става предимно през пролетта, лятото и есента. През зимата си вкъщи се преборваме на Не се сърди човече, Опознай родината, Монопили и много други подобни игри.

# 59
  • Мнения: 819
Харесваме Не се сърди човече, а на вън скачаме на въже,нямаме измислена игра,защото тези много ги харесваме

# 60
  • Мнения: 2 653
Играем, но недостатъчно.
КОгато беше по-малка дъщеря ми, скривах предмет и имаше загадка. Примерно В тъмнината, срещу урагана, под океана се намира една тайна. -В тоалетната-срещу пералнята(която центрофуга), под мивката. Ако не се досети, започвам да помагам- кое се върти като ураган и т.н. С времето свикна и започна да ги разгадава сама.

# 61
  • Мнения: 78
играем на домино,не се сърди човече и на негови измислени игри

# 62
  • Мнения: 187
Винаги намираме време за игри и се стараем всичко да обръщаме на игра. Много често сами изработват свои игри, обикновено рисуват на картон любима приказка с кръгчета за придвижване и добавят някой 3д елементи.

# 63
  • Мнения: 4
Много обичаме да се забавляваме с детето ми,той е на 3 години и иска всичко да правим заедно.Да оцветяваме,да се борим,да си играем с колички,да пеем,да танцуваме.

# 64
  • Мнения: 20
Играем на домино, дама не се сърди човече

# 65
  • Мнения: 39
В къщи с детето ми играем на различни игри- на карти,"Не се сърди човече","Монополи",оцветяване.Преди лягане слушаме заедно детски песнички.Но най-забавни са игрите на открито с връстниците от квартала.

# 66
  • София
  • Мнения: 3 411
За съжаление трудно намираме време да играем заедно. Обикновено играем настолни игри.

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 1 433
Обикновено нареждаме заедно конструктор,напоследък моделираме и традиционно пеем песни и четем приказки.

# 68
  • Мнения: 136
Играем на домино, не се сърди човече, рисуваме, танцуваме, пепем на караоке, а най- често играем на "познай познай": намисля си участник дума и казва "Започва с буквата .... и завършва на буквата...."   и който участник познае думата, казва следващите букви  и така................ Simple Smile

# 69
  • Мнения: 344
Погледнато от веселата страна -С децата се играе дори и когато спят .Самия факт, че държиш ръката на малкото човече е вид игра за него , защото го успокояваш и го правиш щастливо , а от там идва положителна емоция и за теб
.Нищо не може да се сравни с топлата прегръдка на мама, успокояващия тембър на татко и усмивката на Мони.Играта е самият живот и колкото повече желание има родителя толкова повече енергия и средства ще има за да остане детето спокойно и да може да играе

# 70
  • Мнения: 4 208
Старая се винаги да намирам време за да играя с децата си. Те предпочитат електронни игри, но често се забавляват и с пъзели и с "Не се сърди човече".

# 71
  • Мнения: 1 808
Старая се да намирам време за игри с детето - вечер или в почивните дни. Навън играем с топка, като се вози на клатушките пеем стях, гоним се, а в къщи четем и разглеждаме книжки, строим кули и ги разваляме, пеем и танцуваме, измисляме си също игри - да пълним кутия от обувки с играчки или да търсим предмет под кофички от кисело мляко.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Доста ми е трудно да намирам време за игри с децата.  Tired Вечер е почти невъзможно, след работа, докато поразпитам как е минал деня на всеки и е дошло време за лягане. Crazy Играем основно през уикенда - основно гледаме да сме навън, разхождаме се, правим си снимки, караме колелета или играем федербал. Вкъщи рядко играем някакви игри - най-вече, защото с малката е трудно - все гледа да докопа някоя пионка, големите се ядосват... става "играчка-плачка" накрая... На Коледа децата получиха две доста рекламирани играчки, които се оказаха и сполучливи - "Джони черепа" и "Вълшебният Джин". Забавляваме се с тях цялото семейство и си устройваме състезания. Mr. Green

# 73
  • Мнения: 327
Старая се всеки ден да намирам време да играя с децата. Сега зимата наблягаме повече на настолните игри - не се сърди човече, пъзели, играем и с фигурки- лекуваме болни животни например. Когато времето го позволява - сме навън с колелета или тротинетки. Ритаме топки или гоним кучето. Пеем песни и учим (повтаряме) тематичните стихчета от градината - по всяко време на деня

# 74
  • Мнения: 1 027
Още не работя и имам време за игри,  но синът ми е още малък и засега играем с кубчета и колички,  учим се да '' рисуваме'',  четем книжки.

