Почистване на котлон

  • 835
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
В последно време все купувам котлони и се развалят за отрицателно време,но почистването им е голям проблем.Имаме стара над 20 годишна готварска печка,почистването,на която / говоря за зоната около котлоните / става с вода и гъба.А за новите котлони ползвам Medix и  Meglio,но без резултат.Кипвам вода със сол и веднага  се появява трайно кафяво петно.Та тези кафеви петна според мен касаят покритието,а не са нещо,което да се изчегърка.Мисля си, че е заради боята,която нанасят китайците.Ако някой има решение на проблема,ще се радвам да го прочета и пробвам.

# 1
  • Мнения: X
Аз имам готварска печка с 2 котлона, и един малък, нагрявам малко за 5 минути слагам прах за пране или препарат за съдове, изчаквам и търкам с гъба навсякъде, после изчаквам още например 20 минути, и обирам внимателно с домакинска хартия или нещо друго.

# 2
  • Мнения: 2 450
Не разбрах какви са ти котлоните, ако са стъклокерамика се изстъргват с нож,  ако е метал около тях с медикс за инокс, каква боя обаче в такъв случай  newsm78

# 3
  • Мнения: 512
С обезмаслител Meglio ,бързо лесно и без търкане.Ръсиш и чакаш,най-добре на топъл ,ако не на студен котлон и блести като нов.

Общи условия

Активация на акаунт