# 75
  • Мнения: 238
Често играем със синът ми, който е на 4 години. Особено през зимата, когато сме си у дома . Най обичаме да редим пъзели и да сглобяваме фигури от конструктори. Наскоро започнахме и да рисуваме с водни бои.

# 76
  • Мнения: 1
С дъщеря ми играем на готвене, игри с кукли, на топка, правим и гимнастика, рисуваме, пеем, танцуваме, игри с карти както детски така и за големи, и много други.Не работя и имам много време в което да се забавляваме! Grinning

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 23 672
Не играя много с децата си Simple Smile Те са трима и обикновено успяват да се забавляват сами Simple Smile Понякога им давам идеи, помагам с първоначалната организация и после те си играят сами Simple Smile Предимството да имаш повече деца на близка възраст в един дом Simple Smile

# 78
  • София
  • Мнения: 5 656
Децата ми много обичат и ние, възрастните да се включваме в игрите им. С удоволствие цялото семейство играем на Монополи, микадо, барбут, скрабъл, бесеница, карти уно, изреждане на думи с еднаква буква или с буквата на предходната дума, редим пъзели, със сина ми правим макети на сгради, с дъщеря ми рисуваме мандали, редим дълги огради от домино за събаряне... изобщо весело е у нас Simple Smile

# 79
  • Мнения: 376
Имам две момичета - на почти 4 години и бебе на 9 месеца. Със сигурност не е лесно да намериш време за всичко- домакинство, готвене, игри, приспивания, хранене.Но време за децата ми винаги намирам, особено да си играем. Любими наши игри в момента са домино, не се сърди човече, война или пътечка на карти. Имаме си и наши измислени игри- федербал с ракети ( дървени лъжици) и топка ( балон). Наистина е забавно и весело. Друга любима измислена наша игра е да играем на градина или рожден ден- приготвяме къща от столове и одеяло. Каним плюшените ни приятели и празнуваме някой рожден ден:)

# 80
  • Мнения: 71
Винаги ,когато ми остане свободно време покрай грижите за бебето,гледам да прекарвам време с баткото!! Любимите ни игри са да караме заедно колело, да ритаме топка, когато сме вътре играем на Скрабъл или на  Катан-все настолни игри!! Но любима игра си ни остава не се сърди човече  !!!!! Hug

# 81
  • Мнения: 1 388
Когато детето беше малко, играехме на "Не се сърди човече", "Тотко и Лалка" и "Микадо". Сега, когато вече е голям, той ни кара да играем на "Каркасон", "Катан", "Скрабъл", "Монополи".  На всяка възраст игрите са забавни, стига да имаш добри партньори.

# 82
  • Мнения: 2 590
Играем, но ми се иска да имаме повече време!
От нашите игри са стандартните "Не се сърди човече", "Оцветяваме" , пъзели редим, рисуваме, за други от рода на "Монополи" и "Скрабъл" е още малка и не си задържа вниманието и интереса. Харесва също фокуси!

# 83
  • Мнения: 2 117
Постоянно си играем с моето момченце, че то и не обича да стои само!...
Освен с разни бебешки и други импровизирани играчки, играем на гоненица, тропаме по пода или пеем песнички. Heart Eyes

# 84
  • гр. Варна
  • Мнения: 93
Всеки ден играем на различни игри с дъщеря ми при лошо време вкъщи - гоним се, занимаваме се с конструктор, музикално пиано, танцуваме и пеем, измисляме си разни игри. Когато сме навън сме по площадките. Най-хубавото време е времето прекарано с децата ни в различни игри.

# 85
  • Мнения: 22
Старая се всеки ден да намирам време да играя с детето си. Когато е хубаво времето играем навън на топка и други игри на открито. Когато сме вкъщи играем на карти, компютърни игри, сега учим и буквите.

# 86
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 795
Играем Уно, Скрабъл. Имаме още няколко, но последният хит при нас е Хотел.

# 87
  • София
  • Мнения: 3 484
Моето хлапе е на 7. Играем винаги, когато можем. Като малък обичаше да играе с кубчета, а после залепих по стените на кубчетата срички и така се научи да чете. Криехме и търсихме определена сричка, строихме кули от кубчетата, поставяхме "прасета" в тях и ги целехме с "ядосани пилета"...
Харесваше и "не се сърди човече" и конструкторите лего. Сега на лего строим полето за игра, подобна на "не се сърди човече" и усложняваме правилата.
На играта "Змии и стълби" си рисуваме сами полето, като разместваме змиите и стълбите.
Много обича да "рисува" с мънистата Pyssla от Икеа. Намира си картинка в интернет, подрежда и я гладим. Вече сме събрали доста голяма колекция с наистина добри картинки.
Харесва и "Монопол", играта с по две еднакви карти "Мемо". А вече и игрите със зарчета - Генерал.

# 88
  • Мнения: 433
Играем на карти, а също и с Лего.

# 89
  • Мнения: 365
Обичаме да играем не се сърди човече,също измислям някакви състезания всекидневно-децата много обичат

# 90
  • София
  • Мнения: 409
Здравейте,
Имам две деца едното е на 6, а малкият на 4. Отскоро откриха игрите от типа на "не се сърди човече" и се забавляват заедно, а иначе много обичат и двамата да редят пъзели. Сега за Коледа им подариха един от 1000 части и вече трети ден се трудят над него разбира се с наша помощ.

# 91
  • София
  • Мнения: 10 698
Играем..как иначе....на криеница,гоненица, на джедаи, на излет с палатка в стаята, на кукли и с влакове, с топки и принцеси, с колички и кухня..Simple Smile строим сгради, фигури,гаражи...Simple Smile рисуваме,сглобяваме, творим разни същества. Танцуваме Simple Smile

# 92
  • добрич
  • Мнения: 339
Играем на най-различни игри. Сега чрез игра се научаваме да пишем буквите.

# 93
  • София
  • Мнения: 973
Обичам да рисувам, да строя с конструктор, да играя на домино, да редя пъзел, да правя прически.....ОООПС  Joy изреждам всички любими игри на нашите три момиченца, защото винаги участвам в тях и да си призная никак не ми се става когато дойде време за вечеря и трябва да се подготвя масата. Тогава играем на играта за възрастни  Grinning и ми помагат да подреждаме приборите, да носят чиниите....изобщо в нашата къща винаги е весело и забавно  Mr. Green

# 94
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 214
Обикновено играем настолни игри.

# 95
  • София
  • Мнения: 561
Обичаме да играем с баща им с децата, особено зимния сезон, повече вкъщи, няма как. С конструктори, настолни игри като шах, монополи. Напоследък и Дарц и много други!

# 96
  • Мнения: 40
Здравейте! Все още нямам деца, но от време навреме играя "Не се сърди, човече".  Grinning

# 97
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Моята дъщеря е още мъничка, на почти 8 месеца. Но много обича да съм до нея, когато си играе. Както и да играем заедно. За в бъдеще се чудя какви игри ще измислям, защото все още много ми е чуждо всичко това, а аз много отдавна бях дете. Определено имам нужда да върна детето в себе си  Peace

# 98
  • Мнения: 141
Определено отделям време да играем.Днес например правихме снежен човек,играем на не се сърди човече,играем със конструктори,играем на топка.

# 99
  • Мнения: 188
Обичам да играя с  децата си, дори чистенето и готвенето го превръщаме в игра. Любимата ни игра е театрално да разиграваме приказки. Любимата ни е за Косе Босе и Кума Лиса.

# 100
  • Мнения: 3
За мен е истинско удоволствие да играя с децата си. По този начин аз изживявам своето "второ детство"  Laughing Игрите са винаги различни, било то с играчки или без.

# 101
  • Мнения: 17
Намирам време да играем заедно.Любимата ни игра е Скрабъл.

# 102
  • Мнения: 1 180
Изтеглен бе късметлията, който печели книгата "Да играем заедно".
Това е D_e_s_i_t_o. Честито!


На D_e_s_i_t_o ще бъде изпратено лично съобщение във форума с информация за начина, по който ще получи своята награда.

Общи условия

Активация на акаунт